Reklāma

Lielbritānijā sāk izmēģināt norēķinu kartes ar pirkstu nospiedumu nolasītāju

Jaunākie raksti

Google ierobežo Google reklāmas iespējas Android ierīču mērķauditorijas atlasē

Mobilo tālruņu lietotnes pastāvīgi apkopo datus par saviem lietotājiem. Uzņēmums Google ir paziņojis par dažām jaunām funkcijām, kas ļaus...

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

NatWest banka Lielbritānijā uzsākusi izmēģināt maksājumu kartes ar iebūvētu NFC un pirkstu nospiedumu nolasītāju. Ja NFC bezkontakta maksājumi mums ir zināmi, tad pirkstu nospiedumu nolasītājs maksājumu kartē ir visai liels jaunums.

Pirkstu nospiedumu nolasītājs aizstās PIN koda ievadi. Lielbritānijā bezkontakta norēķini bez PIN ievades iespējami līdz 30 mārciņām, pie mums ierobežojums ir 25 eiro, ko vari notērēt, neievadot PIN kodu. Ja norēķini pārsniegs 30 mārciņas, nāksies tikai ar reģistrēto pirkstu pieskarties kartē iebūvētajam nospieduma nolasītājam.

Pirksta nospieduma informācija tiek lokāli glabāta norēķinu kartē, tātad nekādi dati netiek sūtīti, un urķiem tie nav pieejami. Tāpat lokāli glabātu pirkstu nospiedumu nav iespējams izzagt no datubāzēm. Uzskatāms, ka pirkstu nospiedumu nolasīšana būs drošāka par PIN ievadi, jo PIN koda ievadi iespējams redzēt un iegaumēt.

Norēķinu kartes izstrādātājs Gemalto (pie mums Gemalto tehnoloģijas izmantojam e-parakstā) jau iepriekš izmēģinājis norēķinu kartē iebūvētu pirkstu nospiedumu nolasītāju Itālijā un Dienvidāfrikā. Testu laikā pirkstu nospiedumu nolasītāja “apmācīšana” notiek bankas filiālē, bet Gemalto sola, ka pēcāk pirkstu nospiedumu norēķinu kartē varēs reģistrēt katrs pats ar viedtālruņa lietotnes palīdzību.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

…Gemalto sola, ka pēcāk pirkstu nospiedumu norēķinu kartē varēs reģistrēt katrs pats ar viedtālruņa lietotnes palīdzību…. Tad jau tie dati nemaz tik lokāli nebūs.

Var jau implementēt dažādi – ka lietotne tikai inicializē kartes ierakstīšanas funkciju, bet datus ieraksta pati karte nesūtot uz lietotni.

Jebkurā gadījumā pati lietotne datus neglabās, tomēr varbūt sūtīšana pa NFC notiks gan, taču ja to veic vienu reizi mājās, tad diez vai kāds svešs var pagūt nočiept nospieduma datus, ņemot vērā NFC mazo darbības zonu.

Mani vairāk uztrauc, ka iepirkumi internetā vēl arvien ir iespējami, nočiepjot kartes datus, kas redzami uz pašas kartes, un reti kurš veikals izmanto visādus 3d secure utml.

Emz, un kā ar bankomātiem? Tur PIN nevajadzēs? Bankomāts jau to karti tā pamatīgi ierij. Kā arī vajadzēja bezkontaktu maksājumus verificēt turot pirkstu uz nolasītaja… lai netīšām kāds lieki nenopīkstina…

Nu nezinu, vai tomēr vecais labais četrciparu PIN nav drošāks par atslēgu, kuras kopijas tiek atstātas uz simtiem dažādu virsmu katru dienu. Ikviens, kuram ir standarta klases fotoaparāts (telefons), dators, printeris un elementāras fotoapstrādes iemaņas, pirkstu nospiedumus var salīdzinoši vienkārši digitalizēt un reproducēt. Nemaz nerunājot par iespēju tos zaudēt laupīšanā… varbūt pat kopā ar visu pirkstu… Ikdienas lietošanai varbūt laba alternatīva bezkontakta funkcionalitātei, taču ne piekļuvei visam ģimenes budžetam.

Tagad laupītāji ne tikai raus makus no rokām, bet mēģinās griezt nost arī pirkstus :D

Interesanti, kā šis pakalpojums Tuvajos austrumos varētu strādāt? 🤔

Reklāma
Reklāma
Reklāma