Unicode Consortium, kas atbild par simbolu attēlošanu dažādās ierīcēs, šonedēļ publicēja jauno Unicode 7.0 standartu. Tajā klāt nākuši 2834 jauni simboli, piemēram, Azerbaidžānas un Krievijas oficiālo valūtu simboli un 250 jaunas piktogrammas, kas sarunvalodā labāk zināmas kā Emoji smaidiņi. Jā, tie paši, ko aizrautīgi izmantojam WhatsApp un citās tiešsaziņas aplikācijās. Unicode Consortium ir publicējis Unicode Standart 7.0 simbolu tabulu un tajā var apskatīt jaunos simbolus. Protams, Google, Apple un Microsoft paši zīmēs smaidiņus un tabulā redzamie ir tikai idejas uzmetumi. Ak, jā, starp jaunajiem simboliem ir arī vidējā pirksta simbols, kas noteikti šobrīd pietrūkst.

Vai šie smaidiņi jau ir pieejami mūsu mobilajās ierīcēs? Ūja, ne tik strauji. Lai arī Unicode Consortium ievieš jaunus simbolus, tos savās platformās iestrādā Google, Apple un Microsoft. Paredzams, ka jaunie Emoji smaidiņi tiks iekļauti nākamajās Android, iOS un Windows platformu versijās.

Interesanti, ka Emoji smaidiņu standarts ir cēlies no Japānas un tikai pēdējos gados izplatījies citviet pasaulē. Šie smaidiņi tagad ir pieejami arī iOS, Android un Windows Phone ierīcēs. Sākot ar Android 4.4 (KitKat) versiju Emoji smaidiņi ir iestrādāti noklusētajā tastatūrā, taču atkarībā no ierīces tos bija iespējams izmantot arī iepriekš. Tiesa, bija jārēķinās ar gadījumiem, kad saņēmējs smaidņus redz savādāk uzzīmētus vai pat vispār citus smaidņus kā tas redzams attēlā zemāk. Šajā piemērā no iPhone sūtījām dejojošas sievietes smaidiņu, bet Samsung ierīce šo simbolu attēloja kā dejojošu vīrieti.

2014-06-03 12.54.36

 

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomāts Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Tomāts
Viesis
Tomāts

Tas lai jampampiņi ieietu vēl lielākā debīlismā? :D