Reklāma

Noslēgsim 2016. gadu ar jaunu Kursors.lv versiju

Jaunākie raksti

Piedalies konkursā un laimē QNAP TS-130 NAS

Tikko noslēdzām iepriekšējo konkursu un jau klāt nākamais! Šoreiz balvā mājas lietotājiem piemērotais QNAP TS-130 NAS. Tā ir klusa...

Baumo, ka Apple joprojām ir plāni bezvadu uzlādes risinājumiem

Apple par savu bezvadu lādētāju runas sāka jau 2017. gadā, tomēr paredzētā realizācija 2019. gadā tika atcelta. Kas bija...

Toyota sadarbosies ar BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto

Japāņu autoražotājs Toyota uzsācis sadarbību ar ķīniešu uzņēmumu BYD, lai radītu plašākām masām pieejamu elektroauto. Kā vēsta ziņu aģentūra Reuters,...

74% Latvijas autovadītāju sociālo mediju lietošanu pie stūres uztver kā vislielāko risku

Latvijā vairums jeb 74% autovadītāju ir pārliecināti, ka riskantākā rīcība, vadot automašīnu, ir sociālo mediju patēriņš. Savukārt gandrīz puse...

Huawei nākamgad sola Eiropā piedāvāt HarmonyOS ar Mate un Mate X viedtālruņiem

Huawei paziņojis, ka jau 2022. gadā pie klientiem Eiropā nonāks Mate un Mate X viedtālruņi ar uzstādītu HarmonyOS. Mate...

Ir pagājusi viena nedēļa kopš esam palaiduši jauno Kursors.lv versiju, beidzot ir izķertas negantākās blusas un var mazliet atvilkt elpu un padomāt par paveikto, kā arī turpmākajiem plāniem.

Pavisam drīz Kursoram apritēs 3 gadi un pa šo laiku esam to izveidojuši par galveno laicīgi un kvalitatīvi tehnoloģijas apskatošo vietni Latvijas internetā. Daļa no šī nopelna ir mūsu (redakcijas) un daļa jūsu – lasītāju. Paldies abām pusēm, jo mūsu kopdarbība ir tā, kas rada panākumus!

Pa šiem trīs gadiem Kursors tehniski nebija būtiski mainījies un laika gaitā dažas komponentes bija sākušas radīt pamatīgas problēmas. Tāpat par neveiksmīgu jāatzīst arī manu sākotnēji izvēlēto bbPress foruma dzini, kas radīja situāciju, ka nācās īrēt pārāk jaudīgu serveri, lai visu saimniecību varētu noturēt virs ūdens. Tā kā toreiz hostējāmies Latvijā, tad tas arī katru mēnesi maksāja ievērojamu naudas summu. Pēdējā gada laikā visai bieži Kursors gluži vienkārši apstājās un vienā brīdī sapratu, ka ir jāķeras pie bloga tehniskās puses pamatīgas pārstrādāšanas.

Mēs joprojām izmantojam WordPress dzini, jo uzskatu to par mūsu vajadzībām visatbilstošāko risinājumu. Tā ir populāra platforma, kaut nemaz ne ideāla. Toties ar plašu komūnu, kas var palīdzēt atrisināt jebkuru ķibeli. Esam palikuši arī pie līdz šim izmantotās dizaina tēmas, ko tagad esam atjaunojuši uz jaunāko un funkcionāli uzlabotāko versiju. Kaut arī tagad hostējamies ārzemēs, lapas ielādei pārdomātas kešošanas dēļ būtu jābūt krietni ātrākai nekā iepriekš un papildus drošībai esam ieviesuši savienojumu šifrēšanu. Ak, jā, tagad beidzot mums ir labi nostrādāta lapas mobilā versija.

Pirmajā un kategoriju lapās tagad vairāk uzsvērts atlasītais (featured) saturs un mazliet nodalīti auto raksti, jo pēdējā laikā ar Māra palīdzību esam pamatīgi izvērsuši šo kategoriju. Pastiprināti sekojam līdzi modernu auto tehnoloģijām un nelaižam garām iespēju iepazīties ar auto jaunumiem testa braucienos. Savus iespaidus un novērojumus piedāvājam arī lasītājiem. Šo kategoriju noteikti attīstīsim arī turpmāk.

Ja pie jaunā Kursora pirmās lapas izkārtojuma nespēj pierast, esmu izveidojis arī atsevišķu lapu, kurā var redzēt visas pēdējās publicētās ziņas.

