Tiek ziņots, ka Krievija varētu ierobežot un pat pilnībā slēgt saziņas lietotnes Telegram izmantošanu, ja vien Telegram tuvākajā laikā nesniegs pieprasītās ziņas par uzņēmumu un tā darbību.

Oficiālā informācija norāda, ka pieprasītā informācija ir par Telegram īpašniekiem, tomēr pēc spēkā esošās likumdošanas pieprasītās informācijas iekļaušana Krievijas datubāzēs nozīmēs tikai to, ka Telegram var nākties varasiestādēm nodot visu pieprasīto saziņas informāciju, kaut arī tā ir šifrēta.

Šī nav pirmā reize, kad Telegram īpašnieki nevēlas sadarboties ar valstu valdībām. Vēl 2014. gadā Telegram un Vkontakte nepiekrita izdot Krievijai informāciju par Ukrainas lietotāju saziņu. Telegram apgalvo, ka šifrēšanas paroles tiekot glabātas dažādos serveros visā pasaulē, lai nodrošinātu, ka valstu varasiestādes nevar fiziski piekļūt vienam serverim, tādējādi iegūstot visas šifra atslēgas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
edzuslv

“Telegram var nākties varasiestādēm nodot visu pieprasīto saziņas informāciju” Tā gluži nav. Viņi mierīgi var turpināt info nesniegt, bet tas var novest pie bloķēšanas Krievijas teritorijā. Tā kā viņi vienmēr uzsvēruši, ka sadarboties nevēlas, tad var minēt rezultātu un salīdzināt ar citiem mesendžeriem, kas ar šādu info dalās. :)