Reklāma

Igaunija ar speciālu kampaņu plāno pārvilināt Latvijas IT speciālistus

Jaunākie raksti

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Uzņēmums Xwing veicis sekmīgu bezpilota lidojumu ar komerciālo lidmašīnu

Amerikā bāzētais jaunuzņēmums Xwing ir veicis veiksmīgu attālinātās vadības testa lidojumu ar vienkāršu komerciālo lidmašīnu, un šis ir visai...

Reklāmu bloķētājs ietekmē “Google Docs” darbību

Pēdējās dienās vairāki "Google Docs" lietotāji, tostarp arī es, saskārās ar problēmām "Google" dokumentu lietošanā. Tos nebija iespējams atvērt...

“Apple” aicina klientus iesaistīties īpašā Zemes dienai veltītā akcijā

22. aprīlī tradicionāli tiek atzīmēta starptautiskā Zemes diena, kad visā pasaulē norisinās dažādi pasākumi un akcijas ar mērķi veicināt...

Stadler Form Roger gaisa attīrītāja apskats

Daudziem no mums pavasaris saistās ar Sauli, ar putnu dziesmām, plaukstošām lapiņām un zilajām kapu puķītēm ceļmalās, bet citi...

Igaunija, kas ir viena no pasaulē veiksmīgākajām tehnoloģiju valstīm, sadarbībā ar vadošajiem IT uzņēmumiem ir uzsākusi darbinieku piesaistes kampaņu Career Hunt (Karjeras medības), lai Latvijā atrastu speciālistus, kas ir gatavi pretendēt Igaunijā uz vadošajiem tehnoloģiju amatiem tādās starptautiski pazīstamās kompānijās kā Taxify, Twilio, Microsoft, Veriff un Swedbank.

Potenciālajiem kandidātiem tiks organizēts piecu dienu brauciens uz Igauniju, kura laikā viņi tiksies ar vietējiem IT milžiem, apmeklēs NATO Kiberaizsardzības centru, pasaulē lielāko robotu festivālu Robotex, kā arī varēs piedalīties darba intervijās.

Career Hunt piedāvās cilvēkiem, kuri ir ieinteresēti veidot karjeru Igaunijā un pārcelties uz šo valsti, iespēju apmeklēt to, nemaksājot par ceļojumu. Tādejādi ikvienam vēl pirms pārcelšanās būs iespējams iepazīties ar karjeras maiņas variantiem. Šī programma viņiem piedāvā iespēju tikties ar potenciālo darba devēju, kā arī iepazīties un izbaudīt dažādas Tallinas un Igaunijas sniegtās atpūtas iespējas.

Starptautiskais darba meklēšanas portāls Jobbatical palīdzēs darba devējiem atrast piemērotus kandidātus un organizēs darba intervijas. Jobbatical izpilddirektors Karoli Hindriksa atzīst, ka darbinieku trūkums ir viena no lielākajām problēmām tehnoloģiju sektorā, un Igaunija ar tās kampaņu mainīs cilvēku priekšstatu par darbinieku meklēšanu. “Salīdzinājumā ar iepriekšējo desmitgadi, “talantu medības” ir nonākušas līdz galējībām. Ar parastiem darba sludinājumiem vairs nepietiek. Cilvēki ir daudz mobilāki nekā iepriekš, bet, lai viņi atnāktu pie jums, ir jāiegulda arvien lielāki pūliņi,” saka K. Hindriksa.

ManpowerGroup veiktais globālais pētījums par darbinieku piesaisti liecina, ka pēdējos 12 gados darbinieku trūkums nekad nav bijis tik akūts kā tagad. 45% no visā pasaulē aptaujātajiem darba devējiem atzīst, ka atrast darbiniekus ar nepieciešamo kvalifikāciju ir ļoti grūts uzdevums. Pētījumā piedalījās vairāk nekā 39 000 darba devēju no 43 valstīm, un tajā apstiprinājās, ka vislielākais pieprasījums ir pēc cilvēkiem ar specifiskām tehniskām prasmēm, tas ir, inženieriem un IT speciālistiem. Katrs ceturtais darba devējs atzina, ka šogad atrast darbiniekus bija grūtāk nekā gadu iepriekš.

Igaunijā ar tās 1,3 miljoniem iedzīvotāju  ir augošs IT un telekomunikāciju sektors. Tiek prognozēts, ka ap 2020. gadu darba tirgū pietrūks 37 000 IKT speciālistu un daļu no tiem plānots rekrutēt Latvijā.