No Kursora ir pazudusi foruma sadaļa. Pastāstīšu kāpēc. Forumi nerodas un nepastāv tukšā vietā, tos ir aktīvi jāmoderē un jāattīsta. Mums pa šiem gadiem nav bijis laika šai sadaļai pilnvērtīgi pievērsties un īsti labs nebija arī izvēlētais tehniskais risinājums. Tāpēc šī sadaļa nīkuļoja un no tās bija visai maz jēgas. Es nesaku, ka mums vairs nekad nebūs foruma, taču būs nopietni jāpadomā kā to izveidot un uzturēt, lai šādam projektam ir jēga. Patiesībā, ņemot vērā BOOT beigas, šis būtu īstais laiks pārņemt stafeti. Ja vien būtu iekšēja skaidrība par to vai 2016. gada nogalē vispār vēl ir vajadzīgi forumi. Ko par to domā tu?

Tāpat no Kursora ir izņemta IT darba sludinājumu sadaļa. Esmu dzirdējis, ka dažs labs uzņēmums tieši caur Kursoru ir ticis pie labiem darbiniekiem, tāpēc pastāv iespēja, ka šī sadaļa te atgriezīsies, tomēr arī tā prasa nopietnāku attieksmi un kaut kādas nebūt partnerības.

Gribu piezīmēt arī to, ka joprojām esam uzticīgi Disqus komentāru sistēmai, kas mums atvieglo komentāru moderēšanu un ļauj operatīvi un ērti sekot līdzi katram blogā publicētajam viedoklim un vajadzības gadījumā rīkoties. Savukārt lasītājiem šī sistēma ļauj ērti pieteikties ar sociālo tīklu kontiem vai komentēt anonīmi, jo šādu iespēju arī plānojam paturēt.

Īsumā var teikt, ka esam aizvākuši “lieko”, sakārtojuši vizuālo un funkcionālo daļu, uzlabojuši drošību un visu saimniecību padarījuši ātrāku. Less is more!

Arī nākamajā darba cēlienā turpināsim operatīvi vēstīt par pasaules un Latvijas līmeņa tehnoloģiju aktualitātēm, veidosim objektīvus un uzticamus interesantu produktu apskatus un mēģināsim radīt vairāk oriģinālsaturu. Tajos gadījumos kad par šādu darbu maksās reklamdevēji, absolūta prioritāte būs godīgums un atklātība pret jums, lasītāji.

Noslēgumā jāsaka, ka Kursors ir viena no labākajām lietām, kas ar mani šajā dzīvē ir notikusi! Man patīk katru dienu izzināt un izmēģināt jaunākās tehnoloģijas, lai par tām pavēstītu jums, mani lasītāji. Man ir ļoti svarīgi, lai mūsu rakstītais raisa kvalitatīvas diskusijas, jo tas nozīmē, ka rakstītajam ir bijusi jēga. Tāpēc aicinu arī turpmāk būt aktīviem sava viedokļa paudējiem.

Reklāma

26 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
26 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk
26.12.2016 06:06

kongratulācijas ar jauno klozīti! :)

ir palicis pārskatāmāk, atslēdzu adbloku, arī nekas nežibinas un neanimējas. tā turēt!

atlasītais saturs gan vairāk traucē, nekā palīdz – nav redzams komentāru skaits, nav vēlmes palasīt, ko domā citi un iesaistīties diskusijā.

forums bija miris, tur tam arī vieta ✝

ja varētu ‘jaunāko komentāru’ vietā rādīt aktīvās diskusijas, kur esi komentējis pats – būtu ciešams erzacforums.

neaizmirsti par ctrl+enter kļūdu reportēšanai.

Artūrs Pupausis
26.12.2016 10:35

Tā turpināt! Pašlaik esat labākie Latvijā pēc manām domām :)
Boot lv jau labu laiku nekā interesanta nebija. Datuve uz Zparks salīdzinoši maz satura publicē…

Jānis
26.12.2016 21:03

Prieks redzēt attīstību un tiekšanos kaut ko uzlabot! Tomēr – ”laicīgi un kvalitatīvi” – Izklausās mazmaķenīt pārdroši. Starp citu – jūs izmisīgi mēģiniet uzkāpt uz tiem pašiem diviem grābekļiem uz kuriem ilgi un nesaudzīgi lēkāja pieminētais boot.lv, kas visticamāk arī bija viņu norieta cēlonis. Pirmais – visai augstprātīga attieksme pret auditoriju un otrkārt mēģinājums rakstīt par visu un klaji atklātus reklāmrakstus saukt par neatkarīgiem apskatiem. Kamēr boot bija šauri specializēts datorentuziastu tusiņš – viss plauka un zēla. Tomēr nevar viens portāls “laicīgi un kvalitatīvi” rakstīt par visu – no telefoniem līdz auto un no ziņām līdz pilnvērtīgiem apskatiem. Kas attiecas… Read more »

digitalk
27.12.2016 01:08
Reply to  Jānis

> visai augstprātīga attieksme pret auditoriju

o.0

tu gadījumā nejauc kopā nepieciešamos moderācijas gājienus ar attieksmi pret auditoriju? par toileti var pārvērst jebkuru brīvi pieejamu komentēšanas vietu un tāpēc resursa turētājs šeit ir ‘kings’ un pavēlnieks, kurš novāc sūdus un aizver pārgudro dirsēju mutes.

> klaji atklātus reklāmrakstus saukt par neatkarīgiem apskatiem

piemērus iedosi? tie daži, ko lasīju, pēdējās rindiņās izrādījās ‘tapis sadarbībā ar’ un arī netika uzsvērts kā neatkarīgs apskats. žēl gan, ka tās rindiņas nebija pirmās :)

Jānis
27.12.2016 01:52
Reply to  digitalk

Daris • 3 days ago Sen jau padomāju es, kam ceļošana ir hobijs, nafig man vispār tāda Amerika? Ja par savu naudu, tad vnk naudas izsviešana. Tā kā – figu tev, Amērika! • Reply•Share › Avatar Kristaps Skutelis Autors Daris • 3 days ago Ko lai saka, diezgan dumjš komentārs. Tuvākais piemērs kas iedūrās acīs. Ne tur ko moderēt bija ne kā. Tādu repliku varētu gaidīt no tīņa, ne no cilvēka jau saprātīgā vecumā, kas pretendē nopietna blogera statusu. Neapgalvoju, ka pirmais komentārs bija gudrs vai dziļi garīgs – tomēr argumentēts. Kristaps atbildot nolaidās zemāk par viņa līmeni, jo viņam… Read more »

digitalk
27.12.2016 03:27
Reply to  Jānis

> Tuvākais piemērs

skaidrs, mums diezgan atšķiras uztvere, ko drīkst vai nedrīkst darīt cilvēks savā smilšu kastē :) pretī varu pateikt, ka neviens netika augstprātīgi nosaukts par ‘idiotu, kura viedoklis ir bezjēdzīgs’.

pēc tavas loģikas sanāk, ka es varu Kristapam pateikt
— 8 Kristaps Skutelis

> Datu neuzskaitīšana tos nostāda nevienlīdzīgas konkurences apstākļos.

pilnīgas muļķības
— 8< —

bet viņš nedrīkst? tas nemaz necitējot, ka diskusijā ar Dairi viņš tālāk argumentē savu viedokli, savukārt es uzrakstīju pretī savu par 'nah JSoA'… raksta autoram ir tik pat daudz tiesību, kā komentētājiem izteikt savu viedokli.

Jānis
27.12.2016 04:22
Reply to  digitalk

Es ne mirkli nenoliedzu kāda tiesības darīt kaut-ko. Mēs dzīvojam laikā kad viss kas nav aizliegts ir atļauts. Tāpat kā man ir atļauts izdarīt secinājumus par cilvēku adekvātumu, morālo briedumu, attieksmi pret portāla/bloga apmeklētājiem, viņu paustā viedokļa vai uzturētā mēdija (uz)ticamību. Es nesaku ka ir noticis kaut kas krimināls vai nepieredzēts. Šobrīd kursors ne ar ko neizdalās no līdzšinējiem tehnoloģiju blogiem/portāliem. Ne oriģinālu ideju, ne profesionāli neatkarīgi un objektīvi veidota satura, ne ergonomiska vai saistoša dizaina, ne aizraujošu sociālo akciju, ne atpazīstamas, profesionālas un autoritatīvas komandas (Izņemot pašu Kristapu). Faktiski kursors tāpat kā visi Tehnoloģiju blogi aizies pa skuju taku,… Read more »

digitalk
27.12.2016 06:14
Reply to  Jānis

man būtu daudz ko atbildēt, bet tāpēc ka ‘repetitio est mater studiorum’

‘mums diezgan atšķiras uztvere, ko drīkst vai nedrīkst darīt cilvēks savā smilšu kastē’

šobrīd nedaudz paklusēsim? foruma, kur smalki izpildīties, diemžēl nav. citi uzrakstīs gudrākus komentārus. varbūt :)

digitalk
27.12.2016 06:24
Reply to  Jānis

ēēē, par ‘gudrākiem komentāriem’ es nedomāju tavējos. soore.

digitalk
27.12.2016 06:39
Reply to  Jānis

btw, iedod linkus uz Latvijas līdzšinējiem ‘tehnoloģiju blogiem/portāliem’. tia.

