Iepriekš bija paziņots, ka WhatsApp no nākamā gada februāra pārstās uzturēt servisa darbību BlackBerry OS, Nokia un vecās Android operētājsistēmas versijās. Šobrīd noteikts, ka WhatsApp pagarinās atbalstu BlackBerry un Nokia līdz 2017. gada jūlijam.

2017. gada 30. jūnijs būs liktenīgs Facebook īpašumā esošās saziņas lietotnes WhatsApp izmantotājiem, kas vēl turpina lietot BlackBerry operētājsistēmu (arī BlackBerry 10 OS). Tas pats attieksies uz Windows Phone 7.1, Nokia S40 platformu un Symbian operētājsistēmām, kā arī Android 2.1 un 2.2 operētājsistēmām. No WhatsApp nāksies atteikties arī iOS 6 un vecāku Apple mobilo operētājsistēmu izmantotājiem.

WhatsApp darbību uzsāka 2009. gadā, un tobrīd operētājsistēmu izplatības sadalījums bija pavisam citāds. Apple App Store lietotņu veikalam bija vien pāris mēneši, aptuveni 70% no viedtālruņiem bija ar BlackBerry un Nokia veidotām operētājsistēmām. Šībrīža operētājsistēmu giganti Google un Apple (abi aizņem aptuveni 98% no mobilo operētājsistēmu tirgus) 2009. gadā kopā pārdeva vien ceturto daļu no kopējā viedierīču skaita.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KrotowdigitalkxLapsinieksas Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
as
Viesis
as

AAA, mana rezerves Nokia e72 nespēs vairs whatsapp lietot!

Lapsinieks
Viesis
Lapsinieks

vai pareizi nebūtu “nāksies atteikties no jaunākām versijām”? Vai tad vecākās versijas, kas ielādētas telefonā pēkšņi vairs nedarbosies? MS vairs neatbalsta 3.1 windows, bet to var tīklā sameklēt, uzinstalēt un darboties… :D Vai Vistu, piemēram…

x
Viesis
x

kautko tādu atminos, uz simbas watsaps pieprasīja jaunāku versiju vai arī šis nedraudzēšoties.
apdeitoju un wa skrēja tālāk.

digitalk
Viesis
digitalk

mierīgi – Facebook vai nu atteiks vecākiem klientiem, vai attīstoties softam pamainīs pārraides protokolu un… atteiks vecākiem klientiem. kā Skype, Dropbox, u.c.

Krotow
Viesis
Krotow

Tā nav. WhatsApp darbojās caur saviem serveriem un izmanto noteiktu datu apmaiņas protokolu. Jaunās versijas strādā ar citu protokolu, ko vecās “nesaprot”. Pēc X stundas vecos serverus vienkārši aizvāks un čušš.