Vakar paziņots, ka jau šajā vasarā pie mums tiks beidzot ieviests Apple Pay bezkontaktu norēķinu serviss. Apple Pay piedāvās Monese un, visticamāk, arī Revolut, tādējādi visai būtiski pārspējot veco banku piedāvājumus un digitālās nākotnes solījumus. Vienlaikus Monese sola Apple Pay ieviest Lietuvā, Igaunijā un citviet reģionā.

Apple vadījās Tims Kuks jau iepriekš bija izteicies, ka Apple Pay šogad nonāks vēl papildus 40 reģionos. Apple Pay ASV teritorijā sāka darboties 2014. gada nogalē. Apple Pay var izmantot iPhone un Apple Watch lietotāji, norēķini pieejami arī lietotnēs un tīmekļa lapas bieži pieņem arī Apple Pay norēķinus.

Reklāma

Apple Pay ieviešanu Latvijā solījis arī Revolut, bet pagaidāms uzņēmums ir visai mazrunīgs par Apple Pay Austrumeiropai. Tajā pašā laikā Swedbank, SEB un citi lielie tirgus spēlētāji Latvijā izsakās, ka it kā esot gatavi Apple Pay, bet nekādi līgumi neesot noslēgti. Īsāk sakot, vecā tipa bankām īsti uz priekšu ar Apple Pay neiet, visticamāk, bankas nav ieinteresētas naudas līdzekļus apkārt kustināt ar vēl kāda tirgus spēlētāja starpniecību.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Lauris

Ja risinājuma ar Monese strādā Latvijā jau šobrīd, un viss, kas vajadzīgs, ir īslaicīgi nomainīt telefonā reģionu, vai var apgalvot, ka tas vēl tikai būs? OK, nav oficiāla atbalsta, bet kuru krata, ka tikai strādā.

Kristaps Skutelis

Caur dibenu daudzi risinājumi strādā. Pasākums būs oficiāls, kad tas būs oficiāls.

Jānis

Latvija nav austrumeiropas valsts, bet gan ziemeļeiropas! Pēc konteksta var noprast..

Prusljix

Hmm…Sorry par muļķīgu jautājumu: Vai tas nozīmē, ka ar Ābolu varēšu norēķināties pie jebkuras kases ar bezkontakta termināli? Vai tomēr arī no otras puses nepieciešams Apple Pay atbalsts?

Kristaps Skutelis

Varēsi norēķināties visos maksājumu termināļos, kas vien nodrošina bezkontakta maksājumu un Eiropā no nākamā gada tādi būs visi maksājumu termināli, kas pieņem kartes.

123

Monese ir ķip banka?

Ju999

Já, lietoju jau 4gadus. Sola, ka tuvákajá laiká bús atbalsts latviesiem arí.