Kandidātu ieguvumi:

  • piecas dienas Tallinā, ieskaitot bezmaksas ceļošanu turp un atpakaļ ar lidmašīnu;
  • brīva piekļuve vietējiem tehnoloģiju pasākumiem, NATO Ķiberaizsardzības centra apmeklējums un tikšanās iespējas ar vadošo tehnoloģiju kompāniju vadītājiem, kuru tirgus vērtība pārsniedz 1 mljrd. ASV  dolāru;
  • klātienes tikšanās ar potenciālajiem darba devējiem un iespējamajiem darba kolēģiem;
  • plašs izklaides iespēju piedāvājums (tajā skaitā iespēja apmeklēt īstu ziemeļu pirti, baudīt īpaši brūvētu alu un apmeklēt Robotex);
  • iespēja iepazīt Igauniju kā potenciālo dzīves un darba vietu.

Pieteikumus pieņem tiešsaistē līdz 23. septembrim https://careerhunt.eu/.

Reklāma

43 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
43 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
K

Programmētājus nevis IT speciālistus

Kristaps Skutelis

Programmētāji taču ir IT speciālistu kopas programmētāju apakškopas objekti :)

edgku

Nacionāli kaitniecīgi šādu publicēt, bet nevar neatzīt, ka Igaunija ir pievilcīga :)

Kristaps Skutelis

Jā, no rīta iedomājos par to. Bet tad tomēr izlēmu, ka šāda satura publikācija, lai kalpo kā atgādinājums vietējiem politikas veidotājiem, ka kvalificēta darbaspēka aizplūšana ir reāla problēma un attiecīgi rīkojas.

Maigonis Elleris

Diezvai Ušakovs šo lasīs.

Kristaps Skutelis

Ušakovam lidojums par zemu, viņš var arī šo nelasīt.

Maris Orbidans

Kāpēc viņi saka, ka neesot darbinieku, ja viņi nemaksā living wage? Es kādreiz pēc studijām LU vēlējos strādāt iekš IT Latvijā. Protams, ka nekas no tā nesanāca, jo visur par to darbu piedāvā ap 300 latiem un tas ir Rīgā, kur par šādu naudu nav iespējams izdzīvot. Turklāt tādā Accenture vēl teica, ka viņi gribēs , lai es strādāju overtime (par baltu velti), kādas 10-12h dienā. Programmētāji, tāpat kā citi strādnieki, bieži ir spiesti pamest Latviju, jo ar nopelnīto naudu tur nevar izdzīvot. Es jau sen tur vairs nedzīvoju.

Reinis Rozitis

> bieži ir spiesti pamest Latviju, jo ar nopelnīto naudu tur nevar izdzīvot Šim nepiekrītu. Pamet Latviju tapēc, ka citur iespējams par to pašu darbu vari nopirkt jahtu (vismaz tā nācies secināt komunicejot ar dažiem paziņām), taču, lai arī Rīga ir viena no dārgākajām (un nejēdzīgākajām) pilsētām Eiropā, es kaut kā nezinu nevienu ITešķiku, kurš būtu sūdzējies, ka nevar “izdzīvot” (tad kad maksāja treknajos laikos vēl latos vispār dzīve bija zaļa un varēja sēdēt Vecrīgas bāros no piektdienas līdz pirmdienai un tad to trešdienas līdz piektdienai).. Par “living” pēc personīgājām izjūtām un arī ikdienā beržoties ar kaudzi citiem “programmētājiem” viena… Read more »

Lapsinieks

nejēdzīga – jā, par dārdzību – galīgi nepiekrītu

Krotow

– kad maksāja treknajos laikos vēl latos vispār dzīve bija zaļa un varēja…

Ir aizdomas, ka rakstītājs treknajos gados un pie latiem nav dzīvojis. IT sektora algas ļoti atšķīrās. Gadījās, ka bezkauņa, kurš prata apvārdot priekšniecību, pelnīja 3x vairāk kā tāds, kurš tiešām zināja un prata, taču iedzimtā kautrība liedza prasīt vairāk. Turpināt papildus mācīties paralēli darbam bieži nozīmēja dzīvošanu bada maizē. Kaut kā tā.

Reinis Rozitis

> Turpināt papildus mācīties paralēli darbam bieži nozīmēja dzīvošanu bada maizē. Es varu, protams, apgalvot tikai par savu darba pieredzi (kas ir gan privātais gan nosacīti valsts sektors (telko)), iespējams, ka arī daļai nav paveicies (bet tā notiek visās sfērās) un viņus ir izmantojis kāds “bezkauņa” priekšnieks, liekot vergot par pliku paldies .. Bet caurmērā kad tajā laikā (ap ~2000 gadu) mācījos fizmatos datoriķos, tad, pirmkārt, lai arī konkurss bija lielāks, tad arī budžeta vietas vairāk, tā kā mācības pašas par sevi cilvēkiem, kas kaut ko saprata, nekāda bada maizi nenozīmēja, taisni otrādi pirmo kursu pusē pameta lielakā daļa subjektu… Read more »

Maris Orbidans

Es arī tajos fizmatos datoriķos kādreiz mācījos. Ko ta lai cilvēks no mazpilsētas dara, kad ir beidzis to skolu? Visādās mazpilsētas nekāda darba vispār nav iekš programmēšanas. Es tad gāju pieteikties bezdarbniekos, bet man atteica pabalstu. Teica, ka varot reģistrēties, bet nemaksās necik. Ta uzreiz vajag braukt uz Rīgu, bet tur viss ļoti stipri sūkā.

