More
  Reklāma

  “Stockmann” ieviesta pasaulē lielākā mobilo maksājumu sistēma “Alipay”

  Foto: Mārtiņš Garais

  Jaunākie raksti

  Kopš šī gada marta universālveikalā “Stockmann” ieviesta pasaulē lielākā  mobilo maksājumu sistēma “Alipay”, ko labprāt izmanto tūristi no Ķīnas. “Alipay” pašlaik ir vairāk nekā viens miljards aktīvo lietotāju visā pasaulē, un ar tās palīdzību katru dienu tiek veikts vairāk nekā simts miljonu mobilo maksājumu.

  “Ņemot vērā universālveikala atrašānās vietu pilsētas sirdī, tūristi viedo lielu daļu mūsu klientu portfeļa, tāpēc aktīvi strādājam pie tā, lai spētu piedāvāt risinājumus, kas uzlabotu viņu iepirkšanās pieredzi, un maksājumu ērtuma nodrošināšana ir viens no šiem veidiem. Sadarbība ar “Alipay” ir vēl viens solis tuvāk mūsu nākotnes plāniem digitālo projektu attīstībā, kas jau tagad pozitīvi atspoguļojas Ķīnas tūristu veikto pirkumu apmērā,” teic Dace Goldmane, universālveikala “Stockmann” direktore.

  Digitālo maksājumu sistēmu sniegtās priekšrocības kā nozīmīgas Ķīnas tūristiem uzsver arī  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava: “Katru gadu starptautisko tūristu plūsmas palielinās un aug arī ceļotāju prasības. Vēl pirms dažiem gadiem Latviju apmeklēja vien pāris tūkstoši Ķīnas tūristu, pagājušajā gadā to skaits sasniedza 30 tūkstošus. Tas nozīmē, ka arī mūsu pakalpojumu sniedzējiem jābūt gataviem viesus apkalpot. Ķīnas tūristi ikdienā ir pieraduši pie digitālo maksājumu sistēmu sniegtajām ērtībām, kas norēķinus arī ceļojumu laikā padara daudz vienkāršākus. Katrs pakalpojumu sniedzējs, kas īsteno Ķīnas tūristam draudzīgu servisu, veicina, ne vien savu konkurētspēju, bet arī Latviju kopumā veido par pievilcīgāku tūrisma galamērķi. Šādas nianses, kas svešā zemē ceļojumu dara patīkamāku, no tūristu puses vienmēr tiek novērtētas.”

  Tirdzniecības vietas, kas sniedz iespēju norēķināties, izmantojot “Alipay”, padara sevi pievilcīgākas Ķīnas tūristiem, kas savukārt rezultējas lielākā pirkumu apmērā, ko veic šī tūristu daļa. Atsaucoties uz Vācijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma “Wirecard” publicētu informāciju, komersantiem, kuri piedāvā “Alipay”, naudas apmērs, ko iztērē Ķīnas tūristi, viena gada laikā var pieaugt pat līdz 350%.

  “Alipay” mobilo maksājumu sistēma pieejama arī “Stockmann” universālveikalos Igaunijā un Somijā. Baltijas valstīs mobilo maksājumu veikšanu, izmantojot “Alipay”,  “Stockmann” nodrošina sadarbībā ar “Wirecard”.

  2 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  assa
  22.05.2019 10:28

  Bez sausas PR, ko tas praksē nozīmē? Kas es varu ar viņu app un NTC telefonu tagad maksāt? Kur jēga, ņemot vērā, ka uz tās app konta ir jāuzliek nauda no …parastās kartes. Kāpēc uzreiz nemaksāt ar karti?

  Kursors.lv
  22.05.2019 11:15
  Reply to  assa

  Praksē tas nozīmē to, ka Ķīnas tūristi varēs ērtāk iepirkties Stockmanā.

  Reklāma