Ja katru dienu nebaksties gar savu MikroTik maršrutētāju, droši vien nebūsi pievērsis pārāk lielu uzmanību dažādiem Wi-Fi bezvadu tīmekļa standartiem, nosaukumiem un to niansēm. Iespējams, nedaudz pārspīlēju…

Wi-Fi Alliance pārdēvējusi dažādos Wi-Fi standartus, piešķirot tiem vienkāršus numurus, lai lietotājs tos spētu ātri atšķirt. Faktiski numuri parāda Wi-Fi tehnoloģijas paaudzi – jo augstāks Wi-Fi numurs, jo ātrāks un modernāks Wi-Fi tīkls.

  • Wi-Fi 6 atbilst ļoti modernajai un pagaidām reti izmantotajai 802.11ax tehnoloģijai;
  • Wi-Fi 5 ir aktuālais un nu jau visiem no izmaksu viedokļa pieejamais 802.11ac;
  • Wi-Fi 4 ir jau par novecojušu dēvējamais 802.11n standarts, ko mēs vēl arvien izmantojam visbiežāk (maršrutētāji lēti, bieži vien arī veci, labs pārklājums, bet konfliktē ar kaimiņa Wi-Fi, Bluetooth peli un mikroviļņu krāsni).

Qualcomm, Intel, Broadcom, Aruba, Marvell un NETGEAR jau apstiprinājuši, ka pāries uz jauno numerāciju Wi-Fi ierīču iepakojumos un informācijas materiālos.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
arcsin Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
arcsin
Guest
arcsin

Ir zināms arī datums, no kura jaunās iekārtas tiks šādi marķētas?
Neliels labojums rakstā – 802.11n standarts atbalsta gan 2.4 GHz, gan 5 GHz diapazonu, tāpēc ar tām mikroviļņu krāsnīm un bluetooth iekārtām saistībā ar 802.11n nav tik viennozīmīgi, jāskatās specifikācija.