Pirms gada rakstījām, ka Oppo ir radījuši tehnoloģiju Super VOOC, kas ļauj 2500 mAh akumulatoru no nulles līdz “pilnai bākai” uzlādēt 15 minūšu laikā. Ir pagājis apaļš gads un Mobile World Congress 2017 tehnoloģiju izstādes ietvaros par līdzīgu sasniegumu vēsta arī Meizu.

Meizu sola, ka ar viņu radīto Super mCharge ātrās uzlādes tehnoloģiju telefonu var uzlādēt 20 minūtēs. Meizu izmanto 11V/5A lādētāju, kas spēj darboties ar 55W jaudu. Enerģija uz telefonu tiek nosūtīta izmantojot “uzlabotu” datu kabeli, kas spēj nodrošināt līdz 160W jaudas pārvadi. Super mCharge izmanto “charge pumps” tehnoloģiju, kas uzlādes procesu padara būtiski efektīvāku. Uzlādes laikā akumulatora temperatūra nepārsniedza 39 grādus (pēc Celsija skalas), kas ir pieņemams rādītājs.

Reklāma

Ražotājs norāda, ka testētā 3000 mAh akumulatora kapacitāte pēc 800 uzlādes cikliem nokritās līdz 80%. Tas ir pietiekami tipiskam telefonam, ko izmantojam aptuveni divus gadus.

Pagaidām gan nav skaidrs, kad šādu tehnoloģiju varēsim sagaidīt reāli nopērkamos telefonos, jo arī pagājušā gada Oppo veikums vēl nav pilnvērtīgi komercializēts.

Mēs no savas puses varam rekomendēt izmantot ātrās uzlādes iespējas modernos telefonos, vienīgi jāraugās, lai kabeļi ir labā darba kārtībā un pieslēgumu vietās nekrājas putekļi vai mitrums, kas var apdraudēt ierīci vai apkārt esošos cilvēkus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
10 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
wils

Vai tiešām 30000 mAh aķi lādēja?

Kristaps Skutelis

Nē, protams. Pareizi bija jābūt 3000 mAh. Salabots, paldies!

Ikars Kurkletis

Nekāda labā pieredze nav ar ātro uzlādi. Lietoju Samsung Note4 un esmu jau ar otru akumulatoru, jo otrajā gadā kapacitāte nokritās vairāk par 1/2 un nevarēja pat dienu izvilkt. Ar jaunu akumulatoru pietiek 2 dienām, ja protams samērīgi lieto ekrānu. Tagad izvēlos tikai lādēt normālā režīmā un ātrā uzlāde ir tikai kritiskiem laika trūkuma gadījumiem.

Jānis S

Man atkal cita pieredze ar Note 4. Lietoju jau gandrīz divus gadus. Visu laiku lādēju ar ātro uzlādi. Pēc 1gada un 4mēnešiem telefons man nomira. Respektīvi biju uzlicis lādēties, bet uz lēno Samsunga lādētāju, kad paņēmu telefonu, tas bija ļoti uzkarsis un vairs neslēdzās iekšā. Iepriekš bija novērots, ka šad un tad pats pārstartējas. Serviss nomainīja mātesplati, jo problēma esot tur bijusi. Kaut kur forumos esmu lasījis, ka Note4 “slimo” ar mātesplates problēmām. Pēc nomaiņas telefons tāpat pa retam mēdz pārstartēties. A baterija pēc tās lielās uzkaršanas protams turēja mazāk. Teiktu par 15-20% mazāk. Tāpēc to nomainīju. Citādi droši vien… Read more »

gehgeh

Un joprojam shamie dzied, ka android telefoni ir labaki par aifoniem :D

Jānis S

Kas ir šamie? Dziedoņi? 😂
Nekad neesmu teicis, ka android ir labāki, tāpat kā arī neteikšu ka aifoni ir labāki. Katram savs, kas patīk. A ja runā par defektīviem dzelžiem vai kaut kam nedastrādātam, tad tādi arī gadās aifonam. Arī pie tikko izlaistiem telefoniem. Arī baterijas aiphonam aizdegas. Tā kā ne viens, ne otrs nav labāki. Abiem ir vēl ko uzlabot.
Bet ja subjektīvi vērtēju, tad android sistēma man labāk patīk. Tas arī viss. Nekādu slavas dziesmu.

zZz

Lai tev sistēma patīk, cik vien lien, kamēr android JOPROJĀM ir lagains draņķis un sūdīgiem dzelžiem, aifons ir un būs stabilāks. Man ir bijuši kādi trīs android flagshipi, un no visiem esmu atgriezies atpakaļ uz ihone 5s, ko tagad lieto mani vecāki, jo viņiem apnika huawei p9 lite, un pats esmu ar septīto, bēdu nezinādams.

Jānis S

Ar to arī tevi apsveicu, ka esi atradis to kas patīk un tagad nav problēmu.
Un cerams nebūs tev problēmu, kā šiem cilvēkiem 😉https://kursors.lv/2017/03/01/petijums-iphone-darbiba-ir-mazak-uzticama-par-android/

Ikars Kurkletis

Kamēr akumulatori ir būvēti uz elektroķīmiskas reakcijas pamata izmantojot Li nekas labs ar ātru uzlādi nebūs ilgmūžības un ekoloģijas lauciņos. Jāgaida ka tautā laidīs kapacitatīvos akumulatorus no oglekļa nano struktūrām. Tos gan varēs uzlādēt sekundēs un lietot ilgstoši, bet tā ir vēl tāla rītdiena.

davfreim

Meh… jau gadiem sola ātro uzlādi utt.