Reklāma

Nosaukti “Platīna pele 2017″ ieguvēji

Jaunākie raksti

Pebble pulksteņa radītājs vēlas piedāvāt mazāka izmēra Android viedtālruni

Kādreiz vēl Sony veidoja maza izmēra Android viedtālruņus ar flagmaņa cienīgu specifikāciju, bet nu gandrīz vienīgā iespēja tikt pie...

Arī LMT pagarina iespēju ukraiņu bēgļiem izmantot bezmaksas mobilos sakarus

LMT pagarina iespēju Ukrainas iedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, vēl uz 90 dienām turpināt izmantot bezmaksas mobilo sakaru pakalpojumus. “Jau...

“Moskvičs” atdzims uz ķīniešu radītas platformas

Jau iepriekš esam rakstījuši, ka Renault pilnībā atstāj Krievijas tirgu, savukārt Renault rūpnīca Maskavā tiks izmantota, lai tur atdzīvinātu...

Withings izziņo jaunu klasiska stila viedpulksteni ScanWatch Horizon ar 30 dienu darbības laiku

Zīmols Withings ir zināms ar dažādām elektroniskajām ierīcēm, kuras palīdz mums sekot līdzi savai veselībai. Tagad produktu klāstu papildinājis...

Audi jaunākajos modeļos tagad piedāvā Apple Music atbalstu

Vācu autoražotāja Audi mašīnu īpašnieki tagad var izmantot Apple Music pakalpojumus savu mašīnu multimediju sistēmā pa taisno, proti, nav...

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 19. gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e-skolotājs. Laureāti saņēma prestižo nozares balvu “Platīna pele 2017”, kas tiek piešķirta jau vienpadsmito gadu un vairākas speciālbalvas. Konferences galvenais partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

Balvai “Platīna pele 2017” šogad tika iesniegti 40 pieteikumi četrās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa pauda gandarījumu, ka šogad ir audzis balvas pretendentu skaits. „Balvas saņēmēju un pretendentu ieguldījums informācijas sabiedrības stiprināšanā un izglītošanā ir ļoti būtisks, jo tas sekmē Latvijas digitālo transformāciju. „Platīna pele” palīdz ne tikai apzināt šos veiksmes stāstus privātajā un publiskajā sektorā, bet arī pateikties nozares cilvēkiem par sniegto ieguldījumu,” uzsvēra Signe Bāliņa.

Konferences galvenā partnera SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu saņēma AS “Latvijas valsts meži” par LVM GEO Mobile risinājumu. SIA „Latvijas Mobilais Telefons” prezidents Juris Binde, pasniedzot balvu, uzsvēra: „Platīna pele ir salīdzināma ar kinoindustrijas balvu – Oskaru. Tā simbolizē tradīcijas un pēctecību. Mūsu speciālbalvai izvēlējāmies uzņēmumu, kas darbojas plaši, visā valsts teritorijā, tostarp pilda inovāciju centra funkcijas.”

Kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai” balvu “Platīna pele 2017” saņēma dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ko īstenoja AS „RIX Technologies”. Dokumentu vadības sistēma “Namejs” un dokumentu eParakstīšana ir VID ikdiena. To elektroniskā apstrāde padara apriti ātrāku, ērtāku, lētāku un drošāku.

Kategorijā “Risinājumi biznesam” balvu “Platīna pele 2017” saņēma SIA “Files.fm” par risinājumu “Files.fm Backup” – šifrētu failu rezerves kopiju serviss datoriem un serveriem. Tas ir rīks un serviss, kas ļauj automātiski veidot un droši glabāt šifrētas datu rezerves kopijas attālinātos datu centros.

