Jaunākā informācija norāda, ka Kaspersky Lab tomēr ir izdevies no ASV Nacionālās drošības aģentūras drusku paķert dažus slepenus dokumentus, bet vienlaikus Kaspersky Lab uzsver, ka viņi taču nav vainīgi. Vainīgie esot Nacionālās drošības aģentūras līgumdarba veicēji! Ja tos vispār par darba veicējiem var saukt!

ASV tiek uzskatīts, ka Kaspersky Lab vainojami dokumentācijas zagšanā, lai to nodotu Krievijas izlūkošanas dienestiem. Šobrīd Kaspersky Lab vairs nenoliedz dokumentu iegūšanu, bet arī nesaskata šajā faktā savu vainu un tiešu nolūku.

Kaspersky Lab it kā esot meklējuši tīmeklī informāciju par ļaundabīgas programmatūras veidotājiem, kas zināmi ar nosaukumu Equation Group. Tika uzskatīts, ka Equation Group darbība saistāma ar Nacionālās drošības aģentūras darbību internetā. ASV Nacionālās drošības aģentūras kontraktora datoru inficēja Equation Group izstrādātā programmatūra, pēcāk Kaspersky Lab darbinieki, izsekojot programmatūras ceļus, esot ieguvuši 7-zip arhīvu, kas saturējis par nozagtu pasludināto dokumentāciju. Protams, visi iegūtie dokumenti uzreiz izdzēsti! Tā vismaz saka paši Kaspersky.

Re, cik vienkārši. Veiklajiem zēniem noteikti jāpiedalās loterijās!

39
Leave a Reply

avatar
8 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
DarisEzis**KrotowKristaps Skutelis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
eg
Guest
eg

Parasti izmantoju Avast – tam uzstādījumos ķeksis – vai atļaut manu failu augšupielādi lai veiktu analīzes. Kā šī lieta KAV?

nabadanga
Guest
nabadanga

KAV ir viena poga. Un par to jau daudzi iesmēja, ka ASV specdienestu kontraktors, turot uz datora slepenas spiegošanas programmatūras kodu, lietoja antivīrusu ar ieslēgtu mākoņfunkcionalitāti.comment image

digitalk
Guest
digitalk

tātad NSA vīruss bijis līki noprogrammēts un payload vietā serverī glabājušies NSA dokumenti, bet Kaspers tagad vainīgs? nice fail NSA, nice fail :D

nabadanga
Guest
nabadanga

Nevis serverī, bet NSA kontraktora datorā, kuru tas bija noinficējis ar bekdoru, izmantojot pirātisku Microsoft produktu atslēgu ģeneratoru, bija arhīvs ar NSA spiegošanas programatūras kodu. Viss ir precīzi pa punktiem aprakstīts: https://www.kaspersky.com/blog/internal-investigation-preliminary-results/19894/

nabadanga
Guest
nabadanga

Arti, varbūt tomēr vajag iepazīties ar to, kā darbojas mūsdienu antivīrusi, un tad rakstīt par šo tēmu! Vai tiešām vajag pārpublicēt citu samurgojumus: “Kaspersky Lab it kā esot meklējuši tīmeklī informāciju par ļaundabīgas programmatūras veidotājiem, kas zināmi ar nosaukumu Equation Group.” Tas pat vairs nav smieklīgi, jo skan dumji! Ir nopublicēta skaidra informācija, kas ko ir darījis saskaņā ar izmeklēsanas rezultātiem: https://www.kaspersky.com/blog/internal-investigation-preliminary-results/19894/.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Interesanti, ka Kaspersky tā vienkārši var savākt un pie sevis aizkopēt savu klientu datus, lai pēc tam ielūkotos kas tajos iekšā. Skaidrs, ka pēc tam dabū pa ausīm.

nabadanga
Guest
nabadanga

Būtisks precizējums! Nevis klientu datus, bet potenciālu ļaunprogrammatūru. Tāda funkcionalitāte ir praktiski VISIEM mūsdienu antivīrusiem un bez tā viņi nemaz nevar nodrošināt adekvātu aizsardzību.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Aha, jebkurš fails jebkurā datorā var saturēt “potenciālu ļaunprogrammatūru”, ja to tā pagriež. Bet nu labi, tagad Kaspersky vismaz ir publicējuši savu versiju par notikušo. Cits jautājums vai tai var ticēt.

nabadanga
Guest
nabadanga

Lūdzu, tā ir funkcija iekš Windows Defender, par kuras darbību Kaspersky Lab tiek vainota visādos grēkos. Un nešaubos, ka Kaspersky Lab, pazīstot viņus ļoti labi, spēj piestādīt pārbaudāmus pierādījumus visam, ko viņi saka.

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

Tev pēdējais laiks iekasēt no tā kasperska aģenta naudu par reklamēšanu. zb jau.

nabadanga
Guest
nabadanga

Es pacentīšos, lai Kursoram tiek piedāvāts kāds maksas reklāmraksts/produkta apskats :)

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Ha ha, tad atkal būs slikti :D

Bet es, starp citu, vienam mājas kompim brīvdienās nopirku Kaspersky licenci. Tagad varēs spiegot :D

Prusljix
Guest
Prusljix

Vienam mājas kompim… Kristap, kam domāts šis drošais kompis? :D
comment image

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

kam kam… pornosaiti, torenti…
ja nekur neložņā, tad win defenderi pilnīgi pietiek

Lapsinieks
Guest
Lapsinieks

community Tevi turēs pie vārda.

nabadanga
Guest
nabadanga

comment image Lūdzu, tā ir funkcija iekš Windows Defender, par kuras darbību Kaspersky Lab tiek vainota visādos grēkos.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kāds sakars Kaspersky ar šo Windows funkciju? Tu gribi teikt, ka konkrētais Microsoft risinājums ļauj visādiem gudriniekiem tikt pie lietotāju privātajiem datiem?

nabadanga
Guest
nabadanga

Es gribu teikt, ka aizdomīgo programmatūras paraugu automātiska nosūtīšana antivīrusu ražotājam ir tipveida funkcija VISOS mūsdienu antivīrusos. Un brēkas celšana, par to Kaspersky Lab antivīruss nodetektēja arhīvu ar spiegošanas programmatūras kodu un to nosūtīja ražotājam, būtu smieklīga, ja vien tas netiktu izkropļoti izpūsts, lai grautu reputāciju. Es domāju, ka es zinu, kāpēc ASV pūlas graut Kaspersky Lab reputāciju, bet tas ir garš stāsts.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Pastāsti, mums ir laiks :)

nabadanga
Guest
nabadanga

Mēģināšu, bet drusku vēlāk.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Paldies!

digitalk
Guest
digitalk

> konkrētais Microsoft risinājums ļauj visādiem gudriniekiem tikt pie lietotāju privātajiem datiem?

exactly, pie analoģiskiem nosacījumiem – sapako vīrusa kodu kopā ar slepeniem dokumentiem un m$ tos laipni savāks uz izpēti :)

nabadanga
Guest
nabadanga

Ir milzums legālas programmatūras, kam savu darba uzdevumu veikšanai ir pietiekošas pilnvaras, lai tiktu pie lietotāju privātajiem datiem, un funkcionalitāte, lai tos nosūtītu kaut kur. Tāpat daudzi lieto tā saucamos mākoņpakalpojumus. Ja sauc lietas īstajos vārdos, tad mākonis ir citas personas (parasti juridiskās) datori, kuros jūs no laba prāta pārsūtat savus datus utt. Šī ieciklēšanās uz kaut kādu vienu antivīrusu ir, kā minimums, dīvaina. Es te drīzāk satrauktos par gadījumiem, kad programmatūra pieprasa pilnvaras, kas neatbilst tās darbības mērķiem. Paņemiet Google Play un pamēģiniet instalēt aplikācijas, pievēršot uzmanību tam, kādas pieejas tās prasa :)

migors
Guest
migors

Tieši tā defenderi var droši lietot tikai ar to mâkoni.

