Reklāma

Amazon digitālais asistents Alexa gandrīz nemaz netiek izmantots pirkumu veikšanai

Jaunākie raksti

“Google Phone” lietotāji varēs automātiski ierakstīt zvanus no svešiem numuriem

Janvāra sākumā baumu līmenī klajā nāca informācija par to, ka lietotnes "Google Phone" izmantotāji kaut kad tuvā nākotnē varētu...

Programmatūras kļūdas dēļ “Mustang Mach-E” elektriskais krosovers var kļūt neiedarbināms

"Ford" elektriskais krosovers "Mustang Mach-E" programmatūras kļūmes dēļ var palikt ar tukšu 12V akumulatoru, kas savukārt var novest pie...

Izziņots OnePlus Nord LE – nopirkt to nevar, var tikai laimēt

OnePlus atkal atgriezies ar it kā jauna, bet jau kaut kur redzēta OnePlus Nord LE viedtālruņa izziņošanu. OnePlus Nord...

64-bitu Google Chrome Android versijai vajadzēs 8 GB RAM

Apple ar iOS 11 jau 2017. gadā pārlēca uz 64-bitu lietotnēm, tur izstrādātājiem nebija nekādas teikšanas - vai nu...

Pērtiķis ar implantētu “Neuralink” čipu tikai ar prātu spēj dzenāt bumbiņu (video)

Īlona Maska vadītais uzņēmums "Neuralink", kas koncentrējas uz mikroshēmu izstrādi, kuras spēj savienot smadzenes ar datoriem, nācis klajā ar...

Amazon ir spējis pārdot vairākus miljonus Echo ierīču, kurās dzīvo digitālais balss asistents Alexa. Galvenais Alexa asistenta radīšanas iemesls bija atvieglot un paātrināt pirkumu veikšanu Amazon.

Amazon vēl nav izdevies pieradināt pircējus izmantot digitālo asistentu pirkumu veikšanai tīmeklī. Tiek lēsts, ka pasaulē ir 50 miljoni viedierīču, kurās uzstādīts Alexa balss asistents, bet ar ierīces palīdzīgu gandrīz nekad netiek veikti pirkumi. Vēl sliktāk – ja kāds tomēr sadūšojies veikt pirkumu ar balss asistenta starpniecību, turpmāki pirkumi vairs neseko.

The Information lēš, ka tikai 2% Amazon Alexa lietotāju veikuši pirkumu Amazon ar asistenta palīdzīgu. Pirkumus biežāk veicot Amazon Echo īpašnieki. 90% gadījumu atkārtoti pirkumi ar Alexa starpniecību turpmāk nav sekojuši. Alexa piedāvā izsekot visus Amazon veiktos pirkumus un aktuālos piedāvājums, šo iespēju izmantojot aptuveni 20% Amazon Echo īpašnieku.

Nav arī nekāds pārsteigums, jo Amazon pārdod miljoniem dažādu preču. Balss asistents nespēj nodrošināt preču atlasi, salīdzināšanu un vizuālu preces parādīšanu pircējam.

Reklāma

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Aļoha pat aliņu no veikala nespēj atnest – kam tad tādu vajag?

Klāvs

Kā viņi to iedomājušies :D kā vispār kaut ko var nopirkt vizuāli neredzot.

Kristaps Skutelis

Emm, es īsti nealkstu redzēt piena paku, kaķu barību vai smiltiņas, veļas mazgāšanas pulveri un vēl tūkstošiem mantu pirms to pirkuma :) Hei, ja es zinu džinsu/apavu/krekla modeli, ko gribu valkāt, man to arī nav jāredz pirms piesaku gadžetam veikt pirkumu.

Klāvs

Izskatās ka tādu cilvēku ir maz, kas precīzi zina, ko vēlas, zina produktus nosaukumus, prot salīdzināt un izdarīt izvēli. Otrs, ir ļoti zemas prasības pret produktu. Trešais, produktu klāsts nepārtraukti mainās, arī apģērba modeļi un dizains. Pielietojumu Alexai redzu tikai, lai pasūtītu jau groziņā saliktās preces algas dienā.

Kristaps Skutelis

Kaut kā tā varētu būt, jā.

viesturs

Kāda jēga rakstīt par produktu, ja pie mums legāli nevar nopirkt?

Kristaps Skutelis

Informatīvos nolūkos mēdzam rakstīt arī par produktiem un pakalpojumiem, kas vēl nav pie mums pieejami. Ar laiku te būs nopērkami un lietojami arī Alexa produkti un uz to brīdi labāk būt par tiem informētiem.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: