Reklāma

BITE turpina paplašināt pārklājumu Latvijas mazpilsētās

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem labāko mobilo sakaru lietošanas pieredzi, mobilo sakaru operators BITE ne vien turpina uzlabot esošās tīkla infrastruktūras kapacitāti un jaudu, bet arī paplašina tīkla pārklājumu Latvijas reģionos. Nupat jaunas bāzes stacijas uzstādītas astoņās mazpilsētās, nodrošinot to iedzīvotājiem, kā arī viesiem kvalitatīvus telefonsakarus un jaudīgu mobilo internetu un vienlaikus atklājot līdz šim nedzirdētas vietas, kur baudīt zelta rudeni.

Pēdējā laikā interneta lietotāju skaits un viņu patērētā interneta apjoms strauji pieaug visā Latvijā, bet īpaši reģionos, liecina BITES dati. Tāpēc šobrīd uzņēmums aktīvi izvērš jaunu bāzes staciju būvniecību ārpus Rīgas. Šogad reģionos uzbūvētas jau 22 bāzes stacijas. Jaunākās astoņas nule kā atklātas Amatas novada Zaubē, Bauskas novada, Daugavpils novada Červonkā (uzlabo pārklājumu arī Tartakā un Faļtopos) un Salienā (uzlabo pārklājumu arī Skrundalienā), Gulbenes novada Lejasciemā (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Alūksne-Cesvaine), Jēkabpils novada Rubeņos (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Zasa-Ilūkste un Jēkabpils novadā kopumā), Ludzā, kā arī Smiltenes novada Blomē (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Valmiera-Smiltene).

“Latvijas lielākajās pilsētās BITES pārklājums jau ir pieejams, turklāt uzrāda ļoti labus ātruma rādītājus. Arī tīkla kapacitāte ir pietiekama, kas ļauj nodrošināt optimālu ierīču un tīkla veiktspēju. Taču mobilās tehnoloģijas mūsdienās attīstās ļoti strauji, tāpēc mums ir ļoti svarīgi nodrošināt sakarus arī vietās, kur iedzīvotāju skaits ir neliels – kur tas sasniedz vien pāris simtus. Jā, tīkla paplašināšanas process tieši šajās vietās nav ātrs un vienkāršs, taču esam apņēmības pilni jau nākamā gada pirmajā pusē nodrošināt ar BITES pārklājumu teju visu Latvijas teritoriju, lai vietās, kur ir cilvēki, ir arī BITE,” uzsver BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.

Viņš arī atklāj, ka BITES tehniķi, būvējot jaunās bāzes stacijas, secinājuši, ka, spītējot lietum un vējam, rudeni visā tā krāšņumā vienlīdz labi var izbaudīt ne vien Siguldā, bet arī citos Latvijas nostūros, piemēram, jau iepriekš minētajās mazpilsētās, pie viena novērtējot BITES sakaru kvalitāti.

“Arī Jēkabpils novada Rubeņos netrūkst zeltainā lapu sārtuma. Ikviens viesis ir laipni aicināts doties pastaigā pa raibo Rubenes dabas parku, mazie ķipari – dauzīties pa turpat līdzās esošo Rūķu pļavu, bet ģimenes – pamieloties ar siltu tēju vai kafiju Rubeņu centra kafejnīcā. Tie, kas naskāki uz dažādiem rokdarbiem, var droši doties uz netālu esošo Kaldabruņas skolu, lai iepazītu tajā iekārtoto Pļavas muzeju, kur aktīvi darbojas biedrība “Ūdenszīmes”,” norāda Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Sēlis.

Savukārt Ludzas novada TIC tūrisma informācijas konsultante Anita Mortuzāne uzsver, ka Ludzā zelta rudeni vislabāk baudīt pilsētas parkā, pastaigājoties pa tā mazajiem celiņiem, kad zem kājām čaukst sabirušās koku lapas. Tāpat apskates vērtas ir Ludzas Livonijas ordeņa pilsdrupas, no kurām paveras skaista panorāma uz Ludzas vecpilsētu un ezeriem.