Kristaps Skutelis

Mazpilsētās IT jomā maz kas notiek, bet tāpēc vienmēr ir iespējas darboties frīlansā. Galvenais, lai ir kaut kādas zināšanas, ko pārdot. Līdzko esi gatavs dzīvot lielākās pilsētās (piemērām, Liepāja, Ventspils, Valmiera, Rēzekne, Daugavpils), tad tur jau ir klāt IT uzņēmumi, kas labprāt savāks un nodrošinās ar darbu. Ne viss notiek Rīgā.

Kristaps Skutelis

Mja, cik draņķīgam ir jābūt pieredzējušam programmētājam, lai nespētu nopelnīt pietiekami daudz naudas, lai dzīvotu Latvijā.

Tāpat ir arī jāsaprot, ka bez pieredzes nav jācer uz lielu algu, jo par ko gan maksāt?

Maris Orbidans

es domāju, ka tās ir tikai tādas atrunas, jo kad es pārvācos uz UK (pirms 10 gadiem), tad man piešķīra daudz lielāku algu , par tieši tādu pašu darbu, un protams, normāls darba laiks :-)

Kristaps Skutelis

Doh, loģiski. Cik maksā dzīvošana UK un cik Latvijā. Aizbrauc padzīvot uz SF, tur salīdzinoši algas kosmiskas, bet tāpat jādzīvo treilerī, jo istabu izīrēt ne visi var atļauties.

KKTK

Kādam pieredzējušam? Citēju “Es kādreiz pēc studijām …” :D

Maris Orbidans

Jā, iekš IT viņi vēlas strādniekus, kas ir jauni un vienlaicīgi ar N-to gadu pieredzi. Tad jau sanāk, ka līdz kādiem 30 gadiem cilvēks skaitās “nepieredzējis” un no 30, 35 jau “par vecu”. Es vispār domāju, ka mūsdienās cilvēkam ir jabūt masīvam kodēšanas fanātam, lai ar to nodarbotos profesionāli. Kurš tad grib daudzus gadus studēt, lai pēc tam nāktos strādāt par +/- minimālo algu. Varbūt vēl piedevām kādas 60h nedēļā.

Kristaps Skutelis

Izskatās, ka savas 10 gadu senās neveiksmīgās pieredzes dēļ Tev ir pavisam sagrozīts skatījums uz IT darba tirgu Latvijā. Tagad situācija ir tāda, ka darbinieku iztrūkums ir tik liels, ka pie darba var tikt praktiski jebkurš. Savukārt, ja esi zinošs un spējīgs uzņēmumam nest reālu labumu, tad atalgojums būs tāds ar ko Latvijā dzīvošana būs ļoti komfortabla.

Kristaps Skutelis

Manuprāt, katrā jomā darbiniekam ir jātiecas kļūt labākam un tādējādi nemitīgi jāuzlabo sava konkurētspēja darba tirgū. IT jomā to gan ir vieglāk izdarīt nekā citās, kur pieprasījums pēc darbiniekiem ir krietni mazāks.

Kas attiecas uz karjeras sākumu, tad tas ir tikai normāli, ka bez pieredzes un zināšanas nekāda lielā alga nebūs. Jo par ko gan maksāt? Mani fascinē tādi gudrinieki, kas ir tikko izšķīlušies no skolas sola, bez pieredzes, bet, lūk, maksājiet viņiem štuku. Arī tāda nauda ir jānopelna!

Jānis

O! Veicais labais MarisO no boot.lv foruma ar nemainīgo stāstu pie jebkura posta, kas ir vairāk vai mazāk saistīts ar algu jautājumu Latvijā!
Vēl tak aizmirsi piebilst, ka dzīvo Londonā, programmē Scala un saņem 4k.

Maris Orbidans

jā, es tagad dzīvoju Londonā

Lapsinieks

un noteikti, ka balsosi par KPV LV, ne? Lai mums te visiem ieriebtu

Maris Orbidans

LOL tas laikam ir joks, es pat nezinu vai es iešu balsot

Maris Orbidans

Latvijā IT strādnieki vidēji saņem tikai 1.5k mēnesī.

Kristaps Skutelis

Vai tev kāds stāv blakus ar mietu un liedz pilnveidoties un kļūt par zinošāku senior līmeņa IT speciālistu, kas vismaz dubulto šo vidējo algu?

Maris Orbidans

nu parasti jau ir tā ka viņi pasaka “a mēs nevaram atļauties jums maksāt”, pat tad, ja IT strādnieks ir kvalificēts veikt to darbu

Kristaps Skutelis

Ja nevar atļauties maksāt, tad pieklājīgi jāpasakās par veltīto uzmanību un jādodas uz vietu, kur var samaksāt adekvātu samaksu par ieguldīto darbu.

Maris Orbidans

nujā es esmu uz šādu vietu devies, tikai ārpus LV :-)

Reinis Rozitis

Nu tā ir darbaspēka nodokļu sāpe Latvijā .. Daļa sabiedrības kaut kā panesās vainot vienmēr darba devēju (kas alkatības nolūkā grib katru gadu pirkt jaunu X5 vai māju Baltezerā, kas varbūt reizēm tā arī ir, bet ne parasti), bet kaut kā nesaprot problēmu par progresīvu nodokļu neesamību pie mums – ja viens un tas pats darbinieks ir reāli spējīgs uzražot 1000 EUR, tad Latvijā reāli darba devējs viņam uz rokas var izmaksāt 500 EUR, jo otra puse aiziet nodokļos (un tas ir tikai apgrozījums bez kādas tur vēl cerības uz uzņēmuma peļnu), pretēji tam pašam darbiniekam kaut kur UK/Irīja darba… Read more »

madarasaule

Nevajag, lūdzu, kultivēt mītus par kopējo darbaspēka nodokļu lielumu Latvijā. Uz ES fona mums tie ir vieni no zemākajiem.

Maris Orbidans

zemākajiem? iekš UK neapliekamais (tax free) minimums ir ap 10k gadā. LV tā jau nav

madarasaule

Latvijā arī ir neapliekamais minimums. Un tu gribi teikt, ka UK, ja alga būtu tie 10K gadā, tad tik tas arī izmaksā darba devējam? Nē.

Maris Orbidans

Vai tad nee? Tikai national insurance samaksaa un viss.

Reinis Rozitis

Madara, atslēgas vārdi ir “progresīva nodokļu likme”, kas būtiski atsaucās uz zemāko algu līmeni (kas kā reiz ir viss <=1000-1500) un pirktspēja – Latvija ir kāda 4-5 nabadzīgākā valsts no mājsaimniecību pirktspējas rādītājiem un to nevajag jaukt ar paša darba spēka/cilvēkresursu izmaksām, kas ir kaut kas cits (ne velti mums ir ziljons Eiropu apkalpojošu call centru)..

Maris Orbidans

Var jau vienkārši pārvākties uz kādu citu valsti, ja tajā Igaunijā maksātu vairāk kā šeit, tad es labprāt pārvāktos uz Igauniju. Bet viņi nemaz nesaka, cik tur īsti maksā.

Kristaps Skutelis

Ko Tev dos atbilde: 1000-5000 eiro alga? Tieši tā, neko. Reālā alga tiek noskaidrota darba pārrunās, kad abas iesaistītās puses izrunājas un saprot ko viena otrai var piedāvāt un ar kādiem nosacījumiem.

Tiesa, piekrītu, mūsu pusē maz izplatīta aptuvenā algas apmēra publicēšana. Citviet tomēr norāda, ka tādai un šitādai pozīcijai paredzēta tāda un šitāda samaksa.

And-so

Man kā neIT cilvēkam un bez apgādājamiem/ģimenes, 1.5k priekš Latvijas izklausās diezgan OK alga, ņemot vērā, ka vidējā valstī ir 800-900 (pēc googles, cik nu tam var ticēt, bet aptuveni). Atkarībā no dzīves vietas/veida, teorētiski līdz 1k pa dzīvošanu/ēšanu un paliek pāri vēl 1/3 algas citiem tēriņiem. Protams, jahtai nesanāks, bet visu jau nevar gribēt :P

Maris Orbidans

1.5k pirms nodokļiem

And-so

Nu tad tā nav 1.5k alga, patērētāju sabiedrībā, darba ņēmējam ir dziļi pofig, cik tas izmaksā darba devējam, interesē tikai tas ko dabon uz rokas :P

Krotow

Un komplektā nāks arī obligāta pārtapšana par igauni ;)

AndrisB

Šo vajag ielikt delfos. Kas grib var CV piedzejot un tad 5 dienas padzīvoties Igaunijā.

KKTK

Labāk būtu ar autobusu – tur bezmaksas wifi visa brauciena laikā ;)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: