Vācijas fotoaparātu un objektīvu ražotājs Leica tikko izziņojis ūdens un putekļu drošu X-U fotoaparātu ar nenomaināmu objektīvu. Leica X-U fotoaparāts tapis sadarbībā ar Audi un kamera ir ūdensnoturīga līdz pat 15 metriem zem ūdens.

Leica X-U ir arī tireciendrošs un putekļu drošs fotoaparāts. Tas aprīkots ar 16.5 megapikseļu APS-C izmēra sensoru un Leica Summilux f/1.7 23 mm objektīvu. 3.0″ ekrānam ir palielināta trieciena aizsardzība, kā arī atmiņas karti sargā dubulta aizslēga sistēma. Leica X-U cena būs nedaudz zem 3000 eiro.

Leica var uzskatīt par unikālu fotoaparātu ražotāju. Iespējams, ka Leica ir pēdējais neatkarīgais fotoaparātu un objektīvu ražotājs Eiropā. Leica M bajonetes objektīvu pieslēgvietas forma pirmo reizi pie pircējiem nonāca 1954. gadā kopā ar Leica M3 un kopš tā laika nav mainīta (tas gan neattiecas uz X-U modeli, jo tam nav maināmi objektīvi). Tātad – pat modernam, digitālam Leica M modelim varēsi uzlikt piecdesmito gadu objektīvu.


Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
14 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

>Iespējams, ka Leica ir pēdējais neatkarīgais fotoaparātu un objektīvu ražotājs Eiropā.

ko tas nozīmē? Neatkarīgs no tirgus likumiem?

No kā ir atkarīgi Nikon vai Sony?

PurvaVelns

tas ir tāda paša veida muģisms, kā “pasaules kopējais parāds ir 20 triljoni rubļu” – kam pasaule ir parādā, b***, Jupiteram?

Artis Abols

Tas nozīmē to, ka nav Leica ledusskapju, putekļu sūcēju un kosmodisku.

Andis Jurjāns

Patiesībā jau Leicai arī Leicas īsti nav. Ir, protams, bet to, kas ir, viņi sabojā, tupa rebrendojot panasonicus. Attiecīgi, skatoties uz teju visām ne-M sērijas leicām, pirmā doma ir – šitas arī panapana?

x

kā ledusskapji traucē ražot fotoaparātus? manā sapratnē, nekādi.

ražot tikai kautko vienu korporācijai ir neiespējami, arī nikona, olimpa un kanona pamatbizness nav fotoloriņi. Tas, ka Kindzulis par to nav dzirdējis, nemaina realitāti.

Leica ar savu neatkarību ir tik ievainojama, cik vien var. M9 sensoru fēleris bija tik smags, ka beigās šie nolēma mainīt nost visiem, kas žēlojās. Ja turīgie sajustos uzmesti un vienu gadu nepirktu jaunos modeļus, investīciju fonds kam pieder kontrolpakete, ātri pārdotu nosaukumu taivāniešiem un turpmāk Leica ražotu tieši putekļusūcējus un mikserus.

Uldis M.

Ta jau Sigma arī ir šai pašā kategorijā – arī entuziastu kantoris kuri ražo tikai fototehniku. Ā, nu tikai nav Eiropas brends.

Andis Jurjāns

Smuka kamera vampīrbildēm. Cits skaidrojums nenāk prātā, skatoties uz reti interesanto zibspuldzes novietojumu.

x

varētu domāt, ka citiem kompaktiem ir kas savādāk?

tas, ka citiem zipene ir 2-3cm nost no objektīva ass, taču neko nemaina. Lai nebūtu sarkano acu, tai jāgaismo no sāniem vai caur difuzoru.

Andis Jurjāns

Pēdējā laikā tomēr cenšas tās zibspuldzes taisīt izlecošas augstāk un vairāk uz malu prom. Te tomēr ir garantēts horizontālais centrs un maksimāli tuvu vertikāli.
Respektīvi, ja visas iebūvētās zibspuldzes ir sliktas, tad šī rādās būt vissliktākā.

x

nu, ūdensdrošā uzbūve nosaka ka tur nevar būt izlecoša zibspuldze, jeb tur būtu klāt vēl 1.5k monētu ))

un ja mazliet apdomā, kam izmanto ūdensdrošās kameras ar šādu fokālo attālumu, tad risks dabūt sarkanās acis faktiski izzūd – neba nu portretiem tā domāta.

Uldis M.

Plus vēl daudziem (vismaz Sony) fotoaparātiem izlecošo zipspuldzi var ar pirkstu atliekt atpakaļ – tādejādi to tēmējot pret griestiem, vai sienu ja bildē vertikālu bildi… kas krietni palielina iebūvētās zipspuldzes funkcionalitāti…

x

nu nav ūdensdrošajiem fotoaparātiem izlecošas, atlokāmas vai pagriežamas zibspuldes.

tas ka vispār ir, un ir ērti lietot – protams, bet ūdensdrošā korpusa žanrs uzliek savus ierobežojumus.

Uldis M.

Zinu, zinu ka nav. Es tikai piebildu Andim, ka izlecošās zipenes var būt krietni praktiskākas par parasto iebūvēto kompaktkameras zipeni. Un neiet runa tīri par ūdensizturīgo… šī diskusija aizsākās jau dēļ tava komentāra kur tu apgalvoji, ka visiem kompaktniekiem zipenes ir tuvu objektīvam un sarkanās acis ir neizbēgamas…

Janis

Daudz skaties foto tehnikas apskatus!??!! :D:D