Kopumā tīkla infrastruktūras attīstībā BITE šā gada pirmajos deviņos mēnešos investējusi vairāk nekā 7 miljonus eiro. Līdz  gada beigām plānots investēt vēl vairākus miljonus eiro, gan attīstot pārklājumu tuvākos un tālākos Latvijas nostūros, gan arī palielinot tīkla kapacitāti un jaudu valsts lielākajās pilsētās.

Šobrīd visā Latvijā darbojas jau 733 BITES bāzes stacijas, kas ļauj nodrošināt kvalitatīvus mobilos sakarus un jaudīgu 4G internetu 90% Latvijas iedzīvotāju.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
11 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis
01.11.2017 17:00

Laikam pa šo gadu liela daļa Latvijas iedzīvotāju pārvācās dzīvot tālāk prom no Bites G4, līdz ar ko nabaga bitei nācās celt jaunus torņus, lai atkal sasniegtu nepārvaramo 90% slieksni.
https://kursors.lv/2016/07/04/bites-4g-parklajums-sasniedz-90-latvijas-iedzivotaju/

Kaspars Baradach
01.11.2017 21:34

nezinu nezinu. man, Jūrmalas centrā, joprojām tualetē pazūd 4g))))

un jamie arvien turpina zvanīt uz piedāvāt man nevajadzīgu krapu. pie tam vairakkārt. vienreiz atšuvu. pēc nedēļas atkal zvana cits vergs un stumj to pašu. viņi varētu ieviest kkādu datu bazi. lai nekaitinātu klientus un ietaupītu cilvēkresursu.

bombelats
01.11.2017 21:55

tā ir, kad ieeja briesmu patvērumā (panic room) ved caur toķi.

01.11.2017 23:06

operatori nedrīkst zvanīt privātajiem! ;)

geksis
01.11.2017 23:13

drīkst, ja tu esi viņu klients, vai arī esi devis atļauju zvanīt.

Skābene
02.11.2017 10:04

Pēc maniem testiem BITE jūrmalā ir visātrākais nets, bet tie lietošanas ierobežojumi un 150GB limits galīgi iesūkā un padara pakalpojumu neinteresantu. Tad vēl visādi ierobežojumi skatīties IP TV utt.

Kaspars Baradach
02.11.2017 17:45
Reply to  Skābene

ātrākais un pieejamākais nav viens un tas pats. tur kur zona ir, tur viss ir bumbās. bet manā ikdienā daudz kur zona nav tam insektam

y
02.11.2017 20:22

Domāju, ka viņiem ir saraksts, cilvēki kuri normāli paskaidro, ka pakalpojums neinteresē arī vairs netraucē. Atšuvējus iemet citā sarakstā un attiecīgi “pakaitina” :D

bombelats
01.11.2017 21:57

Labums no raksta ir, vismaz es, apguvu jaunus Latvijas vietvārdus.

02.11.2017 21:47

Eh, Kristap… cik ilgi tu vēl slavināsi to tīklu? Piedod, LMT, piemēram, jau mazpilsētās sen visus ir apsteigusi par gadiem 20… ko Bite cenšas vispār te pierādīt? Ka atkal ir pirmie?

Kristaps Skutelis
03.11.2017 00:10
Reply to  Kristaps

Nevis slavināsi, bet informēsi. Un informēšu daudz un dikti. Ja uzņēmums saka, ka noteiktos reģionos ir uzlabojis savu tīklu, tad ir svarīgi to piezīmēt, lai uzzina tiem, kam šie reģioni ir aktuāli. Kā arī, lai pastāsta par pieredzi un varam spriest vai darbi atbilst vārdiem. Man šādas preses relīzes ir svarīgas tīri arhīva nolūkam, lai pēc tam var pacelt augšā, ja tas ir vajadzīgs.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: