Quantcast
More
  Reklāma

  Ar Microsoft Edge atstāj paroļu ievadi vēstures mēslainei

  Jaunākie raksti

  Microsoft nācis klajā ar ļoti skaļu paziņojumu par Edge tīmekļa pārlūkā iekļauto jauno Web Authentication iespēju, kas ļauj nedomāt par paroļu ievadi. Web Authentication paļaujas uz vienu kopēju Windows Hello aizsardzību ar pirkstu nospiedumu nolasīšanu, sejas atpazīšanu vai PIN koda ievadi.

  Pamatā Microsoft Web Authentication ne ar ko neatšķiras no Google Chrome un Mozilla Firefox pārlūkos iekļautajiem paroļu atcerēšanās servisiem, kas jau pieejami vismaz pāris gadus. Nav nekāds brīnums, ka Edge pārlūkam ir tikai 4.19% tirgus daļa…

  Web Authentication ļauj ieiet dažādos tīmekļa servisos, izmantojot drošus pieteikšanās veidus. Microsoft Edge lietotājs būs vairāk aizsargāts, jo Web Authentication izmanto ne tikai minētās aizsardzības, bet varēsi izmantot arī FIDO2 digitālo atslēgu. Līdzīgi šobrīd darbojas iespēja pieteikties Latvijas e-paraksta mājaslapā, ja datorā ievietots e-paraksta USB spraudnis vai ID karte.

  Web Authentication paroļu serviss Microsoft Edge lietotājiem būs pieejams līdz ar Windows 10 1809. versijas iznākšanu kaut kad šī gada beigās.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  01.08.2018 10:57

  Klau logu speciālisti – vai 1803 ir ticis vaļā no muļķīgajām kļūdām un tagad ir liekams?

  mcLays
  01.08.2018 11:50

  Ar drošības tēmas rakstiem Kursorā ir bēda. Vienīgā daudz maz korekta ir tikai pirmā rindkopa.
  Autentifikācija un paroļu glabāšana ir divas dažādas lietas. Jaunajā Windows bildā parādās jaunais W3C konsorcija apstiprinātais bezparoļu web autentifikācijas standarts, kas Pro un Enterprise versijām ļaus arī bez paroles ielgoties arī pašā datorā, ne tikai Edge pārlūkā. Pašu paroļu glabāšana Edge vienmēr ir bijusi arī agrāk, tur nekas nemainās. Pēc Balmera aiziešanas Microsoft ļoti pārvērties. Windows jaunās relīzes ļoti stabilas, pie nosacījuma, ja arī softs, ko tur darbināt, nav legacy no 2000-ajiem.

  Kristaps Skutelis
  01.08.2018 11:53
  Reply to  mcLays

  Paldies par info! Artis sakārtos rakstu.

  01.08.2018 16:14
  Reply to  mcLays

  Taisnība. Pa ceļam pazaudēju vienu būtisku niansi par pieteikšanos web servisos.

  Reklāma