Eiropas vismaz 20 miljardus eiro izmaksājušais Galileo navigācijas satelītu tīkls nedarbojas jau kopš piektdienas. Galileo gandrīz pilnā apmērā sāka darboties tikai 2016. gada decembrī. Šobrīd palaisti 26 no plānotajiem 30 Galileo satelītiem.

Galileo ir satelīta navigācijas sistēma, ko izstrādāja Eiropas Savienība un Eiropas Kosmosa aģentūra. Šis projekts ir nosaukts Itālijas astronoma Galileo Galileja vārdā, un tā budžets ir 20 miljardi eiro. Viens no Galileo projekta mērķiem ir izveidot augstas precizitātes pozicionēšanas sistēmu, ko Eiropas iedzīvotāji varētu izmantot neatkarīgi no Krievijas GLONASS sistēmas, Amerikas Savienoto Valstu GPS sistēmas un Ķīnas navigācijas sistēmām.

No 2018. gada ar Galileo tiek aprīkoti arī visi Eiropā tirgotie jaunie transportlīdzekļi, sniedzot uzlabotus navigācijas pakalpojumus virknei ierīču, kā arī iespējojot eCall ārkārtas reaģēšanas sistēmu. Cilvēki, kas izmanto navigācijas ierīces pilsētās, kur satelīta signālus bieži vien bloķē augstas ēkas, gūs īpašas priekšrocības, ko nodrošinās Galileo pozicionēšanas precizitāte.

Tiek uzsvērts, ka privātpersonas nekādas problēmas nemanīs, jo absolūts vairums ierīču spēj izmantot arī amerikāņu GPS navigācijas sistēmu.

Kļūda Galileo sistēmās, visticamāk, radusies no Itālijā izvietotā pārraudzības centra, kur tiek kalibrēti un pielāgoti precīzi pulksteņu laiki. Satraucošs gan ir fakts, ka tik jauna navigācijas sistēma iekšējas kļūdas dēļ ir salīdzinoši ļoti ilgi bezdarbībā.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Kristaps SkutelistaramdigitalkČiekurstaram Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Jo jo
Viesis
Jo jo

Amurikāņi jau nav vienīgie. Normālas viedierīces atbalsta arī krievu un ķīniešu gps sistēmas.

Čiekurs
Viesis
Čiekurs

Izlasi rakstu->komentē/nekomentē!

digitalk
Member
digitalk

varbūt tiek komentēts šis apgalvojums no raksta?
privātpersonas nekādas problēmas nemanīs, jo absolūts vairums ierīču spēj izmantot arī amerikāņu GPS navigācijas sistēmu

Čiekurs
Viesis
Čiekurs

Tieši tā, rakstā viss ir minēts, tāpēc nav vajadzība neprecīzi komentāros dublēt to vēlreiz. GPS ir navigācijas sistēma, bet GLONASS, BDS, Galileo un QZSS nav GPS. Tāpat arī lielākā ticamība, ka tava ierīce atbalstīs tieši GPS, jo ir senākā un vienmēr bijusi plašāk izmantotā. Galileo, kā svaigākais gurķītis tiek izmantots visretāk.

digitalk
Member
digitalk

nevaru atbildēt par Jo jo tekstu, bet tev ar sapratni neklājas diez ko labāk ;)
GLONASS, BDS, Galileo un QZSS nav GPS — nav amerikāņu GPS, bet ir globālās pozicionēšanas sistēma (gps), tieši tā kā cilvēks uzrakstīja.

taram
Viesis
taram

Autor, pārlasi pirms publicē “Satraucošs gan ir fakts, ka tik jauna navigācijas sistēma ir salīdzinoši ļoti ilgi bezdarbībā iekšējas kļūdas dēļ.”

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Grūti lasāms teikums?

taram
Viesis
taram

Tieši tā – nedaudz “neveikli” uzrakstīts salīdzinoši ar pārējo tekstu

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

OK, salabosim. Paldies!