Pagājušajā nedēļā Xiaomi izziņoja savu bezpilota lidaparātu Mi Drone, kas ir speciāli paredzēts fotografēšanai un filmēšanai. Par salīdzinoši zemu cenu (460 dolāriem) pircējs iegūst Xiaomi Mi Drone lidaparātu, kas aprīkots ar 4K filmējošu kameru, turklāt kamera spēj uzņemt arī tā saucamās RAW fotogrāfijas.

Tiek solīts, ka pie pircējiem drīzumā nonāks arī Xiaomi Mi Drone 1080p versija, kas maksās tikai 380 dolārus.

Xiaomi Mi Drone tehniskā specifikācija

  • 4 propelleri
  • 17.4V 5100 mAh akumulators, 27 minūšu lidojums ar vienu uzlādi
  • 1080p vai 4K UHD kamera ar 104° skata leņķi
  • 4K drona versija atbalsta RAW fotogrāfiju uzņemšanu
  • 720p live video tiek nodrošināts uz vadības ierīci, darbības rādiuss 2 km
  • kameras attēla stabilizētājs (spēj kompensēt 2000 rotoru vibrācijas sekundē)
  • GPS + GLONASS
  • autopilots ar iespēju pacelties un nosēsties, kā arī lidot ap objektu bez cilvēka iejaukšanās
  • drons atgriežas sākuma punktā, ja sāk trūkt enerģija

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
37 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arturs

adios airDogam

PurvaVelns

man ja vienmēr ir licies (lai cik nebūtu žēl “savējo”), ka konkurēt šajā jomā ar milžiem nav iespējams pat teorētiski – tu vnk zaudē ražošanas, inženierijas un resursu neierobežotības ziņā…

Ivo Vancāns

Taisnība, bet var noveikties inženierijas ziņā, proti, izgudrot un patentēt kaut ko tādu, ko milžiem nākotnē vajadzēs.

P.

Konkurēt ar specifisku produktu var, kāpēc ne. Ja tāds tiek radīts, idejas pienācīgi patentētas un produkts uzreiz nonāk reālā ražošanā – ieguldījumi atmaksāsies un būs peļņa.
Airdog stāsts gan nav no šiem. Pirmās ziņas par Airdog bija 2014. gada maijā, t.i. pirms diviem gadiem. Pirms gada uzņēmums paziņoja, ka ir “finiša taisnē”, lai uzsāktu ražošanu. Šodien joprojām ražošana nav uzsākta.

Ja gaida 2 gadus pirms uzsāk produkta ražošanu, tad uzņēmums teju pats “uzprasās”, lai ķīnieši paspētu uzražot līdzīgus produktus par savām cenām. Es tikai ceru, ka patentus viņi ir laicīgi nostiprinājuši un tie ir kvalitatīvi.

digitalk

> Šodien joprojām ražošana nav uzsākta.

varbūt nedirs? kā tad kikstartera atbalstītāji saņēma ne tikai testa junitus, bet arī production?

http://www.hansamatrix.com/hansamatrix-manufacturing-smart-drone-airdog.html
http://www.dcrainmaker.com/2016/04/airdog-action-sports-drone-in-depth-review.html
https://www.airdog.com/retailers?_ga=1.37987363.1825419539.1464592104

P.

Nu bet Tu pats paskaties, kaut tajā pašā Amazon.com. Plāno ne ātrāk kā 15 jūnijā. Un norādītajā datumā iečeko Amazon vēlreiz. Būs vai nebūs?

digitalk

tur tak daudz nianšu. sedziņu adītāja štatos, krievos, francūžos vai brazīļos internetā savāks pasūtītājus ka nemetas, ja produkts gana labs. ko var Latvijas iesācēji tehno-orientētā biznesā, kuru vēl paši tikai apgūst?

ir iegūts skills, ir laba pozicionēšana tirgū, piesaistītas investīcijas produkta nogādāšanai tirgū, ir atbalsts no dažiem pro džekiem, kas nepakautrējās uzfilmēties reklāmās un pat Red Bull ietestēja. varbūt nākamajai ražošanas partijai šobrīd vēl trūkst pasūtījumu, tāpēc bremze, bet varbūt kāds piegādātājs pievīlis.

whatever, produkts tomēr ir tirgū, kikstarteriem savus solījumus ir izpildījuši (tas IR būtiski, nav makaronu karinātāji), cerams nopelnīs nākotnē.

