Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros uzņēmums SIA “TestDevLab” ir saņēmis Ventspils pilsētas pašvaldības atbalstu savas idejas realizācijai – Ventspils sabiedriskā transporta aplikācijas izstrādei.

Aplikācijas mērķis ir palīdzēt uzlabot pilsētas iedzīvotāju un viesu pārvietošanos pilsētas publiskajā transportā, piedāvājot precīzu informāciju par sabiedriskā transporta maršrutiem. Šādas aplikācijas izveide un ieviešana atvieglos iedzīvotāju mobilitāti pilsētā un motivēs vairāk izmantot sabiedrisko transportu. Tāpat, ņemot vērā tūristu īpatsvaru tūrisma sezonas laikā, kā arī jaunu studentu ierašanos pilsētā, viegli pārskatāma un lietotājam draudzīga aplikācija motivētu pilsētas viesus vairāk izmantot sabiedrisko transportu, lai nokļūtu sev vēlamos galamērķos.

Aplikācija būs īpaša ar to, ka tā sniegs lietotājam reālā laika informāciju par sabiedriskā transporta kustību t.i., lietotāji izmantojot aplikāciju redzēs, pēc cik ilga laika transports ieradīsies pieturā. Funkcija “Maršruta plānotājs” jeb “Kur es esmu un kur vēlos nokļūt” norādīs lietotāja atrašanās vietu un ievadot galamērķi, aplikācijā tiks uzrādītas tuvākās pieturas, saraksts ar maršruta taksometru vai autobusu numuriem, kas dosies nepieciešamajā virzienā un informācija, pēc cik ilga laika tie ieradīsies pieturā. Tāpat netiks aizmirsts par informatīvu funkciju esamību aplikācijā – informācija par katru transporta veidu (maršruta taksometrs, autobuss), to numuriem, biļešu cenām un maršrutiem, kurus katrs veic.

Kad aplikācijas izstrāde būs pabeigta, Ventspils iedzīvotājiem un viesiem būs pieejama vēl iepriekš nebijusi, īpaši pilsētas sabiedriskajam transportam pielāgota lietotne. Tiek paredzēts, ka pilnīgai aplikācijas izstrādei un ievietošanai tirgū būs nepieciešami 2 mēneši, kuru laikā uzņēmums spētu nodrošināt tās izstrādi, testēšanu un dizaina izstrādes gala versiju. Aplikācija būs pieejama lejupielādei bez maksas  Google Play un App Store veikalos.

SIA “TestDevLab” līdzdibinātājs Andrejs Frišfelds: “Uz pilsētas sabiedrisko transportu balstīta aplikācija ar tādām funkcijām kā reālā laika informācija par to kustību pilsētā un nepieciešamā maršruta plānošana spētu norādīt uz pakalpojuma sniedzēja vēlmi ieviest savā darbā jaunus un modernus risinājumus. Mūsdienu straujā tehnoloģiju un pakalpojumu attīstība pieprasa jaunus risinājumus, kas ir orientēti uz iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanu un ikdienas dzīves atvieglošanu. Kvalitatīva un precīza informācijas ievietošana lietotājam draudzīgā aplikācijā motivētu iedzīvotājus izmantot pilsētas sabiedrisko transportu un pievērstu to cilvēku uzmanību, kas iepriekš nav iedziļinājušies transporta kustību sarakstos un maršrutos. Aplikācijas esamība nodrošinātu, ka iedzīvotājiem vienmēr būs pieejama aktuālākā informācija, lai arī kur tie atrastos.”

Projekta kopējās izmaksas Ventspils pilsētas sabiedriskā transporta aplikācijas izstrādei ir EUR 14320,19, no tā pašvaldības līdzfinansējums būs 80% jeb EUR 11456,15.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

intereses pēc vajadzēs uzmest aci tam maršruta plānotājam. Rīgai RS mājaslapā esošais ir briesmīgs, būs interesanti salīdzināt domas lidojumu.

psedd

15 k aplikacijai, normali zog naudinju. uztaisis kads sikais par paris simtiem.

Kristaps Skutelis

Ko lai saka, sīkā cienīgs komentārs :)

Lapsinieks

latvānija. visi zog. jālaiž uz angliju. vot

pse

lapsinieks. vienmēr ņaud. dzīve sūkā. vienmēr. Rižā kuce kriZdabZZ, tev vienmēr dārgs ir licies sinonīms vārdam kruts, kā visiem lauku pāķiem.

Lapsinieks

sit down jeb PPT

O.Z.

??

Kristaps Skutelis

Mana komentāra būtība ir tāda, ka kaut cik nopietnu un funkcionāli bagātu mobilo lietotņu izstrāde nemaksā “pāris simtus”.

O.Z.

To jau es ar saku ka sabiedriskajiem projektim pa dārgu taisīt skaipu pa pensionāru naudu. Jau sen ir watsaps feisbuka mesengeris galu galā visi sīkie jau sen sēž snapčatā. Nu kā kaut kāds iespējams, lūzeris kurš neiet tirgū ar savu projektu jo to neviens nepirks un nelietos izņemot pāris venspilnieku to uzturēs pēc tam kad šitai štellei naudu nedos? Mana doma ka pašvaldībai, valstij jānodrošina datu piejamība un adbilstība standartiem, vēlams atvērtiem lai servisa sniedzējiem TRAFI – Public Transport Maps & Directions by TRAFI
https://appsto.re/us/4ajnV.i

O.Z.

Es neesu programētājs bet domāju ka arī piemēram wordpress ar ir šādiem gadījumiem …

Lapsinieks

pirmie trīs vārdi Tev sanāca. Pie tā arī paliksim. Less is more.

O.Z.

Droši ka kaut ko samuldējos pa daudz …. Es jau nesaku ka dārgi. Es saku ka nav racionāli…

KKTK

Vēlāk būs jāpajautā kadriem no iekšām cik K € aizgāja Lembim?

O.Z.

Manuprāt tomēr Tie Ir nesaimnieciski iztērēti līdzeklļi. Un tirgus kropļošana. Un negodīga konkurence. Pie tam arī stulbi… Kurš tūrists to zinās, aplikāciju atradīs , lietos latviski? Ja es strādātu Google, Trafi vai kādā citā kompānija droši ka patiesātos. Labāk būtu pa to naudu bērniem vasaras nometne piem. ar Lego robotus +sports. Vai nu sliktākā gadījumā publiski piejama datubāze ar kuru var sinhronizēties jeb kurš servisa sniedzējs , arī pimēram tā kompānija kas šobrīd savu privāto biznesu balsta uz nodokļu maksātāju ( bērnu, kuriem nav tehniski orientētas vasaras nometnes) rēķina.