Eiropas Savienība grasās rosināt pilnīgu tā saukto memju (angliski – meme) aizliegumu. Memes ir bildītes ar asprātīgu tekstu, kas papildina attēlā redzamo informāciju. Idejas pretinieki norādījuši, ka šāda pieeja nogalinās milzīgu internetā pieejamās informācijas apjomu.

Lielākais Eiropas iebildums pret memem ir intelektuālā īpašuma zādzības. Kā piemērs tiek minēts Kermit the frog meme, kurā tiek pārkāptas vismaz trīs autortiesības vienlaikus – Kermit the frog un arī Lipton ir zīmoli, turklāt arī ekrānkopija no tēju dzerošās vardes video, visticamāk, iegūta bez pienācīgas atļaujas.

Intelektuālā īpašuma zādzības nav atbalstāmas, tomēr tiek uzskatīts, ka jebkāda veida tiesvedība pret memju radītājiem būs izgāšanās, jo absolūti lielāka daļa šo attēlu tiek veidota bez nodoma gūt atlīdzību.

Attēlu rezultāti vaicājumam “ušakovs nilzirgs”

Idejas pretinieki uzsver, ka šāds liegums nozīmēs tikai un vienīgi lielo uzņēmumu un intelektuālā īpašuma turētāju absolūtu kontroli pār interneta saturu.

21 komentāri

  1. Es domāju, ka tādas kompānijas kā Marvel sen jau izmanto memes kā (gandrīz) bezmaksas reklāmu. Nu ļoti aizdomīgi daudz smieklbildītes sadzimst ap katru Marvel filmu, un bieži vien tās kontekstu var saprast tikai noskatoties filmu.

  2. Ja tā nav viltus ziņa tad uz Eiroparlamenta ēku Briselē steidzami jāizsauc brigāde no trakonama. Tādiem “deputātiem” uzticēt lemšanu par 400+ miljoniem ES iedzīvotāju ir bīstami.

  3. Man šķiet, ka galvenais memju (sic) fenomens ir tas, ka tā nepieder nevienam. To varētu pielīdzināt tautas folklorai. Turklāt, domāju arī ka, kā jau te komentāros min, ka visi uzņēmumi ir ieinteresēti savu radīto produktu viralitātē un īsti nespēju saprast, no kurienes šai “problēmai” aug kājas. Kurš tieši ar šo ir neapmierināts? Vienīgais, kas nāk prātā ir nespēja kontrolēt interneta saturu.

Ir ko teikt?