Kristaps Skutelis

Cik man zināms, tad tur visu laiku ir ķibeles tehniskajā pusē. Ta nedarbojas viena komponente, ta nedarbojas cita komponenta un AirDog nevar atļauties savu pirmo produktu izsūtīt klientiem bez 100% pārliecības, ka tas darbosies godam nevis nokritīs kaut kur jūrā vai kalna aizā. Radīt tik sarežģītu dzelžu produktu ir sasodīti sarežģīti un katrs tā dzelžu un programmatūras aspekts ir smags pārbaudījums.

digitalk

lasīju par 3DR ieinteresētību AirDog darbiniekos, kas it kā nolēmis no entuziastu līmeņa vairāk virzīties uz pro droniem. pat ja pārpirks visu kantori, man tikai prieks. ne jau vienmēr mums, kā baltajiem tehviem un vaidelotēm, skopi jānorauš asariņa par sūro dzīvīti ;)

P.

LETA
2015. gada 15. oktobrī

” … patlaban klientiem izsūtīti daži desmiti «AirDog» eksemplāru un
pasūtītāji veiks to testēšanu, jo, kā norādīja Rozentāls, nevienam
pasaulē nav nojausmas, kā šādam produktam būtu jādarbojas.”

digitalk

tās tak testa versijas. aizej uz manis iepostēto linku, kur džeks tiešā tekstā raksta, ka saņēmis arī production modeli.

digitalk

ps. ķīnīzeriem patenti un autortiesības ir pie kājas, ja kas. lasīju atstāstus no, tā saukto, elektronisko cigarešu (patiesībā inhalatoru) dizainera un ražotāja. nopublicēsi savas izstrādes detaļas – vari gaidīt pilnu tirgu ar pakaļdarinājumiem pirms iznāks tirgū. cerams AirDog ir ielikuši savā firmwārē kādus viltīgus čekus, lai nevar tik viegli softu nospert.

Kristaps Skutelis

Taisnība, patentēšana patiesībā visiem atklāj vismaz daļu uzņēmuma/produkta noslēpumu.

PurvaVelns

patentus uz ko? uz motoriem? spārniem? kameru? nav tur šajā produktā nekā diži ko nopatentēt. Turklāt, parasti šitie visi startapi nemaz nevar atļauties un nemāk normāli nopatentēt – tā ir vesela māksla, resursi, zināšanas, kam akal tiek zaudēts ar milzu megakorporācijām. tā mums tikai rāda apple patentus, kurus izskatās, ka zīmējis kāds bērnudārznieks.

digitalk

pie kam patenti neattiecas uz softu, kas mūsdienās atšķir prastu dzelzi no tāda, kas dara forši. patenti ir lokāli, t.i. jāpatentē daudzās valstīs. startapam, tipa gaisasuns, pat ar juristu palīdzību (par naudu, protams, kuras tāpat ir par maz) neizdosies kaut ko nosargāt – ķīnīzeri tāpat zog. tiesāties Ķīnā pāris gadus, lai aizstāvētu savas tiesības?

P.

(…)
«Nauda viena pati nepalīdz, bet, lai šādu produktu attīstītu, vajag lielu naudu,» uzsver Helico Aerospace Industries valdes loceklis, gan neminot, cik šobrīd AirDog izstrādē kopumā ieguldīts. Tai pašā laikā tiek un vēl tiks iesniegti patentu pieteikumi ASV, kas palīdz gan aizsargāt tehnoloģiju, gan
finansējuma piesaistei.
(…)

PurvaVelns

“vēl tiks…” vai to nevajadzēja darīt pirms trim gadiem?

Kristaps Skutelis

Tu īsti nevari iesniegt patentu par to, kā vēl nav :)

digitalk

konceptu jau var, tikai izmaksas tādas, ka jēgas nav.

PurvaVelns

ko Tu runā :D seriouslī? esi redzējis biezo apple patentu krāsojamo grāmatu??? protams, ka var – ja esi kaut ko izgudrojis, uzrasējis utt.

Kristaps Skutelis

Neesmu redzējis dzīvu patentu, bet pieņemu, ka, lai tērētu naudu un darbu tāda iesniegšanai, jau ir jābūt diezgan skaidrai tehnoloģijai ko ar tā palīdzību taisies būvēt.

digitalk

iebaksti jebko, redzēsi brīnumus http://patft.uspto.gov/

PurvaVelns

atceries, ko Tu man teici par tēmu “ko tu saproti no…” :D

P.

