OpenShot projekts, kura mērķis ir radīt lietotājiem draudzīgu un efektīvu video redaktoru, izlaidis 2.0 pirmo beta versiju, kas ir pirmais laidiens trīs gadu laikā pēc Kickstarter kampaņas. Šis solis tika ilgi gaidīts, jo Kickstarter projekts savāca divreiz vairāk naudas nekā prasīts, bet izlaišana kavējās un daudzi jau sāka uzskatīt projektu par “norakstāmu”.

Kā gaidīts minēto izmaiņu saraksts ir milzīgs, bet no interesantākajām var minēt reāla laika priekšskata pievienošanu, animēto GIF attēlu formāta atbalstu, SVG virsrakstu atbalstu, Mac un Windows instalācijas pakas un citu funkcionalitātu. Skatiet papildinājumu aprakstu šeit. Savukārt pirmkodu var iegūt šeit. Instalācijas pakotnes Windows, Mac un Linux vidēm būs pieejamas tuvākajā nākotnē.

OpenShot 2008. gadā skaļi pieteica sevi Linux multimediju risinājumu tirgū kā strādājošs risinājums video rediģēšanai Linux vidē, galveno uzsvaru liekot uz efektiem, kas nebija pieejami citās lietotnēs. Pēc pirmās versijas gan OpenShot attīstībā iestājās pauze, kam sekoja OpenShot 2.0 Kickstarter projekts, kura mērķis bija savākt finansējumu, lai atbalstītu izstrādātājus OpenShot attīstīšanai. Projekts izmanto ffmpeg/libav programmatūru, kas tiek plaši izmantota video un skaņas failu atskaņošanai – piemēram VideoLan spēlētājā. Tā nodrošina video, audio un attēlu failu enkodēšanu un dekodēšanu. Paralēli tam šajā laikā arī ir attīstījušies konkurējošie atvērtā pirmkoda video redaktori Kdenlive un Pitivi. Izskatās, ka šis noteikti būs “izvēlies savu video redaktoru Linux vidē” gads.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
24 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis M.

Forši! Savulaik linuksā pamēģināju Jahshaka – likās drausmīgs un lietotājam nedraudzīgs. Šis varētu būt daudz ērtāks…
Šobrīd gan nav man īsti aktuāls, bet kas zin – mož kādreiz noderēs.

Pēteris Krišjānis

Gribu piezīmēt ka arī Pitivi projekts šobrīd arī aktīvi strādā pie 1.0 sasniegšanas (viņi arī vāca naudu savā laikā)…man tas projekts savā ziņā tuvāks ir, jo izmanto standartkomponentes kā Gstreamer un GNOME integrāciju. Bet lietojamības ziņā programmas ir ļoti līdzīgas. Esmu salicis vairākus video ar Pitivi un varu teikt ka lietot var, tikai vajag papildus efektus, lai varētu uztaisīt teiksim kāzu video. Trīs labi video redaktori Linux videi (Kdenlive ir pēdējā laikā arī atdzīvojies), tas jau būs ļoti labi.

as

Par video redaktoriem neatteiktos palasīt rakstu, ko tauta lieto. Man gan interesē windows. Pats pašlaik sāku ar Windows Movie maker, jo citi šķita pārāk smagnēji un sarežģīti, bet šis jau drīz paliks par vienkāršu, tāpēc meklēju nākamo “level”

Pēteris Krišjānis

Nu jā, Windows un Mac ir daudz profesionālākas programmas video. Jack jau zemāk ir minējis tīri labu sarakstu. Windows videi Sony Vegas un Adobe Premiere ir tās, kas ir vispopulārākās, pirmā vairāk vienkāršiem video un Adobe Premiere tiek praktiski visur izmantots profesionāli.

Pēteris Krišjānis

Bet ideja rakstam par video redaktoriem ir laba, tā kā mana joma ir arī multimediji un skaņu ieraksts, paprovēšu izbīdīt ideju par to.

Jack

Esmu montējis uz šādām programmām: 1. Windows movie maker – prasta, vienkārša programma, lai salipinātu video. Lietošana ir vienkārša un bez stresa, attiecīgi, arī video sanāk vienkārši. 2. Sony Vegas – vajag nedaudz izpētīt interfeisu. Sākumā besī, ka nesaproti, kā ātri un precīzi sadalīt video. Paiet kāds brīdis līdz saproti, kā, kas darbojas. Ir vairāk iespēju par Movie maker, bet vajag piešauties un izpētīt, lai varētu ātri ar to strādāt. 3. Paņēmu viena mēneša trial Apple Final Cut Pro. Programma laba un viegli editot video. Bet man personīgi tās daudzās iespējas nav vajadzīgas, attiecīgi, šobrīd to vairs nelietoju. Vairāk domāts… Read more »

qas

Paga, bet imovie taču ir tikai uz MACa? Vai ir arī PC versija? Uz telefona vienu filmiņu 1min garumā sataisīju, bet vai šis softs ir uz PC?

Pēteris Krišjānis

iMovie ir tikai OS X.

Uldis M.

Piekrītu par iMovie – forša, pietiekoši advancēta ikdienas vajadzībām.
Ja priekš Windows, tad mans favorīts bija tieši Sony Vegas… Lietoju 10 gadus, un būtu turpinājis arī tagad, ja vien būtu pieejama MAC datoriem… Manuprāt, Sony Vegas ir ļoti ērta, kad piešaujas un apgūst dažādus šortkatus. Patiesībā arī ļoti advancēta – var diezgan pamatīgi sarediģēt gan attēlu, gan skaņu…

Krotow

Haters gonna hate. Tacu galvenais ir izdarīts – par brīvu pieejams vizuālais video redaktors masām, kas darbojas ne tikai zem Windows vai Mac.

Pēteris Krišjānis

Jo vairāk, jo labāk. OpenShot daudzi cilvēki ir minējuši kā reāli izmantojamu video redaktoru un es katrā ziņā piekrītu tam. Ja izstrādātājs nepadosies, būs labs un populārs produkts (līdzīgi kā VLC u.t.t.).

Aninims

AIZVĀCIET

Mārtiņš Stankevičs

Nu, paga, tas gan nebūtu mīļi :(

Krotow

Man Adblock Kursoram ir atslēgts, bet šādas bildes nerāda. Tas būs kaut kas viņa pusē.

Mārtiņš Stankevičs

Saprotams, ka maizes avots, bet piedod…! Neesmu no tiem, kas kliko uz reklāmām, jo pamatā to visu ignorēju, tātad jau tik un tā nepelni, bet lai tie mēsli nelēkā pa priekšu, tad vienmēr lietoju bloķēšanas rīkus :)

Kursors nav mans pamatdarbs, taču mums līdzekļi nepieciešami, lai apmaksātu iesaistīto cilvēku darbu un hostingu.

aninims

likās ka var saprast ka sēž no telefona

Mārtiņš Stankevičs

Likās un nolikās pareizi. Ir arī mobiļņikiem

Kristaps Skutelis

Hm, man likās, ka jau atslēdzu veselības reklāmu kategoriju. Uz kurieni konkrēti ved šī reklāma, lai var nobanot?

Krotow

Gan jau ka no telefona būs kaut kas meklēts par to tēmu. No telefona atver reklāmu iestatījumus un atslēdz personalizēto meklēšanu.

Kalvis Kincis

Šķiet, ka to psoriāzi šobrīd rāda visur arī bez meklēšanas.

Kristaps Skutelis

Hm. Neredzu to baneri AdSense panelī. Ja pamani vēlreiz, lūdzu, iedod saiti uz kurieni tā ved. Nobloķēšu pa taisno.

Kalvis Kincis

Teikt, ka gaidu ar nepacietību, nevar, bat ar pacietību gan, galu galā laikam piedalījos arī kickstarterī. Arī pirms visām izmaiņām Openshot bija tīri izmantojams, vairākus skolā safilmētus koncertus sekmīgi sagraizīju, pieliekot Inkscape zīmētus titrus, uzrakstus utt. Movie Maker funkcionalitāte +/- nodrošināta, to pašu varu teikt arī par PiTiVi. Tiekot pie vairāku kameru materiāla no viena un tā paša pasākuma, gan vairs nav labi, tāpēc video apstrāde palikusi kā viena no pēdējiem bastioniem, kāpēc savā datorā vēl uzturu arī Win saimniecību.