Flagmanis, flagmanis un vēlreiz flagmanis. Šodien manās rokās ir nonācis kārtējais flagmanis, ko par „kārtējo” nemaz negribas saukt. LG G3 ir ilgi gaidīts viedtālrunis, kas seko vecākā brāļa LG G2 pēdās. G2 bija absolūts publikas favorīts, tas bija kā Nexus 5, tikai ar ikdienas lietošanai atbilstošu akumulatoru. Manuprāt, LG G3 ir gaidītākais šī gada viedtālrunis, vismaz pirmā pusgada – pavisam noteikti. Var jau teikt, ka gaidīji One M8 ar to trako cenu un bezjēdzīgo kameru vai Galaxy S5 ar nestrādājošu pirkstu nospiedumu lasītāju, bet tā nav tiesa. LG G3 ir pārāk iekārojams un salīdzinoši tikko iznākušam flagmanim pieņemamā cenā, lai to tā vienkārši ignorētu.
Ko šis viedtālrunis nozīmē man? Tas ir vēl viens pierādījums nelielai, bet manāmai viedtālruņu attīstībai. LG ir šo viedtālruni aplaimojis ar traku ekrānu, spoguļkameras cienīgu autofokusa sistēmu un lietotāja nomaināmu akumulatoru tik ļoti plānā korpusā.
Diemžēl ir arī jāatzīmē, ka visi LG G3 labumi nav uzskatāmi par nākotnes standartu. Paredzu, ka vēl arvien ražotāji taupīs uz ekrānu punktu skaita nākotnē, tāpat diez vai lāzera autofokuss būs visos nākamā gada LG viedtālruņos.
Tehniskā specifikācija:
- Operētājsistēma: Android OS, v4.4.2 (KitKat)
- Procesors: Qualcomm MSM8975AC Snapdragon 801, 2.5 GHz Krait 400 procesors, Adreno 330
- Ekrāns: True HD-IPS+ LCD, 5.5 collas, 1440 x 2560, ap 534 ppi
- Ekrāna aizsardzība: Corning Gorilla Glass 3
- Atmiņa: 16 GB ar 2 GB RAM vai 32 GB ar 3 GB RAM
- Papildus atmiņa: microSD līdz 128 GB
- Savienojumi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot, 4G, Bluetooth 4.0 LE, NFC, infrasarkano staru raidītājs
- Galvenā kamera: 13 megapikseļi, 4160 x 3120 pikseļi, fāzes nobīdes autofokuss/lasera autofokuss, optiskā attēla stabilizācija, dual-LED (dual tone) zibspuldzes, 1/3” attēlveidojošā sensora izmērs, HDR
- Video uzņemšana: 2160p@30fps, 1080p@30fps, optiskā attēla stabilizācija, HDR, stereo skaņas ieraksts
- Priekšējā kamera: 2.1 megapikselis, 1080p@30fps
- Sensori: akselerometrs, žiroskops, tuvuma sensors, e-kompass
- Radio: Stereo FM ar RDS (tikai Eiropas D855 modelim)
- Skaņa: Dolby mobile skaņas uzlabošanas sistēma
- GPS: A-GPS, GLONASS
- Krāsas: melna, balta, zelta, violeta, tumši sarkana
- Izmēri, svars: 146.3 x 74.6 x 8.9 mm, 149 g
- Akumulators: Li-Ion 3000 mAh
- Cena: sākot no 470 eiro (32 GB ar 3 GB RAM versija ap 580 eiro)
Jaunais un vecais
Diemžēl jāatzīst, ka LG G2 neizdevās pietiekami ilgi palietot, lai varētu sevi saukt par tā pārzinātāju. Zinu vien to, ka uz LG G2 ir teorētiski balstīts Nexus 5 un G2 tiek uzskatīts par vienu no retajiem Android viedtālruņiem, kuram lādētāju būs jāmeklē tikai katru trešo dienu. Protams, to ietekmē lietotāja paradumi un uzstādītās aplikācijas.
Ja ieskatāmies tehnisko specifikāciju salīdzinājumā, tad LG G3 vilina ar daudzām jaunām iespējām. Jaunajā modelī varēsi ievietot microSD karti, jaunajam G3 ir vienkārši ekselents ekrāns un, lai arī diagonāle ir pastiepusies par 0.3 collām (5.2 pret 5.5), tas tikai pavisam nedaudz palielinājis G3 kopējos apmērus. Interesanti, ka jaunajam G3 ir lietotāja nomaināms akumulators, kas nebija sastopams G2 modelī.