nabadanga
Guest
nabadanga

Pazīstot Kaspersky Lab ļoti labi, es varu pateikt, ka viņiem atšķirībā no ASV puses ir pārbaudāmi pierādījumi visam, ko viņi ir pateikuši par savas izmeklēšanas rezultātiem. Turklāt Kaspersky Lab beidzot ir palaidusi jau senu ideju par atklātības centriem ASV, Eiropā un Āzijā, kur neatkarīgi eksperti un valdību pārstāvji varēs pētīt izejas kodu, atjauninājumus un procedūras kompānijā. Iespējams, ka nākotnē tā būs vispārēja prakse IT industrijā.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Jā, es redzēju to skaisto preses relīzi, bet vēl baigi neiedziļinājos jautājumā ko tieši viņi tur grib padarīt atklātu. Klienta softu? Daļas no tā? Kas ar servera pusi?

nabadanga
Guest
nabadanga

Tas ir komplekss pasākums, kura ietvaros būs atklāts viss, kas vajadzīgs, lai novērstu jautājumus par uzticamību.

Kristaps Lācis
Guest
Kristaps Lācis

Kur problēma publicēt kodu? Open source pazīstams?

Krotow
Guest
Krotow

Tāda ņemšanās ap to vai ļaut vai neļaut tam vai citam AV produktam tikt lietotam valsts iestādēs. Būtu uzreiz noteikuši, ka ASV valsts iestēdēs var lietot tikai pašu mājās izstrādātos antivīrusus un problēma atrisināta.

Vimba
Guest
Vimba

Kaa var tik nepreciizi iztulkot rakstu D
Viss detalizeeti aprakstiits kaa noticis avotaa, sheit diezgan nekorekti izkonspekteets.

migors
Guest
migors

Tā krievu nīšana uzliek savu zīmogu.

Krotow
Guest
Krotow

Būsim precīzi – sovjetu un viņu ohrankas nīšana.

Ezis
Guest
Ezis

Sovjeti esam mēs visi, kas dzimuši CCCP. LR idejiski ir tieša LPSR mantiniece, ik pa brīdim tas izlien cauri dažādos likumos un lēmumos.

migors
Guest
migors

Artis Abols! Nopietna apsūdzība vai tavi murgi? Kur avots, kur atsauces? Jeb esam nolaidušies līdz cnn līmenim? Nedaudz pretīgi. Par laimi tavi lasītāji ie nedaudz gudrāki par tevi.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Avots kā vienmēr ir norādīts raksta apakšā. Tagad tikai rakstā klāt pieliku arī saiti uz rakstu, kurā izskaidrota Kaspersky versija par notikušo.

Tarzāns
Guest
Tarzāns

Galvenais, ka visi cepās par Kaspersky, bet vajadzētu cepties par to, ka ASV valdība inficē datorus ar spiegošanas rīkiem! To kas atklāj spiegošnas rūku tagad pašu apsūdz spiegošanā!

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Es domāju, ka katra sevi cienoša lielvara ar to nodarbojas.

**
Guest
**

Pārak aizdomīgi ,ka tik daudz aizstāv Kaspersky ,atgādina notiek ziņu portālos ,ka kāds slikts koments par Krievu politiķi tad uzreiz taisnojās un piemin ASV ,kas ir Krievu troļu metodika…

Daris
Guest
Daris

Tāpēc, ka Obamas laikā uzpūstā rusofobija (typa – nu tik bruks iekšā, nu tik bruks, bruks, bruks… un tā visos propagandas portālos) sāk sevi diskreditēt ka absolūti samākslota – kā reiz padomju ideoloģija, un domājoši cilvēki nāk pie prāta…