Microsoft nācis klajā ar ļoti skaļu paziņojumu par Edge tīmekļa pārlūkā iekļauto jauno Web Authentication iespēju, kas ļauj nedomāt par paroļu ievadi. Web Authentication paļaujas uz vienu kopēju Windows Hello aizsardzību ar pirkstu nospiedumu nolasīšanu, sejas atpazīšanu vai PIN koda ievadi.

Pamatā Microsoft Web Authentication ne ar ko neatšķiras no Google Chrome un Mozilla Firefox pārlūkos iekļautajiem paroļu atcerēšanās servisiem, kas jau pieejami vismaz pāris gadus. Nav nekāds brīnums, ka Edge pārlūkam ir tikai 4.19% tirgus daļa…

Web Authentication ļauj ieiet dažādos tīmekļa servisos, izmantojot drošus pieteikšanās veidus. Microsoft Edge lietotājs būs vairāk aizsargāts, jo Web Authentication izmanto ne tikai minētās aizsardzības, bet varēsi izmantot arī FIDO2 digitālo atslēgu. Līdzīgi šobrīd darbojas iespēja pieteikties Latvijas e-paraksta mājaslapā, ja datorā ievietots e-paraksta USB spraudnis vai ID karte.

Web Authentication paroļu serviss Microsoft Edge lietotājiem būs pieejams līdz ar Windows 10 1809. versijas iznākšanu kaut kad šī gada beigās.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Klau logu speciālisti – vai 1803 ir ticis vaļā no muļķīgajām kļūdām un tagad ir liekams?

mcLays

Ar drošības tēmas rakstiem Kursorā ir bēda. Vienīgā daudz maz korekta ir tikai pirmā rindkopa.
Autentifikācija un paroļu glabāšana ir divas dažādas lietas. Jaunajā Windows bildā parādās jaunais W3C konsorcija apstiprinātais bezparoļu web autentifikācijas standarts, kas Pro un Enterprise versijām ļaus arī bez paroles ielgoties arī pašā datorā, ne tikai Edge pārlūkā. Pašu paroļu glabāšana Edge vienmēr ir bijusi arī agrāk, tur nekas nemainās. Pēc Balmera aiziešanas Microsoft ļoti pārvērties. Windows jaunās relīzes ļoti stabilas, pie nosacījuma, ja arī softs, ko tur darbināt, nav legacy no 2000-ajiem.

Kristaps Skutelis

Paldies par info! Artis sakārtos rakstu.

Artis Ābols

Taisnība. Pa ceļam pazaudēju vienu būtisku niansi par pieteikšanos web servisos.