Kameras ir palikušas tās pašas, akumulatora ietilpība arī. Jaunais G3 saņēmis Snapdragon 801, vecākais G2 tikai nedaudz atpaliek ar Snapdragon 800. LG G3 32 GB versija saņems 3 GB RAM, kamēr 16 GB versija – tikai 2 GB RAM. G3 nodrošina arī 2160p (4K UHD) video uzņemšanu ar 30 kadriem sekundē.
Protams, ir vēl dažas nianses un pārsvarā tās nodrošina jaunā LG izveidotā lietotāja saskarne, kas sevī ietver arī atsevišķus sportisko parametru mērījumus, vienkāršāku izskatu, kas turklāt lieliski piemērots mežonīgajai ekrāna izšķirtspējai.
Vai atšķirības ir milzīgas? Jā. Vai tās ir ar aci manāmas? Drīzāk nē. Ekrāna punktu blīvums bija 424 ppi vecākajā modelī un tagad būs 534 jaunajā G3. 4K UHD video izmantos retais. Lietojamības uzlabojumi gan manāmi jaunajā saskarnē, bet arī tā nav bez mīnusiem. Man ļoti patīk super plānās apmales ap ekrānu un G3 aizmugures liekums, kas ļauj šo 5.5 collu milzeni izmantot arī ar vienu roku, bet par to vēlāk.
Komplektācija un iepakojums
Šoreiz LG ir savu flagmani iesaiņojuši visai pieticīgi – zeltainā kastīte ir tik maza, ka LG G3 tur knapi ielien. Zem viedtālruņa atsevišķā nodalījumā ir 1.8A sienas uzlādes ierīce, USB vads, kā arī QuadBeat 2 austiņas ar mikrofonu. Iekļauts arī niecīgs literatūras bukletiņš.
Jāatzīst, ka kastītes izmēri ir pārsteidzoši mazi šādam flagmanim. Pat ražotāja lētāko sēriju modeļi iesaiņoti lielāka izmēra kastītēs, bet tās nav tik pamatīgi veidotas. Jāatzīmē, ka, piemēram, Asus un Motorola rīkojas līdzīgi un kastīšu izmēri būs sīksīciņi. Sony iepakojumi šajā ziņā ir milzīgi.
Izskats un uzbūve
Lai man atkal nepārmestu, ka krāmējos ar nebūtiskām niansēm, kuras „katram pašam ir acīm redzamas”, tikai atzīmēšu, ka viss ir savās vietās. Pogas ir LG G3 aizmugurē, augšdaļā ir infrasarkano staru raidītājs. Pogas gan ir kļuvušas modernākas un nedaudz ērtāk lietojamas, kā tas bija G2 modelī.
Simpātiski izveidota josla zem ekrāna, kurā iestrādāts LG logo, bet pati josla zem ekrāna aizsargstikla viz ar maziem sudraba vilnīšiem.
Aizmugures vāks ērti ņemas nost un zem tā ir lietotāja nomaināms akumulators, kā arī pieslēgvietas microSIM un microSD kartēm. Aizmugures vāks veidots no plastmasas, tā ir viegli matēta. Plastmasa ir salīdzinoši mazslidena, bet pilnīgā uz izcilu satvērienu nevajadzētu paļauties. LG G3 tomēr ir paliels un pie tā izmēriem ir vismaz jāpierod, lai ar viedtālruni varētu ērti žonglēt.
LG G3 sajūtas rokā glābj ultra plānās ekrāna apmales un aizmugures vāka liekums. Nedaudz piešaujoties LG G3 var gandrīz ērti lietot ar vienu roku. LG G3 nerada pārliecinošu, pamatīgu flagmaņa sajūtu rokās. G3 uzbūvei nav kur piesieties, bet pārliecinoša flagmaņa sajūta rokās ir jāskatās Xperia Z2 vai HTC One M8 virzienā.
Nežēlīgas izšķirtspējas ekrāns
LG G3 spožums un posts ir True HD-IPS+ LCD ekrāns ar 5.5 collām un apskaužamu 1440 x 2560 izšķirtspēju, kas dod ap 534 ppi punktu blīvumu. Nevar nepiekrist apgalvojumam, ka ekrāns ir elpu aizraujošs. To novērtēs visi tehnoloģiju entuziasti, bet neprašam nāksies skaidrot ilgi un dikti, lai viņš/viņa nonāktu pie līdzīgiem secinājumiem. Bārā jaunkundzi ar šo parametru neievilksi savos sociālajos tīklos.
