Šodien 16:30 pēc Latvijas laika norisināsies Microsoft konference, kuras laikā tiks izziņoti vairāki būtiski jaunumi. Viens no tiem būs Surface Laptop, kura attēli un tehniskā specifikācija jau pieejami tīmeklī.

Surface Laptop būs Google Chromebook konkurents, kas saņems jaunu Windows 10 operētājsistēmas versiju. Pagaidām tā tiek dēvēta par Windows 10 Cloud vai Windows 10 S, jo tiek uzskatīts, ka Microsoft veido tiešu konkurentu Google Chrome OS, kas darbina lētus, pārsvarā mācībām izmantotus klēpjdatorus. Windows 10 S operētājsistēma paļausies tikai uz Windows Store pieejamām lietotnēm un tīmekļa pārlūka spraudņiem.

Reklāma

Surface Laptop būs 13.5 collu klēpjdators ar vienu USB pieslēgvietu, DisplayPort un standarta 3.5 mm standarta austiņu pieslēgvietu. Surface Laptop būs tāds pats lādētājs, kāds jau atrodams Surface Pro 4 un Surface Book. Surface Laptop svērs aptuveni 1.25 kilogramus, tas būs 14.5 mm (biezākajā vietā) līdz 9.9 mm (plānākajā vietā) biezs.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
🚶🏻

Kurš laptops (ar windows) ir lidzigs macbook pro 13″ var but ari 14″
Nav vajadzigs tachscreens un kkadi citi knifi, reali labs laptops.
Kads var ieteikt kaut, ko?
Paldies jau iepriekš.

Artis Ābols

Pagaidīsim Kristapa inputu, viņš tikko pārgāja uz Win laptopu, būs visus apošņājis. Bet viens gan ir skaidrs – lielākā daļa nāk ar tačskrīnu.

https://kursors.lv/2017/03/05/meginajums-no-macbook-pariet-uz-windows-datoru/

Artanis

Konstrukcijas un izturības ziņā saprātīgās naudās Āboliem konkurentu diemžēl īsti nav. Dell XPS sērija, varbūt? Man pašam ir gan 2013. MBP gan arī 2015. Dell 7347, esmu apmierināts arī ar Dell’u – viegls, stilīgs, ir pat touchscreens.

Lapsinieks

konstrukcija un izturība – šī jautājuma svarīgums stipri kolerējās ar paražām un pielietojumu. Man pēdējos 6 gadus ir izrotējuši 4 padārgi HP probuki – nevienam šajā ziņā nav bijis problēmu. Bet nu baigi jāskatās uz načinku – ar pēdējo 17 collu lapsi iegrābos – amd videokarte gļučī. Divas vājākās HP vietas – lādēšanas caurums un austiņu vieta. Diviem no 4 nobira abas apm. pēc divu gadu lietošanas. Man arī ir viens nu jau 5 gadus vecs samsunga plastmasas sūds – to figu nevar ne salauzt, ne nokaut.

🚶🏻

Apskatiju do Dell xps seriju cena ap 1600 par 13″, japapeta specene, un jasalidzina ar mbp.
Nu nez vispar laikam vislabak dzive aptaustit.

x

1 USB ports – tā tomēr ir diagnoze, kas neizraisa līdzcietību.

Artis Ābols

Un kas tad tevi ir piesprausts pie tā USB? Man ir klaviatūra, jo tomēr gribās izgaismotu. Faktiski jau viss iet uz Bluetooth, Wi-Fi un lādējas no ātrajiem sienas adapteriem. Protams, noder ik pa laikam, bet tas ir reti un tās ir visai specifiskas vajadzības. Ja ir USB 3.0, var smuki izmantot kādu sadalītāju. Ātrumu zudumi nebūs jūtami.

x

ha, ar sadalītāju arī opi var pieslēgt sadales tīklam!

klaviere/lasītājs
klaviere/pele (jā, pele ilgtermiņā izraisa karpālā tuneļa sindromu, bet tačpads var vienkārši mazāk patikt)

Kāds

Ņemot vērā, ka šis produkts ir domāts vairāk skolām, diez vai tur kādu rausta, cik to portu ir.

Artanis

Es nesaprotu, kas īsti ir šī datora un Chromebook mērķauditorija? Mēģināšu ar izslēgšanas metodi – skaidrs ir tas, ka tie brīnumi nav izmantojami reālam darbam – tik vien kā rakstīt piezīmes vai pačakarēties ar Google Docs ekseļa parodiju priekš vienkāršām tabulām. Ne attēlu apstrādes, ne maketēšanas, ne modelēšanas, ne video editēšanas, ne programmēšanas tūļus uz tiem palaist nevar. Nevienu desktopa produktivitātes softu uzlikt nevar – secinu, ka tie datori ir paredzēti mediju patērēšanai. Bet – tad ta brīnums – pat priekš media consumption jau sen kā ir eksistē daudz ērtāki tīki – planšetdatori, kuri radīti priekš augšminētā. Un pat tiem… Read more »

p2002c

to datoru varot upgreidot uz Win 10 pro … par 49$. :) bet vismaz tad varēs palaist ko sirds kāro.
jau varētu upgreidot arī uz USB-C, tad būtu tīri glīti.

Lapsinieks

no personiskās pieredzes varu nosaukt vairākas kategorijas (redzu, ko viņi dara):
1. skolnieki. Ms Office. youtube un filmas.
2. studenti vulgaris. ze seim šit!
3. sievietes parastās. ze seim šit!
4. offisa slinķi parastie – ze seim šit! neticēsi.
Un visu ko nosauci – viņiem nevajag.

x

kas ir reāls darbs? līst līdumu, drupināt akmeņus, būvēt aizsprostus?

ir mīts, ka īstie strādnieki ir tikai tie, kas paprasa kompi ar megarāmi, ūberprocesoriem, ssd raidā un divus, bet labāk trīs monitorus.

kompis ir tikai rīks un ja cilvēki nesaprot, ka darbi, tāpat kā rīki mēdz būt dažādi – man žēl.

Kristaps Lācis

Reāls darbs ir katru rītu darbināt datoru 5 minūtes – rodas sajūta, ka strādā pie kārtīga dzelža! :P
P.S. Hrombuks ir pasakains izgudrojums, protams, ja izmanto google servisus un darbības notiek tīklā..

Lapsinieks

un ja nav jāoperē ar sarežģītiem ofisa dokumentiem, kur wordam taisa revjū, kiomentē un labo vienlaikus vairāki cilvēki. tad vai nu visi sēž ar vienādu ofisa versiju un win vai visi – hrombukā.

Kristaps Lācis

Apmēram tā, un lielākā daļa ofisa planktona nelieto “advnacētās ofisa fīčas”. Personīgi ir novērots, ka MS ofisam ir problēmas attainot citur (arī citā ofisa versijā) veidotu dokumentu/tabulu

Kristaps Skutelis

Atbilde: izglītības sektors.

x

skolās ir jāievēro valsts noteiktie labturības, tfu, ergonomikas nosacījumi.
jāpalasa, cik ilgi var izmantot laptopus skolēni.

skolām jēdzīgāk izmantot monitora USB portā iespraužamu mikrokompi, nevis laptopus, kuriem jāpērk klāt vai no monitori, vai paliktņi uz kuriem turēt laptopus+klaviatūras un peles (jo dzimtās ir par tālu un augstu).