Reklāma

Krievija pieķerta veicot labojumus Wikipedia ierakstā par MH17 avioreisa katastrofu

Jaunākie raksti

“Tesla” nerealizētā peļņa no ieguldījumiem “Bitcoin” sasniegusi vienu miljardu dolāru

Izskatās, ka "Tesla" ieguldījumi bitkoinos vainagojušies panākumiem un pašreiz nesuši pat ļoti saldus augļus. Kompānija janvāra beigās veica ievērojamu...

“IFA Berlin 2021” tehnoloģiju konference tiek plānota kā pilnvērtīgs klātienes pasākums

"IFA Berlin" tradicionāli ir ļoti gaidīts un vērienīgs pasākums, kurā iespējams uzzināt par aktuālāko plaša patēriņa elektronikas un sadzīves...

Turcija aizliedz maksājumus ar kriptovalūtām

Turcijas Republikas Centrālā banka piektdien nākusi klajā ar nepatīkamu vēsti ikvienam šīs valsts kriptovalūtas lietotājam. Sākot ar 30. aprīli...

“Google Earth” piedāvā video, kas parāda vietas ģeogrāfiskās izmaiņas 37 gadu garumā

"Google" savam pakalpojumam "Google Earth" pievienojusi jaunu funkciju "Timelapse", kas ar interaktīvu video palīdzību ļauj redzēt, kā gadu gaitā...

Jaunākā “F1 2021” videospēle gaidāma 16. jūlijā

Pagājušā gada izskaņā notika pietiekami liels darījums videospēļu nozarē, kad Electronic Arts iegādājas citu videospēļu radītāju Codemasters par 1,2...

Pasaule vēl mēģina atgūties no šoka, ko izraisīja MH17 avioreisa katastrofā bojā gājušie 298 cilvēki, bet tikmēr Krievijas propagandas mašīna mēģina pārrakstīt šo vēsturisko notikumu sev vēlamā gaismā.

Twitter robots @RuGovEdits, kas izveidots ar nolūku paziņot par Wikipedia tiešsaistes enciklopēdijas izmaiņām, kas ir veiktas no Krievijas varas iestāžu IP adresēm, vakar ir piefiksējis izmaiņas krievu valodas rakstā par civilās aviācijas kastrofām. Tās ir veicis kāds Viskrievijas Valsts televīzijas un radiokompānijas (VVTRK) darbinieks.

Raksta sākotnējā versijā bija norādīts, ka lidmašīnu ar BUK sistēmas raķeti (kas saņemta no Krievijas) notriekuši pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas teroristi, bet Krievijas stundu vēlāk veiktajā labojumā rakstīts, ka lidmašīnu notriekuši Ukrainas karavīri.

Oriģinālais raksta teksts un Krievijas labojums
Oriģinālais raksta teksts un Krievijas labojums

Wikipedia ierakstu labošana nav nekas jauns un šādus netīrus darbiņus iepriekš ir veikuši politiķi, uzņēmumi un tos pārstāvošas PR kompānijas. Par laimi Wikipedia ierakstu labojumi tiek dokumentēt, lai pēc tam var apskatīt kādas personas un no kādām IP adresēm ir veikušas labojumus. Konkrēti šajā gadījumā tas ir ļoti būtisks labojums, jo Krievija ir centusies pilnībā mainīt lasītāju uztveri par aviokatastrofas cēloni. Jāpiezīmē, ka neviena puse nevar tikt uzskatīta par pilnībā vainīgu kamēr nav veikta pamatīga un neatkarīga notikušā izmeklēšana.

Tomēr Krievijas centieni visos mediju kanālos paust savu propagandu nelieciena ne par ko labu. Patiesībā mūsdienās visas lielvaras izplata savus propagandas mudžekļus un no tās nav iespējams izvairīties arī internetā. Iesaku ar lielu devu skepses raudzīties uz blogiem, tvītiem un sarunu ierakstiem, kas tiek “reklamēti” kā īsta un neviltota patiesība.

AvotsWIRED
Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
mankulito

krievija ar šo gadījumu ir ierijusi pārāk lielu kumosu. Tiem, kas vēl nesaprata, kādi viņi ir, tagad ir sapratuši.

davfreim

Žēl to cilvēku, bet Prieks, ka rievs sevi ierok vēl dziļākā kapā, tagad vairs neviens neuzdrošinās verkšķēt pretī, kādreiz, kad teicu, ka krievija=PSRS=nacistiskā vācija, tad krieveļi bļaustījās kā traki, tagad visi savās alāas nolīduši un klusē.

mankulito

neklusee jau, palasi apollo komentārus, maksas komenti tukstosiem.

Latvis

ASV propagandas mašīna izpūš zīloni no mušas par to,
ka atvērtā enciklopēdijā kāds kaut ko pārmainījis.
Pat speciālu robotu uztaisījusi, lai Krtieviju pieķertu.
Un sajūsminātie bāleliņi tik klapē ar ausīm un bļauj – Krievija, krieveļi, rašisti…
Interesanti, ko jums tā Krievija tādu nodarījusi, ka tik ļoti to nīstat?