Spožums, protams, ir ekrāna izšķirtspēja. 1440 x 2560 šobrīd varam redzēt tikai vēl Oppo Find 7 modelī un, šķiet, arī ZTE nubia Z7 modelī. Tiek runāts, ka līdzvērtīgu izšķirtspēju drīzumā piedāvās Galaxy Note 4 un vēl daži baumām apvīti nākotnes modeļi.
1440 x 2560 izšķirtspējas ēnas puses ir procesora noslogojums un ik pa laikam atrodas kāda spēle vai programma, kas atsakās strādā šādā izšķirtspējā. Piemēram, Real Racing 3 nav iespējams darbināt šajā viedtālrunī.
No tehnoloģijas viedokļa arī ir kur tiekties, jo tiešā saules gaismā citu ražotāju ekrāni ir labāk saskatāmi. Arī LG G3 ekrāns nav tumšs, bet varēja vēlēties to druscīt spilgtāku. Vērojami arī pārāk uzmācīgi atspīdumi ekrānā.
Saskarne un aplikācijas
LG G3 ir saņēmis pavisam svaigu Optimus lietotāja saskarni, ko tā vien gribās salīdzināt ar iOS 7. Visvairāk nodod plakanā izskata un apaļās formas ikonas ar vienkāršotu zīmējumu uz tām. Šīs ikonas ir redzamas gan augšējā rīku joslā, gan arī ir izkaisītas citur sistēmā, piemēram, kalkulatorā u.tml.
Viens no mājas ekrāniem arī piedzīvojis līdzīgu likteni kā Samsung un HTC jaunajos produktos – tas demonstrē informāciju gluži kā BlinkFeed vai Magazine mājas ekrāns. Vajadzētu izveidot aptauju, vai kāds šos uzspiestos mājas ekrānus lieto, bet man tie šķiet lieki un demonstrē bezjēdzīgu saturu. Iespējams, ka esmu savās izjūtās vientuļš…
Iepriekšējos apskatos ir minēts, ka HTC izveidojis krāsu dalījumu shēmu, kur dažādas krāsas ir kalendāram, mūzikas atskaņotājam, iestatījumiem un citām iebūvētajām aplikācijām. Arī LG ir pieķēries pie šīs domas, bet izmantotas pasteļkrāsas, kas nav tik uzkrītošas. Tas nav tik acis gurdinoši kā HTC gadījumā, bet līdz ar to nedaudz zaudē savu funkcionalitāti.
Protams, LG G3 ir saņēmis pilnu un vēl pilnīgāku saskarnes papildiespēju klāstu. Novēršot seju no G3, video tik apturēts, pieejams Knock Code ekrānslēgs un KnockOn ekrāna ieslēgšana divas reizes pa to uzsitot ar pirkstu. Interesanti, ka KnockOn nevar tik vienkārši atslēgt un nāksies meklēt slēptos sistēmas iestatījumus. Pačukstēšu, ka to dara zvanīšanas aplikācija ievadot 3845#*855#.
LG nodrošinās arī divu logu apskates režīmu. Tas ir ērti atslēdzams un jāatzīst, ka 5.5 collu ekrāns vēl arvien ir pārāk mazs, lai ērti izmantotu šo iespēju. Iesācējiem noderēs padomi, kas tiek pasniegti ar galvenā mājas ekrānā esošu Smart Notice logrīku. Tas nāk kopā ar pulksteņa un laika apstākļu logrīku. Nesatraucies, pieejams arī atsevišķs logrīks pulkstenim un laika apstākļiem. G3 lietošanas laikā Smart Notice logrīku paspēju netīšām sabojāt un tā darbību atjaunot varēja vien pēc ierīces atiestatīšanas.
Pievienoto aplikāciju klāsts ir noturēts zemā līmenī un nerodas sajūta, ka būtu kaut kas ar steigu jādzēš ārā. Pārdomas var radīt McAfee antivīruss un Box mākoņglabātuves aplikācija. No 16 teorētiskiem GB lietotājam pieejami 10 GB, kas ir ļoti pieņemams apjoms.
Veiktspēja
Ikdienas lietošanā var just, ka milzīgā izšķirtspēja kopā ar saskarni šad tad pārāk noslogo procesoru un ik pa laikam iezogas nevēlama bremzēšanās. Kamēr LG G3 bija pie manis, tas saņēma nelielu ražotāja jauninājumu, paliekot Android 4.4.2 versijā. Jauninājums nedaudz samazināja bremzēšanos, bet to pavisam neizskauda.