Kristaps Skutelis
27.12.2016 08:46
Reply to  Jānis

Vispār paldies par laiku, ko veltīji sava viedokļa paušana. Man patīk kritika, ja tā ir konstruktīva un šis ir tas gadījums. Kursors būs tāds kādu mēs to veidosim kopā (jā, arī ar lasītājiem). Tāpēc aicinu arī turpmāk komentāru sadaļā paust savu viedokli un raisīt diskusijas. Un vienmēr esmu aizsniedzams arī rakstot uz kristaps@kursors.lv, ja ir kāda nopietnāka ziņa.

Kristaps Skutelis
27.12.2016 08:44
Reply to  Jānis

Piekritīšu, ka tas nav bijis mans visu laiku labākais komentārs, bet tā kā es izlasu pilnīgi visus šeit publicētos komentārus, tad laika gaitā jau jūtu kurš no tiem ir pa tēmu un kurš no trollētāja. Šajā gadījumā es to uztvēru kā otro gadījumu un troļļus mēs šeit īpaši nemīlam. Daļā gadījumu bezkaislīgi dzēšam viņu komentārus un banojam pašus. Kārtībai jābūt! Konkrētajā sarunā man vienkārši stulba liekas tāda “nafigošana” par vienu no valstīm, kas izmēru ziņā piedāvā tik daudz ko redzēt un piedzīvot. Protams, vienmēr var izvērst arī savu domu un turpmāk to būtu jādara. Kas attiecas uz komentāra otro daļu,… Read more »

Daris
27.12.2016 13:11

Tagad gan tu, Kristap, aizšāvi garām.
Viena lieta ir nosaukt emocionāli kaut kā nesmuki otra viedokli komentārā,
kas nepatīk,
cita – mēģināt atrast savam nesmukajam komentāram idejisku pamatu.
Par troļļošanu tagad sauc jebko, kas pašam nepatīk, un tas vairāk apliecina paša radošas izdomas trūkumu.
Figa kā reiz bija valstij, kas nez ko no sevis iedomājas, bet var nopelnīt komentāru – baigi man vajag šos:)
Niansi arī nepamanīji – “par savu naudu”.
Jo par savu naudu tepat Eiropā var atrast interesantas un ne tik dārgus un kaprīzus (typa – gribu laižu, negribu, nelaižu, loģiku tajā nemeklējiet) ceļojumu mērķus.

Kristaps Skutelis
27.12.2016 13:16
Reply to  Daris

Man saviem komentāriem nav jāmeklē idejiski pamati, jo es nekomentēju plikas komentēšanas pēc. Ja ir komentārs, tātad tam ir pamats. Joprojām uzskatu, ka Tavs toreizējais komentārs ir stulbs un neko labu neliecina par tā autoru. Un neizskatās, ka man būtu kāds pamats šo viedokli mainīt.

Uzskatu, ka katrā valstī un Zemes nostūrī ir kaut kas jauns un interesants ko atklāt un tāpēc par muķīgu uzskatu publisku klaigāšanu nevēlēties bagātināt savu pieredzes bagāžu ar tādas vai šādas valsts apmeklēšanu. Vai valstī pastāvošās iekārtas dēļ mēs negribam apmeklēt Kubu, Ķīnu vai Krieviju? Nē, tak!

Daris
27.12.2016 22:23

Nu man nākas piekrist cilvēkam, kas kā vienu no portālu iznīkšanas iemesliem minēja blogu uzturētāju nespēju uzturēt normālu komunikāciju ar bloga apmeklētājiem.
Ja tu tik muļķīgi, ja neteiktu stiprāk – slimīgi muļķīgi reaģē uz dalīšanos ar zināmu pašierobežojumu uzlikšanu ceļošanas paradumiem, tas neliecina par adekvātu attieksmi un diskusijas kultūru.

Tavā neizmērojamā vēlmē atklāt ko jaunu un interesantu, tev derētu bagātināt savu pieredzi ar vecmodīgu elementāru pieklājību.

