Šodien oficiāli visā pasaulē un arī Latvijā tiek uzsākta jaunā Apple iPhone X viedtālruņa tirdzniecība.

Jaunais iPhone X tika izziņots 12. septembra prezentācijas pasākumā kopā ar pagātnes vēsmas dvesošo iPhone 8. Jaunā iPhone X raksturīgākā īpašība ir tā 5.8 collu lielais 1125×2436 pikseļu izšķirtspējas Super AMOLED displejs. Tas aizņem visu ierīces priekšu un tādējādi ierīcei vairs nav ierastās “mājas” pogas, kas vairākus pēdējos gadus kalpoja arī kā lietotāja atpazīšanas rīks. Tagad par to rūpēsies jaunā Face ID funkcija, kas ar ierīces priekšpusē augšā novietotajām kamerām spēs atpazīt lietotāju pēc tā sejas. Jau pavisam drīz redzēsim vai Apple ir spējusi šo funkciju nostrādāt un ja tas būs izdevies, tad būtiski tiks atvieglota ierīces atbloķēšana un varēs uzskatīt, ka Apple mums ir sarūpējusi patiesu inovāciju.

iPhone X

Citādi iPhone X tehniski ir ļoti līdzīgs jaunajiem iPhone 8 – visas trīs ierīces izmanto seškodolu Apple A11 Bionic procesoru ar 3 GB operatīvo atmiņu un 64 GB vai 256 GB iebūvēto atmiņu. Ierīces priekšpusē ir 7 megapikseļu (f/2.2) kamera, bet aizmugurē dubultā 12 megapikseļu kameru sistēma. Ierīcēm ir arī IP67 kategorijas putekļu un ūdens noturība.

Sarežģītās Face ID kameru sistēmas dēļ paredzams, ka iPhone X sākotnēji būs grūti pieejams un mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka arī uz Latviju jaunais iPhone modelis ir atsūtīts ne pārāk lielos apjomos un ja šodien nokavēsim pie tā tikt, būs dažas nedēļas vai pat mēnešus jāuzgaida. Mēs paši raudzīsim jaunumu dabūt jau pavisam drīz un ziņosim par mūsu pirmajiem iespaidiem.

Apple iPhone X cenas Latvijā: 

 • Apple iPhone X (64 GB): 1179 eiro
 • Apple iPhone X (256 GB): 1349 eiro

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

42 komentāri

 1. Būtu interesanti zināt viedokli no cilvēkiem, kas izvēlas šāda izmēra telefonus – kāda ir lietošanas pieredze un cik komfortabla ir šāda izmēra telefona lietošana. Vai, piemēram, viņi izmanto telefonu arī balss komunikācijai, jeb pamatā chatiem/soc tīkliem, e-pastiem, utt?
  Man meita lieto 6s – pēc fiziskajiem parametriem man personīgi tāds formāts patīk – ērti ieguļ rokā, nav pārlieku viegls, materiāls uz tausti patīkams. Pats gan Apple visticamāk sev nepirkšu, jo OS neuzrunā.
  Bet runājot par izmēru, man personīgi ērtāki un parocīgāki lietošanā šķiet telefoni 4.7″, 5.0″, 5.2″ izmēros. 5.5″ jau ir uz robežas. Viss kas virs 5.5″, man ir pilnīgi neparocīgi. Vai liela izmēra telefonu lietotāji telefona pārnēsāšanai speciāli nēsā somu? Un vai lieto kādus vāciņus skaistumam / telefona pasargāšanai no skrāpējumiem/triecieniem?

  • Kā man tikko viens iepriekšējā Plusa lietotājs teica, beidzot tas telefons ir ērts. Joprojām gana liels displejs, bet ierīce rokā ērtāk noturama. Reāli sanāk kā vidējā izmēra aifons, bet ar lielāku displeju.

 2. Lai man piedod tas kungs, ka es nodiršu iPhone no galvas līdz kājām.
  Bļāviens, es lietoju iPhone se. Man viņš patīk tikai tāpēc,ka bija priekš Latvijas pieņemamā cenā. Operētājsistēma priekš interneta utt strādā tiešām ļoti labi un ērti jau gadu. Nekas nebremzē utt., pat ar jaunāko 11.
  Bet kā man RIEBJAS tirliņi kas kā aptrakušas govis skrien pēc jaunākā un dārgākā modeļa. Un tās Apple konferences. Tik debilas, kas viņi visi tur appīpējušies. Kā uzņēmumu es ciest nevaru to Apple, bet diemžēl telefoni viņiem strādā labi.

  • Apēdināšu, visiem viņiem konferences (ja ar to domāji jauno produktu prezentācijas pasākumus) ir vienādas.

  • man savukārt riebjas tirliņi, kuri netiecas pēc kkā labāka, un saukā par tirliņiem citus, kuri izrādijušies veiksmīgāki pat jamiem)))

Ir ko teikt?