Arī sintētiskās veiktspējas testi rāda, ka LG G3 nomāc lielā ekrāna punktu daudzuma kustināšana, turklāt slodzes viedtālruni uzkarsē līdz nepatīkamām temperatūrām fotokameras rajonā. Samsung Galaxy S5 un Sony Xperia Z2 pārspēj G3 veiktspējas testos. LG G3 šur tur apsteidz un dažviet iepaliek aiz LG Nexus 5.
LG G3 nav saucams par vāju, bet saskarnes aizķeršanās viedtālruņa darbību padara nepārliecinošu.
Kamera un autofokuss
Viens no galvenajiem LG G3 mārketinga stūrakmeņiem ir kamera ar optisko attēla stabilizāciju un lāzeru, kas papildina fāzes nobīdes noteikšanas autofokusu. Fāzes nobīdes autofokuss ir sastopams digitālajās spoguļkamerās un tas ir ievērojami ātrāks par t.s. kontrasta noteikšanas autofokusu kompaktkamerās. Bezspoguļu kameru pasaulē dažas Sony NEX sērijas kameras saņēmušas apvienotu autofokusas sistēmu, kas ietver fāzu nobīdi, kā arī kontrasta noteikšanu, bet strādā tikai ar noteiktiem objektīviem.
LG G3 autofokuss izdevies ātrs un ļoti precīzs. Tādai būtu jābūt ne tikai viedtālruņu kameras darbībai, bet mācīties varētu pat daudzas kompaktkameras.
Gluži kā iPhone 5S, arī LG G3 ir aprīkots ar divām dažādu krāsu LED zibspuldzēm precīzākas attēla nokrāsas izveidošanai. Ļoti pieņemami strādā automātiskais HDR režīms, tā darbība ir realizēta ļoti dabīgi.
Kameras aplikācija ir vienkāršota līdz minimumam, bet tas nekādā gadījumā nav slikti. Kameras aplikācija ļauj pielāgot dažas būtiskākās nianses, bet pārējo izdarīs pati. LG G3 kameras aplikācija man funkciju un ērtību ziņā atgādina Google izveidoto kameras aplikāciju. Lietotājam atliek tikai nospiest fotogrāfijas uzņemšanas pogu un par pārējo rūpējas aplikācija.
13 megapikseļi ar 4160 x 3120 izšķirtspēju būs pietiekami, lai savu gara darbu iemūžinātu augstvērtīgā izdrukā. Protams, būtu gribējies, lai kameras tehniskie rādītāji būtu nedaudz labāki par vecākā G2 modeļa parametriem, bet attēli izdodas veiksmīgi un lielāks pikseļu skaits nodarītu tikai ļaunumu. 1/3” attēlveidojošā sensora izmērs ir tikai nedaudz mazāks par to, kāds šobrīd tiek izmantots standarta kompaktkamerās.
LG G3 nodrošina 2160p video uzņemšanu ar 30 kadriem sekundē. Šis viedtālrunis nav pirmais ar 4K UHD video uzņemšanu, bet ir jāatzīst, ka vēl arvien 4K video mobilajās ierīcēs ir bezjēdzīgi. UHD izšķirtspēju īsti nespēj attēlot neviens datora monitors (pikselis pikselī loģiski tiek nodrošināts tikai UHD ekrānos vai televizoros), Youtube it kā šādu izšķirtspēju pieņem, bet kompresija ir pārāk liela, lai uzfilmēto glabātu nākotnei. Uzskatu, ka 4K šobrīd ir izrādīšanās bez ikdienas pielietojuma. Te gan jāatzīmē, ka LG G3 pats nodrošina diezgan pieņemamu 4K UHD video kompresiju. Xperia Z2 uzrādīja daudz ievērojamāku kompresiju un attiecīgi arī vājāku gala rezultātu.
[youtube=www.youtube.com/watch?v=2mV0uijTFIE]
[youtube=www.youtube.com/watch?v=F_ZoUV6Ut1g]
Manuprāt, nav vispār nekāda iemesla teikt kaut ko sliktu par LG G3 kameras darbību vai iegūto rezultātu. Bildes ir asas, kontrastainas, bez jūtamām optiskām nespējām. Tādai ir jābūt viedtālruņa kamerai!
Konkurenti
Flagmanis flagmanim konkurents. Ekrāna izšķirtspēja LG G3 noliek pavisam citā plauktiņā, kamēr procesora spējas ir diezgan ierastas, ja salīdzina ar citiem konkurentiem. 3 GB RAM pie mums var iegūt tikai Sony Xperia Z2 (bonusā ūdens un putekļu noturība) un Samsung Galaxy Note 3 (bonusā irbulis). Manuprāt, iegādājoties LG G3 arī būtu vērts apskatīt 32 GB versiju, jo tā saņēmusi 3 GB RAM. Tas gan manāmi sadārdzinās LG G3.
