Tagad ikvienam bezmaksas lejupielādei pieejama jauna, Latvijā izveidota dronu pilotēšanas aplikācija ‘Drone Pilot’. Aplikācija ērtā un visiem saprotamā veidā atainos dronu pacelšanās un nolaišanās iespējas, gaisa telpas ierobežojumus un citus dronu pilotēšanas rīkus.

Latvijā un citur pasaulē novērojama ļoti strauja bezpilota lidaparātu jeb dronu izmantošana gan personīgām, gan profesionālām vajadzībām. Tā kā līdz šim bija gandrīz neiespējami uzzināt, kur ar dronu atļauts pacelties, tagad ar aplikācijas palīdzību īsā laika posmā iespējams uzzināt, vai drona pilotēšana izvēlētajā vietā ir atļauta, kā arī citus gaisa telpā spēkā esošos ierobežojumus. Jaunais tehnoloģiskais risinājums ir veidots tā, lai tas būtu saprotams ikvienam šīs aplikācijas lietotājam.

Aplikācija ir izveidota tā, lai ne tikai sniegtu informāciju par gaisa telpas pieejamību un ierobežojumiem, bet arī darbotos kā palīgrīks ikvienam drona pilotam. ‘Drone Pilot’ aplikācija piedāvā tādas iespējas, kā reālā laika lidojumu apskati un ātru drona lidojumu attēlojumu kartē, lidojumu vēstures pieprasīšanu un apskati, gudros paziņojumus un satiksmes trauksmju ziņojumu saņemšanu. Nākotnē plānots pievienot arī tādas funkcijas kā lidojuma apdrošināšanu, laika prognozes u.c.. Tāpat jāņem vērā, ka iespēja apskatīt lietotājam nepieciešamos gaisa telpas regulējumus, pagaidām pieejama tikai Latvijas robežās.

„Pirms neilga laika, 1. Septembrī Rīgas Pļavnieku pamatskolā, ceremonijas laikā, drons lidinājās virs bērniem un nokrita dažus metrus tiem priekšā. Šis ir tikai viens no negadījumiem, un, par laimi, tas beidzās veiksmīgi. Dronu popularitātei un pieejamībai augot, līdzi aug arī negadījumu skaits, un nereti dronu piloti pārkāpj spēkā esošos noteikumus to pat neapzinoties. Šis bija viens no iemesliem kādēļ man likas svarīgi izstrādāt Drone Pilot risinājumu,” saka Kristers Jurševskis, ‘Drone Pilot’ īpašnieks un autors.

Nav svarīgi, vai drons tiek pilotēts profesionāli, vai hobija līmenī – spēkā ir regulējumi un noteikumi, kurus jāievēro, lai neapdraudētu gaisa telpu, tās drošumu un drošību.

‘Drone Pilot’ aplikācija starta versijā bezmaksas ikvienam pieejama ‘Apple App Store’ veikalā. Android aplikācija ir izstrādes posmā. Aplikācijas Pro versija, kurā ietvertas dažādas papildus iespējas, ikvienam pieejama par abonementā noteikto cenu. Lai aplikāciju lietotu, nepieciešama ierīce ar iOS 10.0 vai jaunāku atjauninājumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristers

Sveiki lasītājiem. Esmu Drone Pilot autors un īpašnieks – ja ir kādi jautājumi vai komentāri atbildēšu uz tiem šeit!

as

Vai Pļavnieku skola tagad ir ierobežota zona droniem? Un kā atšķir ierobežojošas zonas pasākumu laikā, kas tās updeito?

Kristers

Minētajā vietā papildus ierobežojumu uz doto brīdi nav. Patreiz aplikācija attēlo gaisa telpas struktūru un “No drone zones”, kas izstrādātas balstoties uz MK. 737 noteikumiem (https://likumi.lv/ta/id/286823-kartiba-kada-veicami-bezpilota-gaisa-kugu-un-tadu-cita-veida-lidaparatu-lidojumi-kuri-nav-kvalificejami-ka-gaisa-kugi ). Pasākumus atjaunot un attēlot aplikācijā plānots iekļaut nākamajā versijā ar mērķi, ka tos atzīmē pasākumu organizatori – tam tiks radīta infrastruktūra, lai to būtu pēc iespējas vieglāk un ērtāk izdarīt.

Trivik

Vai un kad ir plānota Android versija?

Kristers

Protams ir plānota. Palaišanas dienu precīzi gan vēl nevaram minēt, bet tai vajadzētu būt gatavai tuvāko 2 mēnešu laikā.

Dainis