Tas citāts bija no db.lv raksta, publicēta 2015. gada martā.

digitalk

kādas muļķības, manuprāt dogLeash pagaidām neviens nav pārsitis.

Mārtiņš Vācietis

airdogam ir trumpis – airleash vai kā viņu tur sauca, pāris spiedienu kaut ar cimdu zem ūdens uz pogas un drons tev seko!

snap

Cik lasīju, tad visiem dārgajiem (virs 400€) droniem ir sekošanas funkcija. Tā ir atšķiriga no airdoga vai kā?
Turu īkšķus par mūsējiem, bet pats kapitulētu pie 400 vs 1400 cenas!

digitalk

Xiaomi būs lēta alternatīva entuziastiem nofilmēt, pat kamera komplektā. es nesaku, ka tas ir slikti :) piemēram, salūtu no Mūkusalas ielas puses. entuziastu topgali, tipa DJI, piedāvā daudz ko, arī ‘follow me’ režīmu, tikai strādā zemāk par viduvējo. AirDog, no apskatnieku viedokļa, ir ekšenam, kapā uz 4no5. atkārtošos ar linku http://www.dcrainmaker.com/2016/04/airdog-action-sports-drone-in-depth-review.html

sekošanas funkcija ir laba – ūdensdrošs trekeris pie tevis ar vadības iespējām. man gan nepatīk viņu filmēšanas kadrējums, bet ko lai es zinu par gaisasuņa fiziskajām iespējām…

komerciālie droni maksā daudz štuku un apdrošināšana ir griestos, ja kas.

Krotow

Būs jau labs amatieru filmējamais privāto pasākumu nofilmēšanai. 27 minūtes gaisā gan šķiet pamaz. Nez kas tur par bateriju?

Kaspars

27 min gaisā dronam ir daudz!

eldberg

Tiešām, kam ir vairāk?

Kaspars

Jau sen gaidīju ziņas par Xiaomi dronu. Pa lielam – action kamera viņiem sanāca diezgan tuvu tam ko ražo GoPro, bet maksā dažas reizes lētāk. Ja arī šis būs veiksmīgs, tad varbūt saņemšos nopirkt – jāskatās gan kādā līmenī šis būs: Phantom 4 vai 3 standart versijām.. Es pavisam labi saprotu to idejas. patentu un zīmolu štelli – bet ja kāds var uzražot to pasākumu vairākas reizes lētāk, bet līdzīgā kvalitātē, tad vai nu zīmoli rauš par daudz vai arī kāds ir pelnījis balvu un peļņu par izdomu izmaksu optimizācijā. Es gan nesaprotu to cepienu par AirDog. Tā ir citas… Read more »

PurvaVelns

1. “bet ja kāds var uzražot to pasākumu vairākas reizes lētāk” – visu izsaka apjoms
2. “jācep nākamais!” – ja ir daudz naudas. ja neaiziet, tad otras kikstart kampaņas nebūs.

Kaspars Lacis

1. Nu, nu..Xiaomi saražo daudzreiz vairāk nekā GoPro? Un plāno saražot daudzreiz vairāk nekā DJI?

2. Ok, es šobrīd neesmu baigi pētījis par uzņēmumu un viņu investīcijām, bet, ja nav tad nav, sēdēšana ar novecojušu produktu pie laba gala nevedīs. Varbūt viņi cer uzņēmumu pārdot (investorus inteeresē tikai naudas in/out pozīcijas no uzņēmuma), varbūt, ka risina finansu jautājumus, lai ieguldītu produkta attīstībā, varbūt to jau dara – tur daudz, kas var būt

PurvaVelns

nemaz jau tik daudz neražo tos gopro. ja raugās pasaules mērogā. ņem vērā, ka xiaomi ir mega kompānija, kurai tas ir mazprocenta pasākums, kura ietvaros var arī dempingot un ciest zaudējumus, lai iekarotu tirgu.

digitalk

> šis brīnums ir pielīdzināms DJI.

ar DJI GPS trekeri (nu, kura nav) vari izskriet pa priežu mežu? da tur skuju ziepes. optiskā atpazīšana no DJI netur objektu, kas neadekvāti (sportiski) kustas.

P.

Neviens jau necepas, vienkārši visi uztraucas par to, ka beigās nesanāks AirDog iekarot tirgu un gūt plašu atpazīstamību pasaules līmenī.