Vēl arvien par spēcīgu konkurentu būtu uzskatāms LG G2. Vecajam brālim trūkst dažu LG G3 iespēju, bet ikdienā G2 sniegs ilgāku akumulatora darbības laiku un ekrāna izšķirtspējas atšķirība nebūs tik ļoti manāma. Cena arī ir pavisam cita.
LG Nexus 5 jau pieejams par 300 eiro un, visticamāk, tas saņems oficiāli Android L operētājsistēmu. Nexus 5 akumulatora darbības laiks varētu būt tikai nedaudz īsāks par LG G3, jo pēdējam nākas „kustināt” lielāku ekrāna pikseļu skaitu.
Līdzvērtīgā cenā ar LG G3 (2 GB RAM versiju) būs Samsung Galaxy S5. Vismaz man šī būtu ļoti smaga izvēle – lai arī nespēju iemīlēt Samsung saskarni, tomēr Galaxy S5 manā plaukstā gulēja ideāli, neviens cits līdzīga ekrāna izmēra viedtālrunis nav tik ērts.
Protams, nedrīkst piemirst arī HTC One M8, bet tas velkas nopakaļ ar švaku kameru. One M8 cena noslīdējusi līdz 390 eiro un vairākus lietotājus varētu saistīt viedtālruņa uzbūves īpašības.
Gala vārds
LG G3 tehniskās specifikācijas ziņā ir īstens monstrs. Tas ir saņēmis lielu ekrānu, pats paliekot pieņemamos izmēros. Mārketinga cilvēki ap QHD (1440 x 2560) ekrānu trinās kā runči ap bolderjāņiem. Man nākas atzīt, ka, lai arī sākumā ir pamatīga pacilājuma sajūta, tomēr to nomāc viedtālruņa bremzītes (tajās atļaujos vainot jau tā funkcionāli piebāztās lietotāja saskarnes darbināšanu vēl lielākā izšķirtspējā), kā arī jūtama ekrāna ietekme uz palielinātu viedtālruņa enerģijas kāri. 534 ppi punktu blīvums ir izrādīšanās, pilnīgi pietiek ar 400+ ppi, ko nodrošina visi 1080p izšķirtspējas ekrāni ap 5 collām*.
Viedtālruņa uzbūve, minimālās ekrāna apmales un ērtais aizmugures vāka liekums padara milzīgo 5.5 collu LG G3 pat par lietojamu ar vienu roku. Šo uzskatu par nozīmīgu plusu. Galaxy Note 3 rokā nekad tik ērti nepaņemsi.
Zināma funkciju pārsātinātība vērojama LG G3 saskarnē, bet ar to jārēķinās izvēloties modernos viedtālruņu flagmaņus. Tur ir sabāzts pilnīgi viss. Patīkami, ka LG G3 saskarne ir nobriedusi un ieguvusi jaunus vaibstus. Vecā Optimus saskarne tai blakus izskatās vecišķa un neveikla.
LG G3 ir superīgs viedtālrunis. Noteikti visi gaidīja lielākas ietilpības akumulatoru, kas nodrošinātu vismaz tik pat leģendāru lietošanas laiku ar vienu uzlādi kā LG G2, bet tas nepiepildījās. Vēl arvien šī krāšņā spēkstacija nodrošinās darbību pusotru… divas dienas ar vienu uzlādi.
Viedtālruņa kameras darbība pilnīgi pārliecināja. Mobilā telefona foto entuziastiem būtu jāskatās tikai LG G3 virzienā. 2.1 megapikselis priekšējās kameras spējas diezgan paplicina, bet ne man to spriest. Neesmu pašiņotājs.
* laikam kļūstu vecs un pieticīgs :(
LG G3 cenas Latvijas interneta veikalos
Raksts patikās, ļoti gaidīju, jo savu Desire pēc 4 gadu lietošanas esmu nobeidzis :(
No raksta autora interesē viedoklis par pieejamajām krāsām.
Personīgi apskatot veikalā pelēko, tas likās diezgan palēts, negribās tādu krāsu pat ņemt.
