E-papīra ekrāni turpmāk būs spējīgi parādīt pilntiesīgu krāsainu attēlu, nevis tikai pāris krāsas. E Ink, uzņēmums kas ražo ekrānus Kindle un vairākām citām ierīcēm, paziņojis, ka izveidota Advanced Color e-Paper tehnoloģija ar uzlabotu krāsu attēlošanas iespēju.

Advanced Color e-Paper tehnoloģija spēs attēlot 32 000 krāsu, kas ir pamatīgs e-papīra tehnoloģijas lēciens. Jaunā e-papīra tehnoloģija neatšķiras no esošās, tikai divu vai dažu iespējamo krāsu vietā tiek izmantotas astoņas pamata krāsa, kas spējīgas veidot arī nokrāsas. Advanced Color e-Paper tehnoloģija šobrīd piedāvā visai zemu ekrāna punktu blīvumu ap 150 ppi (Kindle Oasis ir 300 ppi ekrāns), kā arī attēla nomaiņai nepieciešamas vismaz divas sekundes.

E-papīra ekrāniem ir divi lieli plusi – tie tērē enerģiju tikai attēla nomaiņas gadījumā. Otrs lielais pluss ir iespēja demonstrēt attēlu gandrīz jebkādus gaismas apstākļos. Īpaši pateicīga e-papīra tehnoloģija ir ļoti spilgtā apkārtējās vides izgaismojumā, kur LCD un OLED tipa ekrāni vairs nespēj ideāli strādāt.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
edgku

Forši. Grāmatu lasītājiem gan krāsas nav diži vajadzīgas – ja tie gribēs attēlot krāsas, tiem būs neizbēgami jākļūst lielākiem, lai krāsu attēlošanai būtu praktisks pielietojums. Drīzāk labums varētu būt ierīcēm, kuras ilgi attēlo statisku attēlu. Piemēram, viedpulksteņiem…

Artis Abols

Reklāmu stabiem.

digitalk

> Grāmatu lasītājiem gan krāsas nav diži vajadzīgas

kā ar bērnu grāmatām?
domā, ka viņiem jāstaipa līdzi folianti, kamēr pats ar feinu kindli staigā? :)

edgku

Nu tapē es saku, ka viņām būs jākļūst lielākām. 6 collu ekrānā nekādas baigās bildes nesaiet.

PurvaVelns

nav ne vainas lielākiem lasītājiem. nesaprotu, kāpēc visi fano par 6 collām. normāla grāmata vulgaris tak ir lielāka. Garāka teksta rindiņa = ātrāka lasīšana un mazāk gurst acis no svaidīšanās starp rindām, tas ir pierādīts.

digitalk

tikai cenas un tehiespēju jautājums.

Kristaps Skutelis

Tāpēc, ka 6 collas ir viena grāmatu tipa standarta izmērs. Ir redzēti arī lielāki e-lasītāji, bet tas šķiet neērti, jo tā tomēr ir portatīva ierīce.

digitalk

lielie ļoti noder dokumentācijai (rasējumiem un shēmām) pdf formātā. tomēr tas ir nišas produkts par augstu cenu.

Kristaps Skutelis

Jā, precīzi! Ja nemaldos, tad Kindle savulaik bija arī liels modelis.

digitalk

Kindle DX ar 9.7″, žēl ka nav atmaksājies tādus ražot.

PurvaVelns

aga. vīriešiem ar rokas somiņām (tautā sauktām par pederastkām) ģeld. grāmatu formāts arī tāds… triviāls. satura ar’ bieži.

edgku

Vaita es saku, ka viņiem ir vaina :) Vienk lielu lasekļu ir maz. Šķiet…
Par garāku teksta rindu nesteigšos piekrist… kur var palasīt to pierādīšanu?

digitalk

labprāt gribētu izlasīt pētījumu ar apstiprinājumu.

PurvaVelns

nezinu, kur var palasīt. normāla cilvēka prāts uzbūvēts tā, ka tu informāciju uzņem visu laiku, liec fragmentiņu pie fragmentiņa utt. bērnībā ir tāds bērnu uzvedības modelis – “tas ir tā” – otrs uzreiz – pierādi. kaut kādā vecumā tu sev definē pozīciju – man vairs nekas nevienam nav jāpierāda – bet tas drīzāk ir nevis arogances dēļ. bet tālab, ka tā uzkrāto zināšanu piramīda atfiltrē nevajadzīgo, piemēram – avotus; jo skaidrs, ka visu galvā nevar paturēt… tālab, es protams, neesmu ksenija un datorā neturu linkus par visām tēmām un priekšmetiem, ko esmu lasījis vai citādā veidā apguvis. :( Teksta, burtu… Read more »

digitalk

tad kāpēc visi cepas par pusmilimetru uz mobilajiem?

jābūt balansam starp izmēru un lasāmērtību. nav ne vainītes 6″ displejam – lappuse teksta, lappuse ilustrācijas.

Kaspars

Reklāmas “stabiem” dažāda izmēra, informatīviem stendiem publiskās vietās utt. būs ideāli, e-grāmatās var būt kaitinoša 2sekunžu aizture.

Rūdolfs Rancāns

Attēlam ilustratīva nozīme? Augšā ir interesants pulkstenis, bet rakstā par to ne vārda.