Kodi mājas izklaidei paredzētā programmatūra ir kļuvusi par visai populāri pirātisma perēkli. Vispopulārākais pirātiska satura patērēšanas veids ir Kodi programmatūras uzstādīšana relatīvi lētā Amazon Fire TV Stick ierīcē, kas ļauj pēcāk ērti skatīties filmas un seriālus bez maksas.

Tiek ziņots, ka skaistie laiki būs garām, jo Kodi pirātisko spraudņu izveidotāji arvien biežāk tiek iesūdzēti tiesās, kas licis jau vairākiem izstrādātājiem izņemt spraudņus no apgrozības. ZemTV un Phoenix spraudņu izstrādātāji jau saskārušies ar tiesvedībām ASV. Vairāki televīzijas kanāli vēlas par pārkāpumiem no spraudņu izstrādātājiem saņemt vismaz 150 000 dolāru par katru pārkāpumu, ko tiesa atzīs par pamatotu.

Arī šaipus lielajam dīķim autortiesību aizstāvji aktīvi darbojas, lai padarītu pirātu dzīvi mazāk rožainu. Eiropas Savienības Tiesa lēmusi, ka pilnībā gatavu pirātisma straumēšanas ierīču pārdošana ar uzstādītu Kodi un spraudņiem ir aizliegta. Pārdevējs var saņemt līdz pat 10 gadu cietumsodu.

Daudzviet pasaulē Amazon Fire TV Stick iegāde no Amazon nemaz nebija pieejama, jo ierīces izpirka vairumā, tās aprīkoja ar Kodi programmatūru un pēcāk pārdeva eBay par gandrīz trīskāršu cenu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Interesanti, vai tas attiecas arī uz ķīniešiem, kas līdz šim ir likuši mīksto visādām amerikāņu un eiropiešu autortiesībām!? Ķīnas tiesas arī neraujas aizstāvēt bagātos rietumu kapitālistus!

Krotow

Ķīnai pietiek savu kapitālistu – gan “balto” gan “pelēko” gan “melno”. Un ar pirātismu cīnās arī Ķīnā. Tiesa, ne tika aktīvi, kā rietumos.

Brīvā stuffa gribētājiem jāatcerās, ka par brīvu ir tikai siers paši ziniet kur. Lai iemācās vismaz ar torentiem apieties.

**

To aizmirsi pašu galveno mazāk procentos kļust pirātisms, jo dargākas kļūst dziesmas,aplikācijas utt…

Krotow

Ir tāds teiciens “Ja esi bezkaunīgs, nepārkāp robežu” (krievu valodā analogs ir vēl īsāks un sulīgāks). Acīmredzot spraudņi pirātisko materiālu ielādei kādam likās par daudz.

Smecernieks

Pēc manas pieredzes tie spraudņi jau sen vairāk nestrādā, nekā strādā, sevišķi populārākie.