Konkrētā apskata telefona krāsa ir diskutabla. Var redzēt arī no attāluma, ka tas nav metāls, bet aizmugure neskrāpējas un rokās turot nav lētuma sajūtas. Interesanti, ka LG šo reāli pelēko dēvēs par titāna krāsu, bet pirmajā bildē melnā krāsa ir maldinoša, ja esmu pareizi sapratis. Melna G3 nav, tas ir titāns un dzīvē ir pelēcīgs. Cik noprotu, visas pirmajā attēlā redzamās krāsas dabūt tik vienkārši nevarēsi un, visticamāk, Latvijā būs pieejamas titāna (apskata ierīce), baltā un gan jau arī zelta krāsa. Rozīgā un violetā krāsa ir burtiski tikko teorētiski palaistas (http://www.phonesreview.co.uk/2014/07/30/new-lg-g3-color-options-to-release-in-august/ ), bet gan jau ka tās pie mums nebūs… Read more »
Pēdējais teikums diezgan precīzi atbilst manai domāšanai šobrīd, ceru šonedēļ tikt pie baltā rīka :)
Perfekts telefons ja vien būtu full hd ekrāns …..
Piekrītu, 1440 x 2560 ir par daudz un reāli nav jūtama atšķirība lietošanas ziņā, ja vien visu dienu nelasi tekstus ekrānā. Tad gan ekrāns ir nedaudz asāks kā 1080 x 1920 piecās collās.
Viņam ir vairāk nekā FullHD ,ka kas…
Lg malači ,ka izlabojuši 2 vas pamanāmākās kļūdas -tagad nomaināma baterija (kas gan palikusi tāda pat apjomā ) un atmiņas kartes atbalsts.
Kāds savam telefonam ir mainījis nomaināmo akumulatoru? Pieļauju, ka vienīgi Galaxy SIII lietotāji to varētu darīt, jo šis modelis pārdzīvos vēl arī Galaxy S6.
Starp citu, drīzumā gaidāms Galaxy SIII Neo apskats, kas uzskatāms par nedaudz modernizētu SIII versiju.
Tieši domāju par tādiem telefoniem -ilgdzīvotājiem,leģendām kurus cilvēki izmanto šodien un var darbināt visas jaunākās aplikācijas nepērkot jaunu telefonu.Būtu diezgan stulbi pirkt telefonu tikai tāpēc ,ka beidzies akumulatora mūžs ,ja tas visu pilda vēl labi.
PS. Domāju ,ka galaxy s3 neo ir naudas raušanas modelis ,kam tikai ir atpazīstams nosaukums .Labāk samsung būtu uzcepuši android 4.4 uz s3 kaut vai ar savu touch wiz esence (budžeta aparātiem tāda būs)vai kā viņ tur sauc.Bet nu jā ,tad atkal s5 tik daudzi nepirktu.
220 eiro (155 Ls) nav nemaz tik slikts rezultāts.
Fu, paldies, nomierinājāt, ja mans M7 būs jāmaina tad tikai uz M8 (SCORE 7.7 PRET 8.3)… =)
Kā ar Huawei P7 apskatu?
Mēs vēl mēģinām saskaņot vērtēšanas kritērijus, kaut gan tie ir pietiekami zinātniski raksturoti ( http://www.kursors.lv/ka-mes-vertejam-produktus/ )
Katram no mums ir savas prioritātes un skorings drīzāk būtu skatāms pa atsevišķām sadaļām (tikai akumulators, tikai veiktspēja utt.), mazāku uzmanību pievēršot vidējam aritmētiskajam.
M8 šķiet neglīts, izstiepts kā cērme, ja šis izrādās bremze, kā nākošais telefončiks būs laikam jāizvēlas z2, kam cena nolidos, izlienot z3.
Z2 ir super glīts, bet diezgan robusts. Daži saka, ka tas stingrākā tvērienā griež nost pirkstus. Z2 vērtēju kā “pure power” bez liekām funkcijām un neviena neizmantotiem vairāklogu režīmiem. Z2 tieši šī iemesla dēļ man pietrūka tādas “eu, pačeko cik šitais kruti izdomāts” sajūtas.
Diemžēl Xperia sistēma veidota tā, ka tā neļaus instalēt citus launčerus. Lock skrīnus gan ļauj mainīt.
Nopietni? Apex nevar uzlikt uz Xperia? Tas ir pirmais, ko izdaru, tiekot pie jauna telefona, defaultie tracina nenormāli.
Ir provēts uz 2 Xperiām un negāja launčeri. Instalēšanas pogu nevarēja nospiest. Absolūti apgalvot par visām Xperiām es nevarēšu. Tik izmantots ja nemaldos Z launcher un vēl kaut kāds, bet ne no Play. APK sideload…
Ja ņem apk, tad viss ok.
Ir lietas, kas izbrīnija : 1. Lādētājs microUSB v2.0, visiem pārējiem flagmaņiem ir microUSB v3.0, tas jāņem vērā, jo esošie lādētāji nederēs, 2. Nav windows mobile!!! Protams visu var aizvietot, bet HTC M8 Samsungam S5 ir, kā arī sākotnēji nebija OneNote, pēc vakardien internetā lasītā it kā būtu jāparādās. Lietojot Waze ekrāns izskatās fantastiski!!! Salīdzinot ar iPhone 5s lēnāk atrod mibīlo tīklu, satelīt signālu… kaut gan skaļrunis ir vienkārši lielisks, brīdinājumus nevar nesadzirdēt ko nevar teikt par iPhone 5s. Paspēlējos divas dienas un atdevu …. tomēr nepārliecināja… ikdienā regulāri lietoju OneNote, kā arī Windows dokumenti uz HTC M8 un Samsung… Read more »
microUSB 2.0 ir un apliek viens un tas pats fiziskais izmērs. Uzlādēt var ar jebkuru microUSB.
MHL ir funkcionalitāte. http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_High-Definition_Link
Slimport arī norāda uz funkciju klāstu. http://blog.clove.co.uk/2012/11/02/what-is-slimport/
Droši vien nebiji mēģinājis uzlādēt ar HTC vai Samsung aktuālo lādētāju… negribēju izmantot LG kastē esošo vadu, jo telefons bija paņemts uz testu, un tāpēc paņēmu HTC M7 vadu un ļoti biju izbrīnīts, ka viņš nelien iekša… kad atdevu LMT viņi arī bija izbrīnīti, jo tā pat kā es mēģināja izmantot standarta USB vadu… Tā ka micro USB 2.0 (slim port) ir nedaudz plānāks un ja salīdzina ar citu ražotāju USB 2.0, tad arī kontakti izskatās savādāk!!!! Kaut gan no pirmā acu uzmetiena vads izskatās tāds pats… :( GSM Arena pie tālruņu specifikācijas visiem tiek uzrādīts USB 2.0 (MHL), bet… Read more »
Lādēju pavisam noteikti ar Motorola un Asus planšetes lādētājiem un nekādu problēmu nav.
Rīt apmeklēšu LMT veikalu Molā un vēlreiz pārbaudīšu….
Gribi teikt, ka man iedeva aparātu ar defektu???? ;)
Gribētos skaidrību, jo šis fakts bija viens no, kāpēc teicu šim tālrunim “nē”!!!
Protams arī ”Windows office mobile” aplikācijas trūkums ir nepieņemams LG flagmanim, jācer ka tuvā nakotnē ši aplikācija parādīsies LG alpikāciju veikalā,,,,
Paga, Tu runā par Microsoft Office Mobile, kas ir jāmeklē Google Play aplikāciju veikalā? Te saite: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.officehub
Jā, tieši tā,…. Tikai tam tālrunim LG G3, ko man iedeva divas nedēļas atpakaļ, ieejot Google Play aplikāciju veikalā Mocrosoft Office Mobile nav pieejama!!!! Kad iegāju savās lietotnēs Google Play, kur man ir ši aplikācija, tad tālrunis paziņoja ka šo aplikācija dotais modelis neatbalst un nevar ielādēt!!!! :( ….varbūt pa divām nedēļam kaut kas ir mainījies???
Oho, interesanti. Varbūt Artis vēl var uzspēt notestēt? Es pieņemu, ka tas ir saistīts ar telefona displeja nestandarta izšķirtpēju, kurai aplikācijas radītāji gluži vienkārši nebija gatavi. Tāpat arī pieņemu, ka ar laiku tas tiks atrisināts un aplikācija būs pieejama. Bet, protams, telefonu pērkot tagad, tā ir būtiska problēma/trūkums. Paldies par norādi!
Trūkst arī OneNote…. Iespējams tas drīz tiks atrisināts….
http://www.phonearena.com/news/OneNote-Beta-for-Android-now-sports-handwritten-notes-support-for-LG-G3-more_id58736
Telefons jau sapakots, bet varu rīt uzmest aci aplikācijām. Jau apskatā minēju, ka man negāja dažas aplikācijas izšķirtspējas dēļ. Iespējams, ka Ofidd ir to skaitā.
Ar microUSB standartu gan viss ir OK un tur nav atkāpju. Atkāpes ir tajā, ko telefons padod ārā pa microUSB – vai tur galā jāliek MHL, vai Slimport.
OneNote un MS Office uz LG G3 netiek atbalstīti.
