Bose vēlas piedāvāt automašīnu ražotājiem to pašu iespēju slāpēt skaņas, kas jau pieejama Bose austiņās. Bose QuietComfort tehnoloģija mērīs mašīnas vibrācijas un skaņas, lai tās dzēstu ar iebūvēto automašīnas akustisko sistēmu.

Bose QuietComfort tehnoloģija visvairāk noderēs elektriskajās automašīnās, kas pašas par sevi ir klusas, bet attiecīgi apkārtējās vides skaņas ir jūtamas daudz vairāk. Lai panāktu fizisku trokšņu samazināšanu, tiek izmantotas speciālas riepas un papildus skaņas izolācija automašīnas arkās un citviet. Bet tas noved pie papildu izmaksām un palielināta auto svara.

Bose QuietComfort tehnoloģijas algoritms izmanto akselerometrus un mikrofonus, lai noteiktu ārējās vides un arī salona trokšņus. Šobrīd norit aktīva sadarbība ar autoražotājiem, lai Bose QuietComfort tehnoloģija nonāktu automašīnās jau 2021. gadā.

7 komentāri

  1. Interesanti, ka nereti ražotāji izdomā atskaņot caur auto skaļruņiem dzinēja skaņu, kas pieļauju, ir vairāk domāts ofisa planktonam un cilvēkiem, kuru ikdienā/darbā nav daudz trokšņu un vibrāciju.

  2. Operatīvo transportu nedzirdēs, nelielu sadursmi ar citu satiksmes arī nedzirdēs! Kurli un akli (jo priekšā planšete un rokā telefons) – tāda mums tā rožainā nākotne…
    Es šādu trokšņu slāpēšanu pieļautu aizmugurējiem beņķiem, bez maz tikai busiem. Auto vadītājam viss ir jādzird un jājūt. Citādi braukās te pa pilsētu ar iestrēgušu stirnu radiatorā.

Ir ko teikt?