Kategorijā „Labākā kiberdrošības iniciatīva” (kategorijas partneris Aizsardzības ministrija) “Platīna peli 2017” saņēma SIA „ABC software” informācijas sistēmu lietotāju aizdomīgu darbību identifikācijas risinājums “e-StepControl”. Risinājuma mērķis ir spēt identificēt autorizētu lietotāju aizdomīgas darbības un par to tiešsaistē informēt drošības administratoru. Tas ir universāls rīks, kura pamatā ir lietotāju darbību vai procesu auditācijas pierakstu analīze.

Savukārt par labāko e–skolotāju tika atzīta Talsu mūzikas skolas skolotāja Inta Udodova, kurai kategorijas partneris SIA “Tilde” piešķīra naudas prēmiju 1 000 EUR (ietverot nodokļus) apmērā. I. Udodova kopš 1979. gada ir Talsu mūzikas skolas skolotāja, un viņas radītie digitālie mācību līdzekļi „Mūzikas ābece” paver jaunas iespējas solfedžo apmācībā un muzikālās dzirdes attīstīšanā.

Savukārt SIA “Tilde” speciālbalvu “Par izcilību un līderību 20 gadu garumā, ieviešot IT iespējas mācību procesā” saņēma Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce. Andrejs Vasiļjevs, godinot pedagogus, uzsvēra: „Mākslīgais intelekts un citas jaunākās tehnoloģijas sniedz lieliskas iespējas attīstīt mācību procesu.  Taču mākslīgais intelekts nekad neaizstās pedagogu, kas veic savu darbu sirds un pienākuma, emociju un sapņa aicināts”.

Par veiksmīgāko E-paraksta integrācijas risinājumu VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) speciālbalvu saņēma Latvijas Republikas Prokuratūras informācijas sistēma (ProIS) un e-pakalpojums „Nolēmumi par mani prokuratūrā”  E-paraksta risinājums, ko izstrādāja SIA „ZZ Dats”. Pasniedzot balvu, LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta uzvēra: „E-paraksts ir lielās pārmaiņās, tas kļūst mobils, lai varētu pretendēt uz izcilību. Eiropas Savienībā tas ir kas nebijis. Process nav vienkāršs un nenotiek vienā dienā, bet zīmīgi, ka rezultāts tiks sasniegts tajā pašā gadā, kad Latvijai aprit 100 gadi. E-parakstu lieto gan mazas, gan lielas organizācijas, gan privātās, gan valsts iestādes, tāpēc nebija viegli lemt par balvas piešķiršanu, taču LR Prokuratūra šajā jomā ir demonstrējusi ļoti būtisku izrāvienu.”

Aizsardzības ministrijas Goda rakstu saņēma Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru par konferenci – domnīcu “Esi blakus: parādi, atbalsti, iedrošini!” “Mums ir neizsakāms prieks, ka Latvijā tiek veidotas iniciatīvas ar mērķi stiprināt tieši gados jaunāko informācijas un komunikācijas tehnoloģiju lietotāju zināšanas, jo tas liek pamatu ilgtspējīgai zināšanu attīstībai informācijas un komunikācijas tehnoloģiju drošības jomā,” norādīja Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Viesturs Silenieks.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu saņēma AS “Printful Latvia” – pilna servisa risinājumu e-komercijas veikaliem. Laikraksta “Dienas Bizness” lasītāju simpātiju balvu saņēma Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju pulciņu pasniedzēja Ilze Grinfogele.

LIKTA konferences galvenais partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, partneri – “Accenture Latvia”, SIA “Lursoft”, SIA “Microsoft Latvia” un AS “RIX Technologies”. Balvas “Platīna Pele 2017” partneri ir Aizsardzības ministrija, LVRTC un SIA “Tilde”. Informatīvie atbalstītāji laikraksts “Dienas Bizness”, ziņu aģentūra “LETA”, Latvijas Darba devēju konfederācija un LTRK.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
08.12.2017 14:17

nebiju redzējis balvu “platīna pele” – autors dizainu no m$ nopirka vai nozaga?

x
08.12.2017 14:35
Reply to  digitalk

emsam taču palika π

Reklāma