Kristaps Skutelis

Krievija kā Krievija, bet pēc tās galvas Putina pavēles tika okupēta Krima un līdz šim brīdim tiek atbalstīti nemieri Ukrainas austrumos.

Latvis

Uz ASV aktīvās starptautiskās darbības un tās rezultātu – tiešo un netiešo upuru fona Krievijas izdarības nešķiet pārmērīgas. Krimu tomēr savā laikā diezgan dīvaini viens padomju līderis atdāvināja Ukrainas PSR, gadījās izdevība un paņēma to atpakaļ. Nemieri Ukrainas Austrumos, protams, nav nekas labs, bet Krievija tos neatbalsta vairāk kā citas valstis iejaucās dažādos notikumos – Kosovā vai nesen Lībijā. Reālpolitikā eņģelu nav nevienā pusē un man arī Ukrainas jaunais režīms nerada lielāku ticamības momentu par veco – tie paši vēži tikai citās kulītes un kad vēl piebāž mūsu portālus ar tā propagandas dezinformāciju, nu nav nekā tur no mūsu dziesmotās… Read more »

davfreim

Ko nodarījus? Nogalinājusi vecvecākus, radiniekus izsūtījusi uz sibīriju. Latvija ir atpalikusi no visas Eiropas dēl tiem mēsla krieviem.
Tagad Rīgā pilns ar to okupantu atvasēm. Visur prasība zināt krievu valodu, lai gan nemanu tik daudz to krievu tūristu Latvijā, ši prasība ir dēl okupantiem, kuri nezina valdts valodu.
80% noziedznieku ir krievi, cietumos šos lopus uzturam mēs, par saem nodokļiem.
Slimnīcās nodzērušies lopi, kuriem ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība 70% krievi.

Latvis

Neredzu jēgu pierakstīt šodienas Krievijas Federācijai – 23.gadus jaunai valstij visus boļševiku Padomijas grēkus. Arī man vecaistēvs sarkano nomocīts, tēvs sibīrietis, bet kāja jēga atbildību par to uzlikt šodienas krieviem. Jo tad mums jāšķetina vēsture vismaz līdz latviešu sarkanajiem strēlniekiem, kas gan tieši veicināja boļševiku režīma uzvaru, gan netieši – Pirmās Republikas izveidošanu. Rīkļurāvēji tie mūsu etniskās izcelsmes karakalpi esot bijuši ne pa jokam, pēc tam čekā augstus amatus ieņēma, GRU dibināja.. Kas attiecas uz nodokļiem tagad, tos vienlīdz maksā (vai nemaksā:) )gan latvieši, gan krievi un kuri taisa vidusmēra latvietim vairāk problēmu, krievi vai pašu bāleliņi, par to vēl… Read more »

Kristaps Skutelis

Ūja, ūja, kas par skarbu komentāru! Nu nav viss arī tik melnbaltās krāsās krāsots.

Gatis Kalniņš

No kurienes tāda statistika par cietumiem? Tīri intereses pēc jautājums. Pašam gadījās kādus 10 gadus savas dzīvies IeM sistēmai veltīt, bet ar tādu statistiku nesaskāros, lai gan pie datu apkopošanas strādāju.

davfreim

No iepriekšējām 100 gudro galvu vēlēšanām, jo cietumnieki arī gāja cietumos balsot visi, tur arī bija redzams nacionālais iedalījums un par ko balsoja (SC kāds pārsteigums). Skatos ziņas utt. un vēlēšanu laikā šie skaitļi uzpeldēja gan LTV1 ziņās, gan kaut kur interneta medijos.

Ivars Indāns

Ja nopietni, tad Wikipēdijā vajadzētu rakstīt tikai apstiprinātus faktus. Konkrētajā gadījumā abi varianti nav 100%
Vēl: aicinātu tautiešus aktīvāk pildīt info Wiki, latvisko ierakstu uz 10000 iedzīvotājiem mums ir 3x mazāk kā lietuviešiem un 5x kā igauņiem.
Un pie tik mazas aktiitātes nebūtu brīnums, ja kāds “latvis” sarakstītu pilnīgas muļķības

Agris Ratniks

Pilnīgi piekrītu! Pašlaik tieši papildinu rakstus latviešu Wiki, jo mums to ir diezgan maz salīdzinot ar kaimiņiem.

Šaubas

Kurš te ir/var būt tik ļoti pārliecināts, ka labojums ir nepareizs un oriģināls ir pareizs?

Kristaps Skutelis

Līdz nav noslēgusies neatkarīga izmeklēšana, visas versijas ir un paliek tikai versijas. Mani vairāk uztrauc tas, ka teroristi (Krievija) traucē veikt šo izmeklēšanu.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: