Ja katru dienu nebaksties gar savu MikroTik maršrutētāju, droši vien nebūsi pievērsis pārāk lielu uzmanību dažādiem Wi-Fi bezvadu tīmekļa standartiem, nosaukumiem un to niansēm. Iespējams, nedaudz pārspīlēju…

Wi-Fi Alliance pārdēvējusi dažādos Wi-Fi standartus, piešķirot tiem vienkāršus numurus, lai lietotājs tos spētu ātri atšķirt. Faktiski numuri parāda Wi-Fi tehnoloģijas paaudzi – jo augstāks Wi-Fi numurs, jo ātrāks un modernāks Wi-Fi tīkls.

  • Wi-Fi 6 atbilst ļoti modernajai un pagaidām reti izmantotajai 802.11ax tehnoloģijai;
  • Wi-Fi 5 ir aktuālais un nu jau visiem no izmaksu viedokļa pieejamais 802.11ac;
  • Wi-Fi 4 ir jau par novecojušu dēvējamais 802.11n standarts, ko mēs vēl arvien izmantojam visbiežāk (maršrutētāji lēti, bieži vien arī veci, labs pārklājums, bet konfliktē ar kaimiņa Wi-Fi, Bluetooth peli un mikroviļņu krāsni).

Qualcomm, Intel, Broadcom, Aruba, Marvell un NETGEAR jau apstiprinājuši, ka pāries uz jauno numerāciju Wi-Fi ierīču iepakojumos un informācijas materiālos.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
arcsin Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
arcsin
Viesis
arcsin

Ir zināms arī datums, no kura jaunās iekārtas tiks šādi marķētas?
Neliels labojums rakstā – 802.11n standarts atbalsta gan 2.4 GHz, gan 5 GHz diapazonu, tāpēc ar tām mikroviļņu krāsnīm un bluetooth iekārtām saistībā ar 802.11n nav tik viennozīmīgi, jāskatās specifikācija.