Nevienam nav noslēpums, ka internets ir pārpildīts ar neskaitāmiem krāpniekiem, kuri vēlas ar e-pastu sarakstes starpniecību iegūt uzticību un izkrāpt dažus simtus eiro. Ik pa laikam tiek lasīts par saraksti ar kārtējo “Nigērijas princi” izklaides nolūkos, tomēr tagad vari šo nodarbi uzticēt čata robotam.

Jaunzēlandē bāzēts tiešsaistes drošības uzņēmumus Netsafe izstrādājis rīku Re:scam, kas ar mākslīgā intelekta veidotu saraksti nokaitinās krāpniekus līdz baltkvēlei. Re:scam bots pārņems saraksti, lai pamatīgi patērētu krāpnieka laiku.

Lai izmantotu Re:scam rīku, atliek vien e-pasta saraksti pārsūtīt (Forward) uz me@rescam.org. Re:scam pārņems saraksti, kuru čata robots var turpināt bezgalīgi, atbildot uz krāpnieka vēstulēm ar visādām muļķībām. Čata botam ir vairākas “personības”, tas sarakstē pieļauj gramatikas kļūdas, lai krāpnieks tik ātri nesaprot, ka pēdējās desmit vēstules radījis mākslīgais intelekts.

 • Lapsinieks

  nu nez… sarakstīties var būt ļoti aizraujoši! http://ilaarijs.blogspot.com/search/label/scambaiting#axzz1ToONQKCQ

 • as

  Ilarijs malacis, lai arī neredzu visus viņa rakstus (?) bet arī spamrobota ideja nav peļama! Pats esmu sarakstījies ar čali ukrainā, kas manis pārdotu lietu vēlējās iegūt, maksājot caur paypal, bet beigās viss pasīka

  • digitalk

   manis pārdotu lietu vēlējās iegūt, maksājot caur paypal – pagaidām pēc scama neizklausās…

   • x

    If you don’t receive the item that you ordered, or it shows up significantly different from its description, you may qualify for Purchase Protection, and we’ll reimburse you for the full purchase price plus any original shipping costs, subject to terms and limitations.

    ir gana ķēmu, kuri apguvuši peipala hakus – vai nu sūtījums nav saņemts vai prece neatbilst aprakstam/uzdotajam stāvoklim. tad vēl atgriešanas triks. info ir par šo.

    daudzi pārdevēji cenšas neizmantot paypalu tieši šo iemeslu dēļ – var i preci zaudēt, i bez naudas palikt.

   • digitalk

    ko tad pārdevēji izmanto, kas vienlaicīgi arī pircējus aizsargā? kredkartēm takš arī līdzīga politika – vari noprotestēt maksājumu bankā.

   • bombelats

    Arī tirgoju auto, un pircējs bija tjipa jūrā uz kuģa ar limitētiem sakariem un tml. bla bla bla. Samaksai vajadzēja notikt caur PP. Tur triks slēpās ar viltotām PP lapām, bet sīkumos vairs neatminos kā konkrēti.

 • Jānis

  ”Nigērijas prinči” gan jau arī robotu pierunās iemaksāt summu par dokumentu noformēšanu lai mantotu minjonus no onkuļa Sema, kurš ir attāls Tavs radinieks!

 • x

  aha, jauna veida pretspama rīki – negantais bots kaitinās, kamēr spameris uzsprāgs, jautrais bots sūtīs jokus, kurus lasot spameris mirs no smiešanās. nu, protams.

 • Ivars Indāns

  Nez, kas notiek, ja spamrobotam pārsūta kādu normālu e-pastu?
  Varētu būt interesanti (tikai nezinu, kuram) :)

 • KKTK

  Interesanti, vai var pasekot tai sarakstei? Varbūt tur iznāk kāds labs lasāmgabals? Pirmo jau nosūtīju :D

 • https://forgardening.org Elvis Meisters