Ja iepriekš Huawei problēmas no mūsu (lietotāju) skatu punkta bija tikai teorētiska kladzināšana, tad jau pāris dienas pēc ASV izziņotajiem ierobežojumiem var redzēt, ka nemaz tik lēti Huawei cauri netiks. Pagaidām ASV samazinājušas sankciju spiedienu, bet var jau sākt dzīvē redzēt, ka viss nemaz tik rožaini nebeigsies.

Huawei ASV nav plašs viedtālruņu tirgus, bet klēpjdatori ir iecienīti, tos pat tirgoja lielos, oficiālos veikalos. Huawei MateBook X Pro konkurē ar tādiem grandiem kā Apple MacBook Pro, HP Spectre x360 un Microsoft Surface, bet atklāts, ka no Microsoft tiešsaistes veikala pazudis MateBook X Pro. Kāda gan Microsoft jēga savā veikalā pārdot MateBook X Pro, ja tam nav uzstādīta Windows operētājsistēma?

Tiek arī ziņots, ka Google novākusi Huawei Mate 20 Pro no Android Q beta testu ierīču saraksta, kas ir visai kardināls solis. Faktiski jau šāds solis nav nekād dižais pārsteigums, tomēr jāņem vērā, ka Huawei ir doti vēl vismaz trīs mēneši, lai visas iesaistītās puses tiktu skaidrībā ar savām prasībām un iespējām manevrēt tehnoloģiju tirgos vienai bez otras.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
HenrijsSpiedogsDMGKristaps SkutelisRaimis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
DMG
Viesis
DMG

Ehh patiesībā tos pašus ASV argumentus varētu piesiet jebkurai ASV kompānijai. Vai tad Microsoft nespiego un ASV nevar piekļūt to datiem? Vai tad Google nespiego un ASV nevar piekļūt tā datiem? Vai tad Fascebook nespiego? Un Apple? Visi spiego un tātad visu jāaizliedz un jādzīvo akmens laikmetā.

zaabaks
Viesis
zaabaks

ja paši spiego, tad spiego, bet citiem taču to ļaut nedrīkst… :D

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Runa ir par apdraudējumu ASV. Un to rada Ķīna nevis pašas ASV kompānijas. Vismaz tā to mēģina mums pasniegt.

DMG
Viesis
DMG

Es saprotu. Es par to, ka to pašu varētu pagriezt arī pret ASV. Jo viss tur spiego un tātad rada apdraudējumu ikvienai citai valstij.

Spiedogs
Viesis
Spiedogs

Kam spēks un vara, tam taisnība.

Raimis
Viesis
Raimis

Riktīgs overkill no ASV (Trampa) puses. Varēja aizliegt huawei 5g tehnoloģijas/rūterus un miers. Ja ķīniešu kompānijām obligāti ir jāsadarbojas ar valdību, tad jau vajadzētu aizliegt pilnīgi visus ķīniešu telefonus, laptopus un visu pārējo. Tramps vispār veido draudzīgas attiecības ar kādu valsti? Izskatās, ka vienīgais čoms viņam šobrīd ir Putins.

Henrijs
Viesis
Henrijs

Ilgi jau gaidu kad Latvijā beidzot parādīsies MateBook X Pro… Kristap, kā vispār izskatās ar Huawei datoru ienākšanu Latvijas tirgū? Šī visa jezga to nevarētu pārcelt vēl par kādu laiku?