Turpinot attīstīt tīkla infrastruktūru, mobilo sakaru operators BITE līdz šī gada beigām plāno ar 4G+ tehnoloģiju aprīkot 40% uzņēmuma bāzes staciju. Šobrīd BITES tīklā darbojas jau 370 bāzes stacijas, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju, un līdz gada noslēgumam tā tiks integrēta vēl 33 bāzes stacijās visā Latvijā. Tas vienlaikus ir likumsakarīgs solis, gatavojoties 5G tehnoloģijas ieviešanai.

Pieaugot tehnoloģiju nozīmei iedzīvotāju ikdienā, palielinās arī prasības pret mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējiem – līdztekus kvalitatīviem balss sakariem, cilvēki vēlas konstantu pieeju stabilam un ātram mobilajam internetam ar plašu pārklājumu. To īpaši veicinājis arī augstais video satura patēriņš mobilajās ierīcēs.

Kopsummā šī gada laikā BITE ar 4G+ tehnoloģiju plāno aprīkot 87 uzņēmuma bāzes stacijas. Salīdzinot ar 4G tehnoloģiju, 4G+ būtiski palielina tīkla jaudu un kapacitāti, vienlaikus nodrošinot zemāku latentumu un iespēju apkalpot lielāku datu plūsmu. Proti, 4G+ mobilo sakaru tīkla teorētiskais ātrums ir par 30% lielāks un var sasniegt pat 225Mb/s. Tā, piemēram, ja 4G tehnoloģija sniedz iespēju lejupielādēt filmu 1.5 GB apmērā nepilnu 4 minūšu laikā, tad izmantojot 4G+, tās lejupielādēšanai būs nepieciešamas vien nedaudz vairāk kā 2 minūtes.

“Tīkla infrastruktūras attīstība ir nemanīga BITES prioritāte, tāpēc, lai nodrošinātu pozitīvu lietošanas pieredzi saviem klientiem, ik gadu ieguldām aptuveni 10% no apgrozījuma mobilo sakaru tīkla attīstībā. Šogad tā jaudu plānots palielināt par 53%, tostarp pilnveidojot tīkla veiktspēju ar 4G+ tehnoloģiju. Praksē tas mūsu klientiem, pirmkārt, nozīmēs iespēju izmantot ievērojami ātrāku un jaudīgāku mobilo internetu. Tas vienlaikus ir solis pretim 5G tehnoloģijas ieviešanai, kas ir viens no galvenajiem mūsu tīkla attīstības mērķiem tuvākajā nākotnē,” stāsta BITES tīkla inženieris Aleksandrs Belajevs.

Viņš uzsver, ka tā dēvētās “G” tehnoloģijas šobrīd neizslēdz viena otru, gluži pretēji – katra nākamā papildina savu priekšteci ar jaunām jaudas, kapacitātes un latentuma iespējām. Turklāt tirgū aizvien ir daļa klientu, kas izmanto mobilo sakaru pakalpojumus, kuru nodrošināšanai nepieciešams, piemēram, tikai 3G tīkls, kas šobrīd ir būtisks balss zvanu nodrošināšanai. Līdzīgi arī nākotnē, ieviešot 5G, 4G un 4G+ tīkli tik drīz neizzudīs, jo īpaši tādēļ, ka sākotnēji klientiem vēl nebūs pieejamas ierīces, kas atbalsta šo tehnoloģiju.

Šobrīd BITES tīklā darbojas jau 331 bāzes stacija, kas atbalsta 4G+ tehnoloģiju. Pērn ar to tika aprīkotas 277 bāzes stacijas, bet šī gada pirmajā pusgadā – 54 bāzes stacijas, savukārt līdz šī gada beigām tā tiks integrēta vēl 33 uzņēmuma bāzes stacijās – 3 no tām atradīsies Rīgas rajonā, 9 – Vidzemē, 11 – Zemgalē, 5 – Latgalē un vēl 5 – Kurzemē.

Kopumā līdz gada nogalei 40% no BITES tīkla atbalstīs 4G+ tehnoloģiju.

17
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Giga OseKristaps SkutelisJanis MurnieksSkābeneAndron MacBeton Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
m&m
Guest
m&m

Tas nekas ka viņiem piedāvājumā ir vesels 1 4G+ rūteris :)

Skābene
Guest
Skābene

Kas tev liedz izmantot savu rūteri? Man tas viņu rūteris arī ne visai iet pie sirds.

m&m
Guest
m&m

Kādu lieto? Meklēju ar ko atjaunināt E5172 jo vairāk par 60/30 mbps nesanāk izspiest… bet tornis ir 4G+.

Skābene
Guest
Skābene

Tā kā man priežu meža ielokā ir pašvaki ar signālu, tad nācās problēmu risināt radoši! Izmantoju SXT LTE, kas uzsēdināts uz SAT šķīvja + hAP ac no MikroTik. :)

digitalk
Member
digitalk

nice :)

m&m
Guest
m&m

Smalki, diemžēl Mikrotik piedāvājumā neredzu iekārtas ar Cat 6 atbalstu…

digitalk
Member
digitalk

priekš kam tev Cat6 interneta rūterī? :)

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

Atkarībā no budžeta var piemēram ar B618s, kas ir Cat11 ..
Bite starp citu ar piedāvā ( https://www.bite.lv/lv/biznesam/modemi-un-ruteri/huawei-b618s-stacionarais-ruteris ), bet nu interneta veikalos var dabūt lētāk.

Man personīgi Huaweja modemu interfeiss (gui) nelekas visai jēdzīgs, bet nu strādā normāli.

Kādu brīdi domāju par SXT, bet tikai samērā nesen LTE un 4G kitam parādijās bridge mode (lai tālāk pa taisno padotu wifi iekārtai).

Janis Murnieks
Guest
Janis Murnieks

E5172 nesuportē t.s. 4G+
maksimums ko varēs dabūt ārā ir 150/50 jeb cat4

Muah
Guest
Muah

VoLTE ir iekš tā 4G+? Vai vienkārši mārketinga fufelis – nomainot rūterus izdomāja piekabināt plusu? Jo standartā nav tādas 4G+.

m&m
Guest
m&m

Ja pareizi saprotu tad 4G+ patiesībā ir LTE advanced.

Raimis
Guest
Raimis

Par 5g ieviešanu operatori īpašā sajūsmā drošvien nav. It īpaši ņemot vērā, ka būs vajadzīgs kā minimums 5x vairāk bāzes staciju. :D

Skābene
Guest
Skābene

Normāli būtu dalīties ar torņiem!

Andron MacBeton
Guest
Andron MacBeton

BITE varētu pārsaukties par TUFT.
Normālu tarifu vi;niem nav un zvanot visu laiku tas kaitinošais 4G klusums pēc savienošanas.