Biju Molā…. Arti, Tev taisnība par USB portu. Izskatās ka tam telefonam, kas bija pie manis bija vai nu porta defekts, vai nu vēl neizļurkāts un ļoti stingrs…. :)
Būs jau labi. Jāatzīst, ka sākumā pats sāku šaubīties par formām.
Pilnigas muļķības….tikko no kolēģa ieliku orģinālo m7 lādētāju iekš savu G3 un lādē kā maziņais
G3 baterija ir drausmīga, viens no lielākajiem iemesliem, kāpec nožēloju šī telefona iegādi. Savādāk viss patīk, tik cena uzpūsta bez iemesla. 32gb versijai jāmaksā ir tikai 50euro vairāk, bet pat šis portāls cenšas ieskaidrot, ka tas būs ļoti dārgi. Smieklīgi, ka mans 32gb modelis maksāja lētāk nekā Latvijā prasa par 16gb modeli. Un to g logu var noņemt iestatījumos, vispār LG ir labi pastrādājis, ļaujot lietotājam telefonu rediģēt pēc patikas.
Nevaru sūdzēties par bateriju.
Ap 20:00 vakarā vel 47% palikuši.
Push meils, twiteris, whatsapps, facebooks utt…..
Kamera 10? Patiešām? GSMarena testā, kur piedalījās 1020, G3, S5 un citi uzvarēja 1020. http://www.gsmarena.com/camera_shootout-review-1104.php
Ir tāda lieta kā lietojamība un ātrs, precīzs fokuss man patīk daudz labāk par čuč labāku bildi, kas tāpat jāsalīdzina pikseļu līmenī, A4 izdrukas būs visiem minētajiem labas.
Vai varam drīzumā gaidīt “LG G3 s” apskatu?
Nevaru apsolīt konkrētus datumus, bet arī mums ir interese par šo ierīci un centīsimies to pēc iespējas laicīgi dabūt uz testu.
Vienīgā neskaidrība par šo brīnumu ir ierīces skaņa/skaļums,piemēram,salīdzinot ar HTC One M8 ?!
Varbūt kādam noder. Mēnesi lietoju LG G3. Pārgāju no iPhone 5. Nenožēloju, tagad paņemot iPhone rokā, tas liekas tik niecīgi mazs. Secinājumi: – pirmais šoks – baterija, kura iztērējas līdz sešiem vakarā. Risinājums – root + greenify, tagad ar visu dienu ieslēgtu wifi, 4g, bluetooth un location man sešos vakarā ir 40-50%. – circle cover – 100% must have aksesuārs. ne tā kā citi vāciņi uzliekas telefonam pa virsu, bet aizmugurējais vāciņš noņemas nost un circle cover “ieštepselējas” vietā. Atbildi zvanus, pārslēdz dziesmu, apskaties pulksteni nemaz neatverot telefonu + daudz ērtāk turēt (pasūtiju arī QI lādētāju, redzēs vai strādās bezvadu… Read more »
Sveiks! Klau, iegādājos G3 un mani arī pagaidām nedaudz nepatikami pārsteidz baterijas ilgums. Gribētu prasīt par root+greenify. Saprotu, ka Greenify ir apps. To es lejuplādēju, bet par root īsti nesaprotu, kas tas ir? Vari lūdzu padalīties, lai man arī izdotos bačas ilgumu paildzināt?
Esmu aizbloķējusi šī modeļa ekrānu, vai ir iespējams to atbloķēt mājas apstākļos?
Ko nozīmē “aizbloķējusi ekrānu”? Bloķēšanas kodu vai zīmējumu zini? Ja zini, tad pagaidi un mēģini to vēlreiz ievadīt. Ja kods vai zīmējums piemirsts, tad noteikti var telefonā iekšā tikt ievadot telefonā pievienotā Google konta paroli. Patestē un ziņo kas sanāk.
Bloķēšanas kods ir piemirsies un arī Googles konta parole.
Nu ko. Tad telefonu vajag uztaisīt Factory reset .
Pieejams nu jau ir 6.0 Androids, uzliku, palicis telefons jūtami ātrāks, kā arī papildus fīčas ir patīkamas un padara vairākas funkcijas vienkārši daudz ērtākas.
Sveiciens. Gribēju apjautāties viedokli no šodiena skata par šo tel. Plānoju to iegādāties. Pārliecina pievilcīga cena. Vai ir kādas labas alternatīvas šajā cenu kategorijā?
Vislabākais telefons kāds vien ir bijis.un nemainisu pret kautkādu samsung vai ko citu…
Ja nu vienigais lg g 7