Kristaps Skutelis
28.12.2016 07:06
Reply to  Daris

Runa nav pat tik ļoti par tiem “pašierobežojumiem” (LOL, kas tie tādi?), bet drīzāk formai kā tie tiek komunicēti apkārt. Bet nu tiešām, atraduši par ko cepties. Viss, tēma slēgta!

Daris
28.12.2016 13:39

Vnk der paturēt prātā, ka izvēle kur ceļot būtībā ir ļoti individuāla un atkarīga no intereses par konkrēto valsti vai reģionu, kur patīk vai nepatīk, vēlos vai nevēlos, ir izšķirošs faktors.
To saprast taču ir tik elementāri.
Tā kā cepties par to tiešām ir bezjēdzīgi!

Kristaps Skutelis
27.12.2016 08:35
Reply to  digitalk

Tieši tā, šeit tiek publicēti reklāmraksti un zem tiem ir norāde, ka konkrētais raksts ir tapis sadarbībā ar tādu vai šādu reklāmdevēju. Apskatu gadījumā saturu radam paši un tajos tiek publicētas mūsu domas un pieredze ar konkrēto ierīci. Apskatu gadījumā par maksu vienīgi var nopirkt to, lai mēs kādu konkrētu ierīci vispār izskatītu.

Kristaps Skutelis
27.12.2016 08:32
Reply to  Jānis

Apskati mums ir neatkarīgi, objektīvi un tajos mūsu viedokli nopirkt nevar.

nemiers
27.12.2016 16:12

mobilajā, versijā pie visām ziņām nav nevienas.

featured sadaļa nepārskatāms/neglīta.

Kristaps Skutelis
27.12.2016 16:45
Reply to  nemiers

Zināma bēda, bet tā nav īsti nozīmīga problēma, jo mobilajā versijā pirmajā lapās visas ziņas rādās hronoloģiskā secībā. Tā visu ziņu lapa vairāk paredzēta tiem, kas Kursoru skatās no datora.

edgku
28.12.2016 00:52

Bija prieks izlasīt šo rakstu. Patīkami redzēt, cik nopietna ir Kursora veidotāju attieksme. Jap, Kristaps ir tikai cilvēks komentāros, un tas patiesībā ir labi, tas saglabā sajūtu, ka Kursors ir saprotams, tuvs realitātei un savam lasītājam. Kas attiecas uz komentāru “moderēšanu”, der ievērot, ka Kursors.lv tomēr ir privāts resurss, kura īpašniekiem ir pilna rīcības brīvība. Tie, kuru komentāri tiek dzēsti vai noraujas asāku atbildi, lielākoties paši uzprasās. Kopumā ir sajūta, ka Kursora komentāru slejas ir, iespējams, sakarīgākās Latvijas resursos, jo komentētāji ar retiem izņēmumiem ir vērīgi, zinoši un aktīvi. Īsāk sakot, veiksmi Kristapam un komandai! Tā turpināt. :) Lai turas… Read more »

Kristaps Skutelis
28.12.2016 07:06
Reply to  edgku

Nu, re, paldies!

Guncixx
28.12.2016 16:16

Ja par tām izķertajām blusām tad viena tomēr ir kaur kur noslēpusies un pa brīdim izlec :) Man jau vairākas reizes no mob sanācis dabūt šādu – Your access to this site has been limited
Reason: Exceeded the maximum number of requests per minute for crawlers.
Viss ko darīju ir aizgāju kreisajā pusē uz sadaļu kategoriju, izvēlējos auto un gribēju atvērt rakstu par google un Honda. Arī citus rakstus verot vaļā tā ir gadījies, konkrēti nepateikšu, bet bija no priekšstatījuma sadaļas.

Kristaps Skutelis
28.12.2016 16:30
Reply to  Guncixx

Oi, jā, mums ir tāds uzmanīgs sargsuns ieviests. Būs jāpielāgo, lai lasītājus neslēdz laukā. Atvaino! :)

Vilis Lauskis
29.12.2016 19:05

Off-Fopic’s
” Novembrī apmeklētākais blogs bijis “kursors.lv” ”
Šogad novembrī apmeklētākais blogs bija tehnoloģiju blogs “kursors.lv”, kuru apmeklējuši 31 600 apmeklētāju, liecina starptautiskā interneta izpētes uzņēmuma “Gemius” dati.
http://nozagts.com/news/novembri-apmekletakais-blogs-bijis-kursors-lv?10021

tas noteikti ir saistīt ar telefonu iegādi ar Ziemassvētku atlaidēm, cilvēki meklē info par telefoniem. :)

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: